Lepljiva snov na steblu

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Lepljiva snov na steblu

OdgovorNapisal/-a bincy.z » 08 apr 2010, 14:46

pozdravljeni,v Merkurju sem kupila odcvetel cimbidij,ki pa ima še eno cvetno steblo in me zanima kaj je ta lepljiva prozorna snov,ki je na steblu in popkih ter kako naj ravnam z njim?Kaj lahko nardim,da se rešim mravelj na cimbidijih?

Prosim za pomoč...


LP
Bina
bincy.z
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 08 maj 2009, 16:02
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a cavycat » 09 apr 2010, 11:04

Sem bila tudi jaz zmedena, ko sem to videla na svojem, pa sem prebrala, da ja to pac nek sok od rastline in ni nic narobe, ter da je to pri cimbidijih normalno.
Kaj narediti z njim? Nic, lahko ga pa pokusis, ima rahlo sladkast okus :)
cavycat
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 12 apr 2009, 13:58
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bincy.z » 09 apr 2010, 15:44

cavycat,hvala za odgovor.

kako se naj rešim mravelj iz cimbidijev?namreč so jih full mravlje napadle,s čim jih naj odstranim?


LP
Bina
bincy.z
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 08 maj 2009, 16:02
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mic » 09 apr 2010, 16:11

bincy.z najverjetneje so jih napadle zaradi tega soka. A imas ze zunaj cimbidije ali imate doma mravlje? Probaj stusirati tale sok, samo liste od cimbidija, da ne bi zemlje prevec mocila. Glede insekticidov bi pa verjetno kdo drug bil bolj na tekocem kaj uporabiti.
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a bincy.z » 10 apr 2010, 04:10

zunaj jih imam že...torej bom poskušala nekako odstrranit te mravlje,če pa ima še kdo kakšen predlog bi ga bila vesela
Bina
bincy.z
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 08 maj 2009, 16:02
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mic » 11 apr 2010, 06:57

Ups! Upam, da ni to prezgodaj, ker v tem casu cimbidiji rastejo oz. poganjki rastejo in ni prevec fajn, ce so prenizke temperature, ker jih zaustavis v rasti. Pa tale slana in to. Upam, da ti bo prezivel cimbidij. Edino, ce si na primorskem je najverjetneje druga stvar. Glede mravelj je pa tako, da je fajn, ce se jih znebis, ker obicajno zelo lepo sodelujejo z usmi. Uske jih hranijo s sokom, mravlje jih pa branijo oz. usmerjajo na mesto, kjer je najbolj socno in se dostikrat znajo pojaviti v kompletu. Najbolje, da skocis v kaksno specializirano trgovino in se pozanimas glede insekticida.
Prijeten pozdrav!
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov