Danes je 16 jun 2024, 00:12

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Mesojedne rastline

Sem nova tukaj in sem španska, ampak živim v Ljubljani. Govorim malo slovensko in upam da me boste razumeli. Rada imam mesojedne rastline, ampak ne vem kje lahko kupim jih v Ljubljani..mogoče me lahko pomagate?
Preberi več : Mesojedne rastline | Ogledi : 3246 | Odgovori : 2


Drevesa limone in mandarine !

Imam po eno drevo limone in eno mandarine. S kom naj pognojim zemljo, da bo dobro za drevesa? Kako pogosto se presajajo, že sedaj imam veliko posodo in je zelo težavna za transport ? Vesela bom vsakega nasveta glede vzgoje.
Ali se res razmnožujejo s podtaknjenci ?

LP,
Preberi več : Drevesa limone in mandarine ! | Ogledi : 10232 | Odgovori : 5


avokado

Pozdravljeni!

Nekako mi je uspelo vzgojiti rastlinico avokada, in sicer iz peške. Trajalo je dva meseca, da je pokukala na dan, v enem mesecu pa je bila že 30 cm visoka. Zanima me, kako naj jo negujem naprej in kdaj je pravi čas za presaditev.
Hvala za odgovore in lep dan še naprej!

Nataša
Preberi več : avokado | Ogledi : 10035 | Odgovori : 8


cepiči mandlja

imam sejanec mandlja pa bi ga rad cepil :D prosim nekoga ki ima doma mandljevec, če mi lahko odstopi kakšen cepič.

še eno vprašanje ve mogoče kdo na kaj se lahko cepi kaki :?:

hvala
Preberi več : cepiči mandlja | Ogledi : 4661 | Odgovori : 6


ime rastline

Hola!
Ali mogoce kdo ve kako se imenuje tale rastlina?

Hvala
Preberi več : ime rastline | Ogledi : 2791 | Odgovori : 1


Rjavenje listov na 1letnem mangu in avokadu

Imam mango. Posajen iz peske...kmalu bo star 1 leto. Imam tudi malo mlajsi avokado. Tudi posajen iz peske...

Problem je v tem, da so avokadu zaceli rjavet listi...oz bols receno...listi se mu susijo. Vec ali manj ze vecina. Kmalu zatem oz zdaj se je to zacelo dogajat tud mangu. Konice nekaterih listov so ze rjave. Zakaj ravno zdaj...in kaj to je nevem.

Mogoce je problem v zemlji, mogoce je posoda premajhna in je trreba presaditi. ...
Preberi več : Rjavenje listov na 1letnem mangu in avokadu | Ogledi : 3677 | Odgovori : 1


cvetenje limone

Letos sem si kupil v baumaxu 1 limono in eno pomarančo (za 700 sit), ta mesec mi je začela cvetet probal sem oprašit in še čakam na rezultate. Zanima pa me ali je možno da mi čez leto ponovno zacveti (pomlad-poletje) :?: Zalivam jo na vsake 3 dni imam jo v sobi pri 18°C gnojim pa jo vsake 14 dni z tekočim gnojilom sedaj pa sem dodal ...
Preberi več : cvetenje limone | Ogledi : 5623 | Odgovori : 1


rožiči

doma imam semena rožičev. ima morda kdo kaj iskušen s sajenjem in kako vskiljejo


če kdo potrebuje semena mi naj sporoči in mu pošljem 1 strog
Preberi več : rožiči | Ogledi : 3593 | Odgovori : 0


Limona

Za rojstni dan sem dobila približno meter velik limonovec. Po tednu dni mu je odpadlo ze 6 listov. Koliko ga zalivam, saj je v stanovanju na cca. 21 stopinjah? Hvala za pomoč in lep pozdrav.
Preberi več : Limona | Ogledi : 22063 | Odgovori : 19


kalitev ličijev

sem nov.prosim ali mi lahko poveste kako se kalijo semena ličijev.trenitno jih imam na mokri vati in na 24 stopinjah.pa kako dolgo se kalijo.imam približno 10 semen v vati.kakšna je kaljivost?
Preberi več : kalitev ličijev | Ogledi : 6170 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron