Rjavenje listov na 1letnem mangu in avokadu

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Rjavenje listov na 1letnem mangu in avokadu

OdgovorNapisal/-a Rok » 22 jan 2006, 15:56

Imam mango. Posajen iz peske...kmalu bo star 1 leto. Imam tudi malo mlajsi avokado. Tudi posajen iz peske...

Problem je v tem, da so avokadu zaceli rjavet listi...oz bols receno...listi se mu susijo. Vec ali manj ze vecina. Kmalu zatem oz zdaj se je to zacelo dogajat tud mangu. Konice nekaterih listov so ze rjave. Zakaj ravno zdaj...in kaj to je nevem.

Mogoce je problem v zemlji, mogoce je posoda premajhna in je trreba presaditi. Gnojil nisem nikoli. Rjavenja listov naj bi pomenilo pomankanje P-fosforja. Pa tudi sama zemlja ni nevem kako dobra (pobral sem jo z vrha drugih roz, ki jih imam mama)

Kar se se splaca omenit je to, da sem rastlino prenesel iz kurilnice, kjer sta vzklili in od zacetka rasli v svojo sobo. V sobi prakticno v vsem tem casu nista nic oz zelo malo zrasli (vec kot 3 mesece). Zdaj sta spet v kurilnici (zadnjih par dni), kjer jima je v zacetku rasti ob vseh hlapih olja in ostalih stvari ocitno zelo ugajalo.

Morda je problem v pomankanju svetlobe saj je te zdaj pozimi mnogo manj..pa v svoji sobi nisem imel zeluzij odgrnjenih ze ob prvem svitu...

Obe sem tudi redno zalival....

Oba sta velika cca 30cm morda mal vec...

Sam imam v mislih cim prejsno presaditev in morebitno gnojenje
NPK 20 20 20

Ker nekako ne zelim cakat,da se rastlina sama "pobere" saj je avokado ze cisto hin....ali pac....vasi nasveti....

Bi pripel tudi slike pa more bit manjsa od 800x600 in zdaj nima casa se igrat z editorji....

Hvala za odgovore
Rok
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 dec 2004, 23:31
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 23 jan 2006, 09:54

Ni kaj drugega kot presadit čim prej. Morda si imel v sobi preveč suh zrak, je pa težko na daljavo ugotoviti pravi vzrok.

Če boš presajal v kupljeno zemljo ti kakšen mesec ni potrebno nič dognojevati, saj ima zemlja že sama dovolj hraniv.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron