Danes je 29 apr 2024, 19:26

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

še en ID

Živijo!
Lani spomladi sem dobila majhen kaktus, ki je sredi poletja cvetel. Prezimila sem ga kot vse ostale kaktuse in z njim ravnala tako kot z ostalimi (zalivanje, gnojenje, ista zemlja). Letos junija pa se mi je čisto posušil. :cry: Ne vem zakaj, ga nisem vrgla stran, ampak sem ga pustila na polici skupaj z drugimi kaktusi. Sredi avgusta pa je čudežno zacvetel. ...
Preberi več : še en ID | Ogledi : 12045 | Odgovori : 28


Med sočnice spada (baje)

Brighamia insignis namreč. In ker mi je všeč in ker so moje pobožne želje, da bi jo imel (ogrožena), me zanima, če kdo kaj ve o njej.

lp,

Robi
Preberi več : Med sočnice spada (baje) | Ogledi : 3948 | Odgovori : 2


Se nekaj glede prezimovanja

Oj. Jaz nimam pojma o kaktusih... kupil sem si jih nekaj pred dobrim tednom komaj. nekaj sem že bral glede prezimovanja ampak mi ni vse jasno. Zanima me ali je lahko kaktus celo leto na temp okoli 20 stopinj - poleti pač več. Ali je prezimovanje nujkno potrebno...

Hvala za odgovore !
Preberi več : Se nekaj glede prezimovanja | Ogledi : 3841 | Odgovori : 2


Prezimovanje kaktusov

Živjo!

Več let imam kaktuse, in s prezimovanjem naslednje izkušnje: pred leti sem prelistala nekaj bolj 'basic' knjig in uvedla prakso, da kaktuse čez zimo dam v svetel prostor v hiši, ki je zelo dobro prezračen (na vrhu stopnišča, vendar je zavetje za kaktuse, da ni prehudega prepiha) in ima tam nekje 10-15 stopinj ter popoldansko sonce. Do sedaj so mi dobro prezimili, brez (menda odvečnih) zimskih izrastkov, 4 kaktusi pa so mi dosedaj v ...
Preberi več : Prezimovanje kaktusov | Ogledi : 15229 | Odgovori : 19


Preimovanje mladih kaktusov?

Pozdravljeni!

Bliza se zima in s tem tudi čas za zimsko spanje kaktusov. Imam pa nekaj mladih potaknjencev, starih kak mesec ali dva. Te najverjetneje ni priporočljivo dati prezimovat. Precej izmed mladih je tudi kalanhoj. Nekako mi ne izgledajo dovolj močne, da bi prezimile, saj so kake 2 - 3 cm velike.

Drugo vprašanje pa gre Iziju: Ali tiste tri neonske žarnice, ki jih uporabljaš (FloraGlo, Triton in navadna) dajo dovolj svetlobe za kaktuse, tako ...
Preberi več : Preimovanje mladih kaktusov? | Ogledi : 3105 | Odgovori : 1


Opuntia Microdasys albispina

Ali ima kdo doma to prečudovito opuncijo (tista z belimi pikicami) in bi mi lahko podaril ali prodal kakšen poganjek? Hvala!

LP, Urša
Preberi več : Opuntia Microdasys albispina | Ogledi : 7744 | Odgovori : 9


Cvetovi Echinopsisov

Med dopustovanjem sem obiskal domačijo Prežihovega Voranca v Kotljah. Pred vorančevo domačijo je zasebna hiša lastnice te domačije, pred katero stoji 1m visoka opuncija.
Ob hiši zagledam čudovite velike bele cvetove Echinopsisov. Bil sem presenečen, saj so bili kaktusi precej suhi, posajeni v korita, brez zaščite peska. Takoj sem šel " v akcijo" in z dovoljenjem lastnice uspel pridobiti 3 poganjke, ki so se mi kasneje doma že prijeli. Če je kdo velik ljubitelj teh ...
Preberi več : Cvetovi Echinopsisov | Ogledi : 6900 | Odgovori : 12


Črvički v zemlji

Danes sem dobila v dar nekaj novih kaktusov in v zemlji sem opazila majhne bele črvičke, ki ob stiku z vodo "skačejo". Ta nadloga se mi je sicer pojavljala že pri ostalih rastlinah a pri kaktusih nikoli! Pri ostalih rastliicah sem se jih poskusala znebiti z insekticidom katerega imena sicer nevem, vem pa da je izdelan na rastlinski bazi. Rastlinice okužene s to nadlogo mi zelo počasi (ali sploh ne) rastejo in bojim se, da ...
Preberi več : Črvički v zemlji | Ogledi : 5555 | Odgovori : 9


razmnoževanje monstroznih kaktusov

:lol: Monstrozni kaktusi so mi tko srčkani ... (a je kaj narobe z mano?)! Imam jih kakših 7 in bi si rada naredila varnostne kopije. Z dvema, si sta dovolj veila, sem poskusila s potaknjenci, en sam se mi je ukreninil, a na žalost čez zimo preminil ... A je kaj upanja, da jih razmnožim s potaknjenci? :oops: Ima ...
Preberi več : razmnoževanje monstroznih kaktusov | Ogledi : 3884 | Odgovori : 2


Cepljenje božičnega kaktusa na...

Pozdravljeni!

Pred nekaj časa sem v eni knjigi videl, da bi se naj dalo cepiti božični kaktusi (rhipsalidopsis s.) cepiti na drug kaktus, podobno kot tisti rdeči, pa rozani in podobni kaktusi. Efekt, ki se s tem doseže, je zelo lep, saj je bil ta kaktus cepljen na visoko steblo in je potem ko je bil razraščen vse skupaj delovalo skoraj kot kaka "palma". V glavnem zelo lep prizor.

A ima mogoče kdo izkušnje s ...
Preberi več : Cepljenje božičnega kaktusa na... | Ogledi : 5563 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610