Cvetovi Echinopsisov

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Cvetovi Echinopsisov

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 29 jul 2003, 08:45

Med dopustovanjem sem obiskal domačijo Prežihovega Voranca v Kotljah. Pred vorančevo domačijo je zasebna hiša lastnice te domačije, pred katero stoji 1m visoka opuncija.
Ob hiši zagledam čudovite velike bele cvetove Echinopsisov. Bil sem presenečen, saj so bili kaktusi precej suhi, posajeni v korita, brez zaščite peska. Takoj sem šel " v akcijo" in z dovoljenjem lastnice uspel pridobiti 3 poganjke, ki so se mi kasneje doma že prijeli. Če je kdo velik ljubitelj teh kaktusov mu enega podarim. :D
Ker nimam dovolj izkušenj s temi kaktusi prosim za pomoč pri negi (baje so lahko na sobnem oknu tudi pozimi).
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 29 jul 2003, 13:29

Leopold, če še imaš kakšnega odveč, oz. se nihče drugi ni priporočal, bi se jaz priporočal.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Echinopsis

OdgovorNapisal/-a izi » 29 jul 2003, 14:47

Poldi,
ne delat problemov tam kjer jih ni. Echinopsis se ponavadi prime že v zraku, kaj šele v prsti. Včeraj sem v eni temi razlagal, kako je bil moj ehinopsis nezalit 2 ali 3 leta in je preživel brez večje škode.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Cvetovi ehinopsisa

OdgovorNapisal/-a izi » 29 jul 2003, 21:32

Ja čudoviti so. Škoda le da trajajo samo en dan. Prilagam pe dve fotki hibridov echinpsisa. Sam jih imam, ne vem točno, mislim pa da jih je kakšnih 40 različnih. Nimam vseh poslikanih, ker jih najlažje zamudiš, nekaj diasov pa moram še poskenirat.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Cvetovi Echinopsisa

OdgovorNapisal/-a izi » 29 jul 2003, 21:35

Prehitro sem pritisnil gumb Pošlji.
Tu je pripeta še druga fotografija.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 31 jul 2003, 08:51

BoGo Echinopsis je tvoj. Navedi kako ga dostavim, ali ga prideš ti iskat.
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 04 avg 2003, 07:22

Nekje sem "pobrala", da hibridi cvetijo več kot en dan. Jaz imam dva ehinopsisa in za vraga sta se spravila cvete na isti dan ... Pa to ni res. Povrh vsega sem bila še v službi, zjutraj je bil cvet odprt, popoldne pa ... No, žalost! Drugo leto bom vzela dopust, ha :wink:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a Tina » 12 sep 2003, 21:04

Echinopsisi res niso zahtevni. Jaz sem začela prav s temi kaktusi, tako da so morali doživeti marsikaj pa se nobenemu ni nič poznalo. Enega sem celo dala bratu, ki ga eno leto sploh ni zalival in sem ži mislila da je s kaktusem konec. Potem je bil ta isti kaktus še kakšno leto na mizi kot okras, na koncu sem ga jaz vzela nazaj. Nekajkrat sem ga zalila ( škodit ne more) in na moje začudenje je začel rasti.
Te ki jih imam jaz imajo tudi zelo lepe cvetove, a žal mi še nobeden ni cvetel več kot 12 ur in to ponoči. Vseeno pa mi ga je uspelo slikati. :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a BoGo » 14 sep 2003, 00:11

Wow. zares lep cvet. Imel bi jih celo tono, vendar imam resno krizo s prostorom, kam jih dat. Leopold, ce slucajno se echinopsisa nisi oddal, bi se še vedno priporočal zanj, vendar pa tam nekje proti koncu septembra. Najboljše pa bi bilo da bi se zmenila o tem preko maila (kitaraman@hotmail.com). Če si ga pa že oddal, pa itak ni problema, saj sem dolgo zavlaceval (kot sem rekel - prostorska kriza)
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 15 sep 2003, 07:53

Bogo
Poganjek je majhen, pravi dojenček cca 2 cm. Razmišljal sem, da bi ga kar zapakiral v trdno škatlico in ti ga poslal po pošti. Tako majhen sigurno še ne bo cvetel, poleg tega pa so to očitno trdoživi kaktusi in bi ob ustrezni embalaži zagotovo preživel. Kaj misliš ?
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a renee » 15 sep 2003, 08:42

:arrow:
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 07:57, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

Pošiljanje

OdgovorNapisal/-a izi » 15 sep 2003, 09:12

Jaz vsako leto dobim kar nekaj paketov rastlin iz tujine brez vseh problemov. Pred leti sva s prijateljem naročila paket v ZDA. Paket se je zgubil in je prišel do mene po več kot mesec in pol dolgi poti. Večina rastlin je preživela, ena je bila utekočinjena, ena pa se je izsušila.

LpI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 15 sep 2003, 09:47

Leopold Scheicher je napisal/-a:Bogo
Poganjek je majhen, pravi dojenček cca 2 cm. Razmišljal sem, da bi ga kar zapakiral v trdno škatlico in ti ga poslal po pošti. Tako majhen sigurno še ne bo cvetel, poleg tega pa so to očitno trdoživi kaktusi in bi ob ustrezni embalaži zagotovo preživel. Kaj misliš ?
Poldi


Leopold, jaz sem za akcijo. Javi mi svoj naslov, da ti posljem vsaj za postnino.
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov