Danes je 27 apr 2024, 18:21

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

NEZNANA RASTLINA

Pozdravljeni, mi lahko kdo pove katera rastlina je to. Zasadila se je sama na vrtu, jaz mislim da gre za drevo, sicer liste ima podobne figi, verjetno pa gre za kaj drugega. Lep pozdrav
JANUSKASlika
Preberi več : NEZNANA RASTLINA | Ogledi : 4119 | Odgovori : 7


okrasna češnja

Že teden dni iščem od Lj-Krškega okrasno češnjo, visoko cepljeno. Ali ste jo kje videli?? Sporočite mi prosim.
Preberi več : okrasna češnja | Ogledi : 5123 | Odgovori : 3


Kaj so "Root Cuttings" in "Tissue Culture Pl

poleg semen ponujajo še Root Cuttings in Tissue Culture Plantlet. Kaj je to ?
Root je korenina, cutting je nekakšen odrezek ? Torej nekakšna sadika ? Lahko to takoj posadiš v zemljo ?
Za tissue culture pa se mi niti približno ne sanja. Na sliki zgleda kot nekakšna solata v kozarcu za vlaganje. Kaj lahko s tem ? Tudi še eno ime za sadiko ?
Preberi več : Kaj so "Root Cuttings" in "Tissue Culture Pl | Ogledi : 2728 | Odgovori : 3


GINKU ODPADAJO LISTI

Pozdravljeni,
nikjer na spletu ne najdem odgovora, zakaj ginseng izgublja liste. Najprej so dobili rjave pike, nato pa začeli nenormalno odpadati. :( Ali bi lahko bila vzrok plesen? (na nekaterih delih so nekako belo-sivkasti.)
In to ravno sedaj, ko sem se že veselila njihove jesenske preobrazbe v rumeno. Prosim, če se komu sanja kaj bi lahko bilo, naj mi pomaga z odgovorom ali da kakšen nasvet.
Lep ...
Preberi več : GINKU ODPADAJO LISTI | Ogledi : 2814 | Odgovori : 1


naj mi kdo pomaga

pozdravljeni, po spetu sem brskala, da bi našla kaj o tem drevesu - baje zraste do 3m in še več in ima zelo velike liste. sosedje so jo prinesli iz avstrije.

http://shrani.si/?1B/23/EBFYb66/pict0003.jpg


pa še tole, nikjer nisem zasledila o tem drevesu, lahko bi bil tudi okrasni grm. kdo ve, kako se temu reče, baje ga je treba pozimi dat not....

http://shrani.si/?2o/Jj/iln3v6j/pict0002.jpg
...
Preberi več : naj mi kdo pomaga | Ogledi : 4307 | Odgovori : 5


Nakup dreves

Zanima me nakup pavlonije, japonske češnje in tulipanovca. Jih kdo ima morda doma ali pa mi samo svetuje za dober nakup.

seveda imam precej stvari za zameno.

in velika hvala
Preberi več : Nakup dreves | Ogledi : 3356 | Odgovori : 1


razmnoževanje octovca

Lep pozdrav, zanima me ali ima kdo izkušnje z vegetativnim razmnoževanjem octovca in ali je pripravljen podariti kakšen koristen nasvet.
Preberi več : razmnoževanje octovca | Ogledi : 4691 | Odgovori : 6


Vse o davidii

Pozdravljeni,
pred tremi leti sem uspela v neki italijanski vrtnariji kupiti drevesce Davidie involucrate.
Sedaj je velika nekaj vec kot 2 m , pa bi rada vedela, po koliko letih zacne cveteti, koliko casa se obdrzi cvet na drevesu in ce jo moram kaj obrezati-veje se izrascajo ze dober meter nad tlemi.
Isto velja za tulipovec.
Ali in kje v kakem javnem parku to drevo, da bi ga v casu cvetenja lahko videla?Zdi se mi, ...
Preberi več : Vse o davidii | Ogledi : 13524 | Odgovori : 7


Kostanj

Doma v bloku mam v lončku s 10 cm premerom pravi kostanj. ko smo ga lani nabiral mi jih je par pognal na balkonu (v vrečki) in sem jih posadil v ta lonček...
zemljo sem dal eno ko sem jo pac mel doma za zelene rastline.... in ta kostanj je kr dobr rastu in sem ze mislu da je vse vredu ko pa so se začel listi zvijat in rumenet...da ne bo pomote sred pomladi.... ...
Preberi več : Kostanj | Ogledi : 6432 | Odgovori : 7


VZGOJA PAULOWNIE

Sprašujem o vzgoji drevesa Paulowie. Včeraj sem nabrala semena. Kdaj jih posaditi, kako hitro raste rastlina, ali se lahko oblikuje v grm, kdaj prvič zacveti? Prosim, za odgovore in posredovanje kakršnih koli informacij. HellHavoc javi se prosim tudi ti. Lani si kar nekaj stvari napisal o tej rastlini. Jo imaš doma?
anita
Preberi več : VZGOJA PAULOWNIE | Ogledi : 11294 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610