Danes je 09 maj 2024, 22:30

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Razmnoževanje CIPRES

Ali ima kdo izkušnjo z vzgojo cipres s podtaknjenci? Je sploh možen tak način razmnoževanja pri cipresah? Kakšen pa je postopek, če je?
Hvala vsem, ki mi lahko pomagate!
Preberi več : Razmnoževanje CIPRES | Ogledi : 6492 | Odgovori : 3


Vrtnarije na Madžarskem

Že od nekaj ljudi sem slišala, da se baje splača kupovati okrasno drevje v vrtnarijah na Madžarskem, saj so cene precej nižje kot pri nas. Sprašujem vas, ali kdo od vas pozna katero takšno vrnarijo in kje se nahaja.
Lp
Caramela
Preberi več : Vrtnarije na Madžarskem | Ogledi : 11417 | Odgovori : 2


Moringa

Živeli, iz 25 semen sem dobil eno rastlinico - torej prostora za eksperimente ni :roll: Ima kdo praktične izkušnje s tem drevesom ? Kako nadaljevati, da se ne bom kmalu hvalil z 0 rastlin iz 25 semen ?
Trenutne razmere: posajeno v jogurtovem lončku v zemlji Baumax, postavljeno na balkon na južno stran, ima direktno sonce in veter, dežja pa malo manj.

Slika
Slika
Preberi več : Moringa | Ogledi : 18986 | Odgovori : 12


Terminalia Catappa

Mene zanima raslina Terminalia Catappa. Ima kdo kaj informacij, kje in za koliko eurov jo dobim? Ima kdo seme,...?

Pač, več ko poveste o rastlini bolje bo :roll:
Preberi več : Terminalia Catappa | Ogledi : 2899 | Odgovori : 0


prasanje glede javorcka

cau! pred parimi tedni sem kupil nek rdec javorcek bonsai varjante v bauhausu. Nevem kera vrsta javorja je, mogoce pahljacasti, shishigashira? uglavnem, zadeva je v precej majhnem loncku, zemlja pa je prekrita z mahom.

Glede na to da nisem glih kaksen hud botanik ali gojitel rastlin, nisem cist posteku sistema zalivanja(oz vlazenja) tega drevesa zato se je po parih dneh skoraj popolnoma posusil. Ko sem posteku funkcijo maha in nacin kako ga ucinkovito oskrbim z ...
Preberi več : prasanje glede javorcka | Ogledi : 3479 | Odgovori : 2


prašek za ukoreninjanje

kje kupiti v LJ ?
Preberi več : prašek za ukoreninjanje | Ogledi : 4531 | Odgovori : 7


Taxodium

Kakšna se vam zdi cena 45 € za 70 cm visoko močvirsko cipreso? Je to drago ali poceni ali povsem realno. Kje bi se dalo rastlino kupiti (ceneje)?
Preberi več : Taxodium | Ogledi : 2596 | Odgovori : 1


Informacije o drevesu?

Kje se da najdt kakšno konkretno informacijo o drevesu?
O njegovem izgledu, o njegovih koreninah, o izgledu listov,lubja in podobno.

A obstaja kakšna spletna stran s temi informacijami?
Preberi več : Informacije o drevesu? | Ogledi : 3223 | Odgovori : 4


rdeča bukev

posadila sem rdečo bukev, pa so se ji posušili listi. ali to pomeni, da bo propadla, ali bo samo odvrgla liste zaradi šoka?
Preberi več : rdeča bukev | Ogledi : 5798 | Odgovori : 3


Pomoč glede vzdrževanja mimoze

Mi lahko kdo pomaga in napiše kako se vzdržuje mimozo, kdaj jo je potrebno rezati, kdaj se jo lahko posadi na prosto, glede gnojenja, skratka vse o vzdrževanju mimoze. Gledala sem na internet zalivalček, pa mimoze nisem našla.

Hvala za pomoč.
Preberi več : Pomoč glede vzdrževanja mimoze | Ogledi : 4658 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610