Vse o davidii

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Vse o davidii

OdgovorNapisal/-a copka » 13 jul 2008, 05:21

Pozdravljeni,
pred tremi leti sem uspela v neki italijanski vrtnariji kupiti drevesce Davidie involucrate.
Sedaj je velika nekaj vec kot 2 m , pa bi rada vedela, po koliko letih zacne cveteti, koliko casa se obdrzi cvet na drevesu in ce jo moram kaj obrezati-veje se izrascajo ze dober meter nad tlemi.
Isto velja za tulipovec.
Ali in kje v kakem javnem parku to drevo, da bi ga v casu cvetenja lahko videla?Zdi se mi, da je kljub lepoti skoraj neznana pri nas.

Hvala in lp
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 13 jul 2008, 09:45

Pozdravljena. Za tulipovec vem, da je posajen okoli kliničnega centra, samo mislim, da si cvetenje letos že zamudila. Sem pa opazil, da se ga vedno pogosteje zasaja kot okrasno drevo. Cvet pa izgleda takole: http://www.arboretum.harvard.edu/plants/images/cent_trees/images/liriodendron_tulipifera2.jpg
:wink:
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a tanja1 » 13 jul 2008, 13:40

Davidia potrebuje rahlo kislo zemljo in toplo polsenčno in nevetrovno mesto. Zemlja se ne sme izsušiti. Davidia je absolutna rariteta. Lahko cvete že tam pri 3m ali pa šele kasneje, ko je precej večja. Vse pa je odvisno od rastnih pogojev. Moja je velika ca. 4m in je letos imela gor približno 50 cvetov. Režem jo ne, vendar vsako spomlad dodam plast zelo rodovite zemlje in kisle šote. Povrh pa potresem še lubje.


http://www.eslov.se/arkiv/2007nyheterko ... .6609.html


http://voices.gardenweb.com/flowers/
Uporabniški avatar
tanja1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 17 dec 2007, 13:13
Kraj: dob

OdgovorNapisal/-a copka » 13 jul 2008, 14:46

:D Hvala obema, no moja je na malo izpostavljenem mestu,ker nisem vedela, da mora biti v zavetju...upam,da bo vseeno cvetela.
Koliko casa pa ostanejo cvetovi na drevesu?
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

OdgovorNapisal/-a tanja1 » 13 jul 2008, 17:02

Cvetovi ostanejo na drevesu skoraj 1 mesec, tam ud maja du junija.
Uporabniški avatar
tanja1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 17 dec 2007, 13:13
Kraj: dob

okrasna drevesa in grmi iz potaknjencev?

OdgovorNapisal/-a copka » 31 mar 2009, 06:06

Da se navezem na davidijo , nanasa se pa tudi na ostala okrasna drevesa in grme:
ko sem en mesec nazaj odrezala eno vejo davidije,ker je bila prenizko, mi jo je bilo skoda zavreci- narezala sem 30 cm dolge potaknjence in jih dala v zemljo.Isto sem naredila s Poncirus trifoliata.
Tisti,ki ste strokovnjaki na tem podrocju(kako to,da se je pod mojim uporabniskem imenom izpisala beseda strokovnjak?,sama sem napisala ljubitelj) :shock: ,ali mislite, da je kaka moznost, da vzgojim drevo oz. grm na tak nacin?
Z limono mi je uspelo in po stirih letih imam rastlino,ki ima letos ze stiri limonce... :D
Lep dan vsem!
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

Re: Vse o davidii

OdgovorNapisal/-a copka » 25 jul 2011, 06:16

No, z davidijo nimam prav velike srece.
V zadnjem obdobju brez dezja se je dokoncno posusila. Natancneje, na deblu spodaj je ena lepa veja z velikimi zelenimi listi, vsi ostali listi so se posusili.
Poskusila bom odrezati nad zeleno vejo, vendar ne vem, ali naj to storim zdaj, ali je bolje pocakati na zimo, ko drevo miruje.
Ali je kaj upanja, da se bo drevo ponovno obraslo ? Ni mi jasno, zakaj se je to zgodilo, ker sem jo v susnem obdobju tudi zalila.
Prosim za hiter odgovor!!!
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

Re: Vse o davidii

OdgovorNapisal/-a copka » 27 jul 2011, 20:11

A res nihce ne ve, kaj je bolje odrezati napol suho deblo? Zdaj, ali ko miruje(pozimi)?
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53


Vrni se na Drevesa - okrasna

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost