Danes je 11 maj 2024, 15:24

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

PODTAKNJENCI

podtaknjenci hibiskusa, saintpaulie, itd.
Preberi več : PODTAKNJENCI | Ogledi : 3220 | Odgovori : 2


podtaknjenci

Živjo!

Zanima me, če ima kdo za podarit kaksen podtaknjenc od papagajckov, bumerangovke, rdeče pasijonke in kamelije. Jaz lahko dam podtaknjenec od episcie.

Nataša
Preberi več : podtaknjenci | Ogledi : 2660 | Odgovori : 0


Begonija

Živjo!

Prosila bi za nasvete kako gojiti begonijo.
Letos sem kupila dva gomolja begonije, ju posadila ter upala na najboljše. Rastlince so sicer prišle na dan, vendar slabe rasti. Steblo ima malo listov, ti pa so majhni in bledo zelene barve. Cvetela sicer je, vendar zelo malo, cvetje je bilo pa bolj posamično kot pa res lepo cvetje.

Ko sem jo posadila, je bila pod jabolkom v polsenci, potem pa sem prebrala v knjigi, da ...
Preberi več : Begonija | Ogledi : 3897 | Odgovori : 1


Amarilis

Imam velike težave z amarilisi. Posebno v enem prostoru, kjer se ne morem znebiti kaparjev.

Sem jih poškropila s Fito Anticocciniglio pripravkom, pa nič ne pomaga. Še več jih je. Zakaj pride do tega? So pa na sončnem oknu, zalivani enkrat na teden.

Prosim, pomagajte!

Hvala!

Titka
Preberi več : Amarilis | Ogledi : 3707 | Odgovori : 0


Passiflora

Ojla,

letošnji prvi cvet! :lol:

Čeprav sem bila lani jeseni prepričana, da mi jo je vrag pocitral, je na pomlad vstala od mrtvih in ....
Ta vijolično pa še čakam :roll:
Preberi več : Passiflora | Ogledi : 3364 | Odgovori : 1


ciklama-SOS!

Hojla!
Imam problem oz. zanima me, če je to normalno. Vsi listi od ciklame in tudi nekaj neodprtih cvetov se je posušilo. Ciklama izgleda, kot da je crknila. Čebulica pa je še zmeraj trdna. To se je zgodilo že pred nekaj tedni.
V cvetličarni mi je ena gospa razložila, da se to dogaja s ciklamami, vendar me vseeno skrbi, ker se je zgodilo tako naenkrat in sredi bujnega rastja in cvetenja.

Ta rožica mi veliko ...
Preberi več : ciklama-SOS! | Ogledi : 4158 | Odgovori : 0


Umetna svetloba

Zanima me, če je kul, če je za rastlino/rožo edini izvor svetlobe umetna luč, tista UV al kaj je že, in če je lahko prižgana neprekinjeno ter kako to vpliva na rastlino. Ali je lahko poleg/namesto te posebne UV prižgana še navadna žarnica?

Ne gre se za to, da bi živel v kleti 100 metrov pod zemljo, ampak nekaj eksperimentiram in bo tista rastlina v takih razmerah mogoče največ kak teden. Rad bi tudi vedel ...
Preberi več : Umetna svetloba | Ogledi : 2823 | Odgovori : 0


Vprasanje o Gardeniji

Vprasanje imam o Gardeniji;

Pred kake dvemi leti sem kupil Gardenijo za zeno (velik placal; v cvetlicarni Gardenii), v premeru najmaj 35, 40 cm. Lepo cvetoco,...
Ko sem jo prinesel domov so cvetovi zaceli odpadati in so vsi odpadli (ni bilo prekomernega zalivanja,... kasneje sem jo tudi presadil, normalno gnojenje), vprasal sem v Gardenii, so rekli "cudno, njihove lepo cvetijo,..." Ker v letu in pol ni bilo nic s cvetenjem (popke za cvetove je delala, ...
Preberi več : Vprasanje o Gardeniji | Ogledi : 17794 | Odgovori : 13


vijolica noče cveteti

Pozdravljeni! Mene pa zanima, zakaj moja vijolica noče zacveteti. Nazadnje je cvetela lani, zgodaj jeseni, potem pa nič več. Zalivam jo po navodilih zalivalčka, presadila sem jo marca , je na okenski polici na vzhodni strani in ob njej so samo vijolice. Mlade, podtaknjene, ki pa pridno delajo lističe!
Hvala za odgovore in lep pozdrav
Mateja
Preberi več : vijolica noče cveteti | Ogledi : 6725 | Odgovori : 6


Azeleja ne cveti

Lepo pozdravljeni

Meni je pa fant podaril čudovito rozasto azelejo, ki pa je žal izgubila vse cvetove (vsi so je vsuli v roku 3 dni), kaj je narobe? Zalivam jo kar precej, vsak drugi dan, nimam je na direktnem soncu, temperatura, kjer stoji pa je okrog 20 stopinj Celzija. Lepo prosim za kakšen nasvet, kako priti spet do cvetov.Lep dan vam želim in veliko veselja z rožicami.
Preberi več : Azeleja ne cveti | Ogledi : 5443 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610