Begonija

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Begonija

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 06 sep 2004, 09:02

Živjo!

Prosila bi za nasvete kako gojiti begonijo.
Letos sem kupila dva gomolja begonije, ju posadila ter upala na najboljše. Rastlince so sicer prišle na dan, vendar slabe rasti. Steblo ima malo listov, ti pa so majhni in bledo zelene barve. Cvetela sicer je, vendar zelo malo, cvetje je bilo pa bolj posamično kot pa res lepo cvetje.

Ko sem jo posadila, je bila pod jabolkom v polsenci, potem pa sem prebrala v knjigi, da ima rada sonce, zato sem jo preselila. Nekako imam občutek, da to ni ravno res. Zalivala sem jo po potrebi, ko je bila pač suha - vedno sem pa počakala, da se zemlja posuši, saj imam od prej slabe izkušnje in so mi ponavadi zgnile korenine.

Torej - kaj delam narobe?

Sem pa sedaj dobila za darilo rdeče cvetočo begonijo (pojma nimam ali je gomoljna - kako to preverim, brez, da jo presajam?) in ne bi rada ponovila napake...

Kakšen nasvet? :?

Hvala lepa!
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a martina00 » 06 sep 2004, 09:17

Živjo!

Teoretične plati sicer ne poznam, sem pa imela letos posajeno begonijo v koritu na oknu. Posadila sem jo že zgodaj, ko je bil zunaj še mraz in sem jo imela nekaj časa v kleti na toplem. Ko se je tudi zunaj otoplilo, sem jo prestavila na okno, kjer je imela popoldansko sonce. Zalivala sem jo enkrat na dan in se je krasno razvila. Bila je košata, polna cvetkov, dokler... je ni nekega nevihtnega dne veter treščil na tla, razbil korito in polomil rožico. Naslednje leto jo bom bolj pazila!
martina00
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 05 apr 2004, 11:47


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • BEGONIJA
    Napisal/-a miklavz15 » 17 apr 2009, 23:09
    3 Odgovori
    12532 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a orhy Poglej zadnji prispevek
    18 apr 2009, 15:42
  • Nega: sobna begonija
    Napisal/-a črka » 24 mar 2007, 22:38
    0 Odgovori
    5024 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a črka Poglej zadnji prispevek
    24 mar 2007, 22:38

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron