Danes je 28 apr 2024, 22:50

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Bonsai - zunanji ali notranji?

Pozdravljeni!
Najprej se opravičujem, če sem slučajno temo postavil v napačen oddelek!
Skratka za roj. dan sem dobil bonsai (Ulmus Parvifolia)...verjetno je bil kupljen v kakšnem večjem vrtnem centru (ampak to sploh ni pomembno)...dejstvo pa je to, da mi sedaj odpadajo listki in tudi rumenijo. Sam sem se pozanimal kako je z vodo in so mi rekli da naj bonsai pršim in bolj malo zalivam. Sedaj ga imam že ccca 14 dni in mislim da ...
Preberi več : Bonsai - zunanji ali notranji? | Ogledi : 5227 | Odgovori : 7


Kako do posodic za bonsai?

Pozdravljeni!
Zanima me kje bi lahko kupil bonsai posodice?
Zanimajo me trgovine v Sloveniji, Italiji in Avstriji, oz. preverjene internetne trgovine kjer pošljejo blago tudi k nam?

Hvala za vsak namig!
Preberi več : Kako do posodic za bonsai? | Ogledi : 5751 | Odgovori : 4


Podocarpus - bolezen

Januarja sem za rojstni dan dobil podocarpus in do sedaj je izredno lepo rasel in se razvijal.

Na tri dni dam rastlino za kakih dvajset minut v vodo, da dobi ustrezno količino, zgoraj ga nikoli ne zalivam, občasno škropim.

Sedaj pa listje podocarpusa vedno bolj odpada, na zemlji je bilo nekaj plesni in sem jo odstranil, listje pa še kar odpada. Postane ovelo, nato pa vedno bolj rjavkaste barve in bolezen dokaj hitro napreduje po ...
Preberi več : Podocarpus - bolezen | Ogledi : 3568 | Odgovori : 2


Bonsaj / tečaj

Če koga zanima kaj več o bonsajih, Slovenski bonsaj klub v začetku jeseni pripravlja serijo tečajev in delavnic. Več informacij dobite tukajle:
Web stran: http://www.bonsajklub.si/
Forum: http://p201.ezboard.com/bbonsajforum
Preberi več : Bonsaj / tečaj | Ogledi : 3479 | Odgovori : 0


Moj bonsaj je bolan

Bonsaj sem dobila lani za rojstni dan je kar uspeval, dokler nisem šla na dopust in izgleda,da ga je njegova skrbnica pustila na soncu. Odpadli so skoraj vsi listki in mislim da ima tudi drobne bele živalice. Poleg tega vsi na novo pognani listki kar očrnijo kot da bi bili ožgani. Kaj naj kupim kakšen strup za uši? :twisted:

Prosim za pomoč

stela
Preberi več : Moj bonsaj je bolan | Ogledi : 4009 | Odgovori : 2


Bonsai SERISSA SEROIDES

Sem popolna novinka v gojenju bonsaiev, zato prosim za pomoč. V dar sem dobila bonsai Serissa seroides iz družine Sterculiacae. To je pa tudi vse kar vem o njem. Mi lahko kdo pove kaj več o njem?
Najlepša hvala...
Preberi več : Bonsai SERISSA SEROIDES | Ogledi : 4128 | Odgovori : 1


pistacia lentiscus?

lep pozdrav

za rojstni dan sem dobil bonsai pistacije (pistacia lentiscus) in bi zelel izvedeti kaj vec
o negi in oskrbi. zelo bi bil vesel kakrsnekoli informacije.
hvala ze vnaprej :?
Preberi več : pistacia lentiscus? | Ogledi : 5135 | Odgovori : 2


[b]Na pomoč[/b]

Živjo !

Kakšnih dobrih par mesecev nazaj sem kupila bonsai Zelkovo, do predkratkim je bilo vse uredu, ga gnojim (gnojilo za bonsaje), ga potopim v vodo za 5 minut (ko se zemlja posuši) :cry: , ga tudi prham in vse tako kot je potrebno. (vsaj upam tako) :?:

Zdaj pa se mu listki na koncu posušijo ...
Preberi več : [b]Na pomoč[/b] | Ogledi : 4089 | Odgovori : 2




Serissa bicolor

Ali kdo kaj ve o serissi bicolor ali dvobarvni serisi(to je bonsai)

:cry:

Hvala :!:
Preberi več : Serissa bicolor | Ogledi : 3169 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610