zelene rastline v dnevni sobi,spalnici...

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

zelene rastline v dnevni sobi,spalnici...

OdgovorNapisal/-a copka » 16 sep 2009, 05:36

Brala sem da preveč sobnih rastlin v notranjih prostorih ni dobro, da črpajo kisik...ker jih imam letos več kot ponavadi in jih bo treba kmalu prenesti v notranje prostore, me zanima kaj menite o tem.
V dnevni sobi bom tako prezimovala velik benjamin, zraven pa tudi pet drugih:
( velika seflera, dipladenia,itd).
Prosim za nasvet....da se zrak zamenja, je treba najmanj pol ure,to pa recimo sredi februarja :( ni najbolje.
Je kaj na tem?Hvala za odgovor.
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

OdgovorNapisal/-a dinksi » 16 sep 2009, 11:20

Pozdravljena.

Mene so v osnovni šoli učili, da rastline črpajo C02(ogljikov dioksid) in proizvajajo 0(kisik). :!:
Je pa res, da je to že mnogo let nazaj in, da se je lahko v tem času že marsikaj spremenilo. :wink: :wink:
dinksi
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 27 jan 2008, 11:41
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasok » 16 sep 2009, 12:41

Copka in dinksi obe imata prav. Rastline na svetlobi proizvajajo kisik zase, presežke pa oddajajo, s tem pa porabljajo ogljikov dioksid. Ponoči, pa rastline porabljajo kisik in oddajajo ogljikov dioksid.
Glede preveč rastlin, mi jih imamo zelo veliko pa se še doben ni zastrupil z CO2, sicer na tleh ne spi nihče, so postelje nekje na 30 cm, ker je CO2-ja največ čisto spodaj. Tako da, le pogumno, drugače pa so znaki zastrupitve s CO2 glavobol, vrtoglavica, visok krvni tlak, šumenje v ušesih, nemir...
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov