Ime rastline?

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Ime rastline?

OdgovorNapisal/-a robi » 03 feb 2007, 15:35

Slika

zanima me ime te rastline če kdo ve :D
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 07 feb 2007, 23:04

Pozdravljeni!
Šele pridružila sem se vam, pa že "imam delo". Rastlina, ki ji iščete ime, je bilbergia, latinskega imena žal ne vem. Opisana je sicer kot občutljiva, vendar je po mojih izkušnjah silno skromna. Včasih kar pozabim nanjo, pa se vseeno obilno razrašča in bogato cveti. Morda ravno zato, ker ne mara veliko vode? Vsekakor je zanimiva, ko se popolno razpre cvet, ki premore kar tri barve - rožnato, modro in rumeno!
Pozdravljam vse, ki vas počasi spoznavam po vaših prispevkih, čeprav sem še silno nerodna. Tako je pač, ko si "upognjenec".
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a muha » 08 feb 2007, 10:45

Brišem vsebino, ker sem prispevek pomotoma podvojila.

Lp
Zadnjič spremenil muha, dne 08 feb 2007, 10:47, skupaj popravljeno 1 krat.
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a muha » 08 feb 2007, 10:47

Pozdravljena in dobrodošla med nami. Latinsko ime bilbergije je pa izgleda kar BILBERGIA, tako piše na Googlu. Kadar kaj iščem, vtipkam na Google in večinoma tam najdem obe imeni, pa še slike.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a robi » 10 feb 2007, 22:16

stara postaja je napisal/-a:Pozdravljeni!
Šele pridružila sem se vam, pa že "imam delo". Rastlina, ki ji iščete ime, je bilbergia, latinskega imena žal ne vem. Opisana je sicer kot občutljiva, vendar je po mojih izkušnjah silno skromna. Včasih kar pozabim nanjo, pa se vseeno obilno razrašča in bogato cveti. Morda ravno zato, ker ne mara veliko vode? Vsekakor je zanimiva, ko se popolno razpre cvet, ki premore kar tri barve - rožnato, modro in rumeno!
Pozdravljam vse, ki vas počasi spoznavam po vaših prispevkih, čeprav sem še silno nerodna. Tako je pač, ko si "upognjenec".



hvala za odgovor. Ni zahtevna glede nege. Zalivam 1x tedensko ali pa še to ne. Cvet je pa res nekaj posebnega.
In tudi zelo hitro se razmnožuje.

LP
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost