Ime rastline...?

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Ime rastline...?

OdgovorNapisal/-a prvee » 28 jun 2009, 18:49

Pozabil sem ime, videl sem jo že v cvetličarni, spomnim se da ni ravno poceni ampak kaj več pa tudi ne.

Slika

Slika

Hvala

lp,

[Edit]

še dobro da sem vztrajno trmast in iščem do onemoglosti... našel sem ime rastline in sicer je to:
Latinsko ime: Syngonanthus chrysanthus Mikado
Uporabljano tudi: Mikado
prvee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 20 mar 2006, 19:11
Kraj: Maribor

mikado

OdgovorNapisal/-a Araucaria » 20 avg 2009, 00:51

ja, js imam že drugega.
Nazadnje sem ga kupila v supernovi, v uni mali cvetličarni.

A tale na slikah je tvoj?

Moj prvi mikado je umrl..... :(
Plant a Tree for Mother Earth!
Araucaria
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 20 avg 2009, 00:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a prvee » 20 avg 2009, 10:53

Ja, tale na sliki je moj in je v zadnjih izdihljajih... uničil sem ga. In kaj sem naredil...? Malo sem prebrskal v kakih pogojih raste, pa ker je bila zemlja v kateri sem ga dobil dosti prepustna, nisem ga pa vsak dan po malo zalival, se je malo začelo vse skupaj sušiti in sem sklenil rešiti zadevo. Ker imam dosti mesojedih rastlin sem tam uporabljal vermit(super vpojno sredstvo, katero vsebuje ogromno vlage) in sem se odločil da ga malo posuje okoli te "travce"... In tako je že čez par dni začelo gniti vse skupaj. Počakal še bom da se vse skupaj posuši(substrat) pa a vidim če se bo slučajno pobrala... Sicer pa rastlina ni trajnica in običajno po enem letu odmre.

lp
prvee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 20 mar 2006, 19:11
Kraj: Maribor

preveč vlage

OdgovorNapisal/-a Araucaria » 20 avg 2009, 14:46

Aha, zanimivo, ker kolikor so mene cvetličarke informirale, naj ne bi bila preveč mokra zemlja. Sploh se naj ne bi zalival, ampak se samo postavil v vodo, da se sam napije in potem tako naprej 1x na teden.
Vendar, je tudi pri meni zgubil barvo, se začenjal sušit, kar mi je delovalo, da potrebuje vodo in tako je prvi imel dovolj vode, pa je zgnil :shock:

Morm pa omenit, da te cvetličarke nimajo pojma, ker usaka pove čist drugače :roll: zato je bolše jih NE poslušat

A pol je to enoletnica?
Plant a Tree for Mother Earth!
Araucaria
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 20 avg 2009, 00:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a prvee » 20 avg 2009, 17:28

Evo, s strani www.hrovatin.com

Nova rastlina, ki spada med travnate trajnice.Mešanica substrata v katerem raste naj bo stalno rahlo vlažna in se ne sme popolnoma izsušiti. Vendar pazimo, da je ne zalijemo preveč, ker rada zgnije.
Ima podolgovate, tenke liste , združene v bazi.
Cvetovi so eno ali dvospolni.
Semena se tvorijo v posebnih kapsulah. Ko dozorijo se razpočijo in semena odnese na vse strani.


V savanskem predelu reke Urugvaj kjer je domovina te rastline, med letom nastopi tudi obdobje mrzlega in suhega vremena. Tenki in drobni listi šopaste trave se posušijo, v deževnem času pa iz baze poženejo novi listi.

Verjetno se bo rastlina tako obnašala tudi v naših pogojih. Po cvetenju se bo, ne glede na zalivanje, počasi posušila in ne bo obnovila listov. Pri nas so namreč letni časi obrnjeni.

avtor teksta: Dušan H.
nasveti:
Ne obupajte! Če vam je rastlina zelo všeč, si kupite novo.

Nekje sem prebral, da ta rastlina z drobnimi listki čisti zrak v sobi.
Mogoče ga res, toda potem moraš v sobi imeti vsaj 50 rastlin, in še to bi po mojem mnenju bolj malo pomagalo. Zrak najbrže čisti na avtohtonem nahajališču, kjer jih je na milijone.

Na vsak način pa sobo osvežijo večje rastline (150-200 cm).
Na 20 kvadratnih metrov površine, naj bi zadostovale 3 rastline, npr. Fikus, Dracena in Bokarneja.

lp,
prvee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 20 mar 2006, 19:11
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Araucaria » 20 avg 2009, 18:40

hvala za obsežno razlago! 8)
Plant a Tree for Mother Earth!
Araucaria
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 20 avg 2009, 00:44
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost