bakker-holland

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

OdgovorNapisal/-a McBobo » 12 avg 2008, 20:39

Ima še kdo tele jagode od Bakkerja-Bakker king size? Kupil sem jih spomladi, sicer je že kar veliko zrastla, ena sploh ni začela rasti in je segnila, ostale štiri pa dobro rastejo. Zanima me, tisti ki jo imate, kdaj začne cveteti? Zrastli so trije cvetovi kmalu, ko sem jih posadil, vendar so se vsi kmalu posušili, tako da do sedaj še nisem doživel ene jagode.
Torej a je komu že cvetela in kdaj začne cveteti?
Kako je s prezimovanjem? Kdaj jih pospraviti in na kateri temperaturi jih je treba prezimovati?

Slika

Slika
McBobo
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 okt 2005, 08:44
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a sasok » 12 avg 2008, 21:15

Mi imamo doma Bakkerje jagode, ko je bila gor na sliki punčka z jagodo veliko za pest. Prvo leto so jagode rasle in niso bile nekaj ekstra velike, začele pa so cveteti nekje konec maja, junija. No drugo leto so zelo bujno odgnala in tudi jagode so bile uuaaauu velike. Sem slikal eno, ki je bila večja od pomaranče. Jagode so sočne in sladke in nimajo plastičnega okusa, smo jih pa samo malo pognojili v začetku leta, zalivane niso bile. Sedaj imamo že drugo generacijo in velike bojo naslednje leto. Aja pa delajo veliko pritlik, tak da je kar križ z njimi.
Upam da sem ti kaj pomagal!
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a McBobo » 12 avg 2008, 21:41

Do konca rastne sezone je še par mesecev, vendar nimam več veliko upanja, da bom že letos poizkusil kakšno jagodo.
Vseeno me še zanima, kje naj jo prezimim? Na kakšni temperaturi?
Sasok, a lahko prilepiš sliko tiste tvoje velike jagode?
McBobo
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 okt 2005, 08:44
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Rastlinica » 12 avg 2008, 22:20

No mi smo pri Bakkerju kupili 3 sorte jagod, pa moram povedat, da prvo sezono sploh jagode niso rodile :evil:. Lani pa letos je vse skupaj bolj bogo, pa tudi sosedje, ki smo jim podarili sadike, so malo razočarani. Tako da mene ne prepričajo več v njihove izdelke. Sicer pa imajo enkratno izbiro rož. Najboljšo kakovost čebulic (tulipani,narcise,crocus-žefrani) za zelo malo denarja sem dobila v trgovini Hoffer (zelo sem bla presenečana), tako da se splača kupit!! :wink:
Rastlinica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 24 maj 2008, 15:25
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a francesca » 12 avg 2008, 23:08

Moja izkušnja: Naročila sem jasmin, se mi je posušil, pa sem poslala mail, da mi ni uspel in so mi odgovorili, da jeseni prejmem novo rastlino. Bila sem presenečena, samo verjetno vseeno ne bom več naročevala pri njih, ker se v vrtnarijah dobijo večje rastline, pa še vidiš to, kar kupiš.
F.
francesca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 10 feb 2008, 09:26
Kraj: krško

OdgovorNapisal/-a Bravica » 12 avg 2008, 23:15

Meni pa letos niso poslali kar velikega naročila. Tudi po klicu ne, čeprav so obljubili za do konca tedna (bilo je pred 1.majem), čeprav bi mi naročeno morali poslati že konec marca ali v začetku aprila. Zaupanje je šlo lepo po vodi.
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod

OdgovorNapisal/-a sasok » 13 avg 2008, 18:52

Samo da pridem do starega računalnika! Bom poiskal in prilepil!
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a Rastlinica » 14 avg 2008, 14:51

Jaz bi bila zelo vesela tvoje slikice, ker sem naročila isto sort jagod (gigantella maxim, ostara in senga sengana) pa od gigantelle ni uspela še nobena jagoda, tako da me firbec kar matra, če so res tako velike.

Lp Marina
Rastlinica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 24 maj 2008, 15:25
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a McBobo » 29 avg 2008, 12:54

Na moje jagode so pa sedaj navalile rjave in zelene kobilice. Rezultat je vedno več obžrtih listov. S čem naj jih poizkusim pregnati in uničiti-kobilice namreč.
McBobo
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 okt 2005, 08:44
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Green Oasis » 29 avg 2008, 14:17

Mi nismo zadovoljni z njimi! :wink:
Na svetu lepše rož´ce ni, kot je moja Slovenka!
http://greenoasis.50webs.com/
Green Oasis
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 27 feb 2008, 19:35
Kraj: PTUJ

OdgovorNapisal/-a McBobo » 30 avg 2008, 11:28

Ko ima hudič mlade, jih ima veliko. Zdaj opažam na jagodinih listih še zelene gosenice, ko obžirajo liste, najraje mlade svetlozelene liste. A bo pomagal pripravek Aktiva od Plantele?
McBobo
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 okt 2005, 08:44
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Rastlinica » 30 avg 2008, 14:30

Meni je proti zelenim gosenicam pomagal že Biokil, ne vem pa če ti bo pomagal za kobilice.
Rastlinica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 24 maj 2008, 15:25
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 30 avg 2008, 16:53

Kobilice zelo verjetno ne jejo jagod, se pa zna zgoditi da se lotijo gosenic. Sploh če so gosenice še majhne. seveda to počnejo samo dolgotipalčnice. Kratkotipalčnice so 100% rastlinojede.
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a McBobo » 22 dec 2008, 12:35

Ima kdo jagode Bakker king size?
Moje so bile poleti take:
Slika

Sedaj je pa taka:

Slika
Se je čisto pusušila, razen sredica je živa. A je to normalno? Še pred slabim mesecem je bila, kot bi še sedaj rastla. Potem pa jo je naenkrat skrivilo in se je posušila. Moral sem porezati posušene vitice in liste.
Kje bi si lahko prebral več o skrbi te vrste jagod? Sem mislil, da bo drugo leto rastla naprej, kjer je letos ostala, pa žal ne bo tako. Bo treba spet od začetka. Upam, da bo vsaj letos kaj jagod.
McBobo
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 okt 2005, 08:44
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a astor007 » 08 mar 2009, 23:01

minilo je že več kod dva meseca odkar sem naročil nekaj stvari pri bakkerju (maribor)pa do danes še nisem ničesar prejel.Tudi lansko leto se je enkrat zgodilo,da sploh nisem prejel naročenih artiklov.
ker so pri bakkerju naročila nesigurna,sem se odločil,da ne bom več naročal pri njih.
astor007
astor007
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 feb 2009, 18:40
Kraj: laporje

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 09 mar 2009, 09:14

Tudi jaz sem že nekajkrat naročila pri njih in vedno sem dobila rastline v slabem stanju ali pa celo ne tisto kar sem naročila temveč čisto nekaj drugega
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a mirjana81 » 11 mar 2009, 20:44

ja jas sem naročila in dobila kot je blo rečeno začetku marca ampak dotalka razočarana , posadila sem in bom videla kaj bo namreč ameriška katalpa in japonski javor , vse ima le po 1 vejico ki zgleda suha in brez novih bubik, ko sem jih poklicala in povedala je g rekla da je v časdu mirovanja in naj jo kr posadim in bo kr hit začelo poganjat , vendar 1 teden so v zemlji pa nič razlike bojim se da mi vse skup vstran pride ,namreč lani sem naročila maxi jagode in so bile kot gozdne pol sem naročila živo mejo lani ni blo nič, no letos pa že žene, upam da mi to uspe drgač tud prekinem z njimi
aja moram pa povedat da sem v merkurju naletela na mini breskvo, in sem jo plačala 13 €, kolegica je pa kupila pri bakru in je razlika nora moja je velika samo steblo cca 60cm njena pa z korenino 30cm ter ona ima suho vejo js pa 4veje polne bubik in nastavkov za cvetenje
mogoče sem bila zaradi tega razočarana ker je v slabem stanju upamo da mi uspe
mirjana81
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 mar 2006, 18:53
Kraj: stranice

OdgovorNapisal/-a mirjana81 » 11 mar 2009, 20:45

ja jas sem naročila in dobila kot je blo rečeno začetku marca ampak dotalka razočarana , posadila sem in bom videla kaj bo namreč ameriška katalpa in japonski javor , vse ima le po 1 vejico ki zgleda suha in brez novih bubik, ko sem jih poklicala in povedala je g rekla da je v časdu mirovanja in naj jo kr posadim in bo kr hit začelo poganjat , vendar 1 teden so v zemlji pa nič razlike bojim se da mi vse skup vstran pride ,namreč lani sem naročila maxi jagode in so bile kot gozdne pol sem naročila živo mejo lani ni blo nič, no letos pa že žene, upam da mi to uspe drgač tud prekinem z njimi
aja moram pa povedat da sem v merkurju naletela na mini breskvo, in sem jo plačala 13 €, kolegica je pa kupila pri bakru in je razlika nora moja je velika samo steblo cca 60cm njena pa z korenino 30cm ter ona ima suho vejo js pa 4veje polne bubik in nastavkov za cvetenje
mogoče sem bila zaradi tega razočarana ker je v slabem stanju upamo da mi uspe
mirjana81
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 mar 2006, 18:53
Kraj: stranice

OdgovorNapisal/-a kluni » 11 mar 2009, 21:22

astor007 je napisal/-a:minilo je že več kod dva meseca odkar sem naročil nekaj stvari pri bakkerju (maribor)pa do danes še nisem ničesar prejel.Tudi lansko leto se je enkrat zgodilo,da sploh nisem prejel naročenih artiklov.
ker so pri bakkerju naročila nesigurna,sem se odločil,da ne bom več naročal pri njih.


Težko verjetno, da bi vam Bakker pošiljal robo sredi zime, saj takrat ni primeren čas za pošiljanje rastlin ipd. B. namreč spremlja vremensko dogajanje po Evropi in v primeru neprimernih okoliščin (npr. nizkih temperatur) naročenega ne pošlje, dokler niso razmere dovolj prijazne.
Sam moram reči, da z naročenim nikoli ni bilo težav, res pa je, da prvo leto rastline še niso pokazale prave podobe.
kluni
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 26 mar 2006, 10:17
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mprimoz5 » 11 mar 2009, 22:55

Tudi jaz sem naročila kar precej cvetja za prvo polovico marca paket pa sem prejela že okoli 20 februarja, ko je bilo še kar hladno. Vendar sem vse dala v cvetlični lonec in ker je v zemlji lepo čaka primeren čas ko bom uspela vse posaditi. Lonce pa sem ovila v kopreno, da kaj ne pomrzne. Bila pa sem zelo presenečena, da sem dobila toliko prej, ker do sedaj so še vedno zamudili in to kar precej
mprimoz5
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 14 sep 2007, 19:07

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pomenki

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Bakker
    Napisal/-a adam » 22 sep 2007, 18:32
    6 Odgovori
    4387 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a rožica1 Poglej zadnji prispevek
    23 sep 2007, 20:43

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron