Danes je 16 maj 2024, 17:42

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

velikost zelenjavno-zeliščnega vrta

Živjo!

Mogoče malo hecno vprašanje, vendar me zanima kako velike vrtove imate?

Počasi začenjamo z ureditvijo okolice, v katero bomo vključili tudi zakoličbo vrta (zemljo nimamo ravno najboljšo, zato bi radi navozili malce kvalitetnejše zemlje).
Nekako se pa ne moremo odločiti kako velik vrt si sploh želimo. Nekako se poraja ideja o dimenzijah 6x8 metrov.

LP, Minci
Preberi več : velikost zelenjavno-zeliščnega vrta | Ogledi : 8457 | Odgovori : 5


Drevesa in okolica

Lepo pozdravljeni ljubitelji narave

imam eno vprašanje za ureditev okolice. Stanje je pa takšno, da je parcela vlka 20 arov, nekje 10 arov je star sadovnjak. Moja tašča pravi, da bi to posekali, jaz pa nevem, sej mogoče ima prav, ker tista stara zapuščena drevesa kaj ekstra ne dajo. Prednost je to, da so velika in da lepo cvetijo, saj je sadno drevje. Drugega zal nič :( ...
Preberi več : Drevesa in okolica | Ogledi : 4211 | Odgovori : 1


Golobi - na pomoč

Golobi gnezdijo na tramu pod streho hiše. Seveda imam balkone in rože več kot umazane. Fuj. Sedaj bom seveda počakala, da mladi golobčki vzletijo. Kako pa se jih rešim potem?
Preberi več : Golobi - na pomoč | Ogledi : 4799 | Odgovori : 5


ŽELVA in NJEN RIBNIK

Doma imamo želvo rdečevratko,ki trenutno domuje v aquaterariju v dnevni sobi. Z leti je kar precej zrasla in tako že nakaj časa razmišljamo o gradnji ribnika. Prostora za ribnik s celotno ureditvijo in zasaditvijo je maksimalmo 3x4m.
Zanima me, če ima kdo izkušnje z gradnjo ribnika, ki bi bil (predvsem čez topli del leta) primeren za želvo, kljub temu pa ne bi radi zanemarili estetskega vidika in bi ribnik zasadili z okrasnimi rastlinami. Imam kup ...
Preberi več : ŽELVA in NJEN RIBNIK | Ogledi : 13592 | Odgovori : 2


KAKO UNIČITI TRAVO

Pozdravljeni,

zanima me ali obstaja kakšno škropivo da bi uničila vso travo ki mi raste na nekem področju. Ustvarila sem si neke poti jih zasula s kamni in zdaj ne bi rada da mi tam poganja karkoli... Koliko od ostalih rastlin lahko s takšnim škropilom špricam?? Ali je res da dosežem isti učinek z raztopino soli in vode??

Hvala in lp
Preberi več : KAKO UNIČITI TRAVO | Ogledi : 18921 | Odgovori : 6


Okrasno kamenje

Mene pa zanima, kje se dobi okrasno kamenje, ki ga uporabljajo okrog hiše namesto tlakovcev :?:
Preberi več : Okrasno kamenje | Ogledi : 67996 | Odgovori : 8


vodni ribnik- popravilo folije

Že več let imam vodni ribnik iz folije, količina vode je približno 3.000 l.
Letos spomladi je v moj ribnik padel sosedov pes, ki je s kremplji večkrat preluknjal folijo. Gre za folijo, ki je namenjena za izgradnjo ribnikov.
V Bauhausu oz. Obiju sem nabavil folije z lepilom za popravilo bazenov iz folije za kopanje, ker drugega nisem našel. Nikjer nisem zasledil originalnega lepila oz. materijala za popravilo folije za vrtni ribnik.
Kljub temu, da ...
Preberi več : vodni ribnik- popravilo folije | Ogledi : 5250 | Odgovori : 2


Škarpa polna rdečih pajkcev

Prosim, če mi lahko pomagate:približno 7 metrov dolga kamnita škarpa ob cesti pod hišo je polna rdečih pajkcev. Ko pogledaš od blizu vse mrgoli rdeče. Ss čim in koliko časa jih moram poškropiti, da se jih znebim. Zanime me tudi kaj je vzrok, da se namnožijo v tolikšnem obsegu. Hvala za odgovor.
Preberi več : Škarpa polna rdečih pajkcev | Ogledi : 5596 | Odgovori : 6


zunanje luči

Mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti luči, podobne solarnim, le da bi delovale na običajno elektriko (recimo 14V) in da bi bilo skupaj povezanih več luči(recimo 4). Nekaj podobnega se dobi za novoletno okrasitev, takih za osvetlitev vrtov pa nisem videl v nobeni trgovini.

Hvala, LP
Preberi več : zunanje luči | Ogledi : 3915 | Odgovori : 1


RIBNIK

Ker sem v zadnjem času redna obiskovalka teh forumov, sem se odločila, da tudi sama prispevam nekaj svojih izkušenj. Že dlje časa sem razmišljala o svojem ribniku in pred dnevi smo končali z grobo izdelavo. Priznam, da sem imela kljub prebrani literaturi in obiskovanju forumov malo znanja in da so se sproti porajale prave rešitve. No, kar nekaj bistvenih napak smo naredili ob izdelavi. Prva je bila ta, da smo ribnik preveliko zastavili. Nismo namreč ...
Preberi več : RIBNIK | Ogledi : 4027 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610