Danes je 29 apr 2024, 18:14

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

obroba

Hojla,
midva imava obrobo iz savskih kamnov. Sedaj (po 8.letih) sva se jih pa naveličala in jih bova dala stran. Tudi midva imava teh obrob toliko, da bi lahko zelooooo veliko zapravila, če bi kupovala katerokoli vrsto obrob. Zato bova namesto obrobe z lopato zakopala manjši jarek okrog gredic. To omogoča najlažjo košnjo. Idejo pa sva pobrala v AC na morju. Ta jašek je prikladen tudi za z grede odtekajočo vodo, ki se vanj ujame ...
Preberi več : obroba | Ogledi : 3037 | Odgovori : 0


Trava - pognojiti ali ne?

Pozdravljeni,

z možem sva spomladi zasjala travo, ki se je že dokaj lepo razrasla. Zdaj pa me zanima, ali bi jo bilo potrebno kaj pognojiti? Pa če, kdaj - zdaj, jeseni ali potem spomladi? Pa še eno vprašanje? Kako se znebiti plevela v travi? Mož je namreč, preden sva travo zasjala, prekopal ročno celo zelenico in sva odstranila ves plevel, pa je spet več plevela kot trave.
Preberi več : Trava - pognojiti ali ne? | Ogledi : 19465 | Odgovori : 15


"zasaditev" terase

Za hišo imam nepokrito teraso z neizdelano ograjo ( kovinsko ogrodje, ki bo verjetno še nekaj časa čakalo na leseno ograjo).
Namesto ograje bi rada v lonce posadila različne rastline, pa me zanima, katere vrste rastlin so primerne za rast v loncih... :oops:
V mislih sem imela:
-oljka
-citrusi
-kakšna okrasna trava, miskant
-bambus
-kakšna vrba
-pušpan
-figovec
-pa kakšno rastlino, ki cveti, da bo bolj živo ...
Preberi več : "zasaditev" terase | Ogledi : 22267 | Odgovori : 25


Sejanje trave

Zanima me kdaj je najboljši čas za sejanje trave.
Situacja pa je naslednja; najprej bi moral nasuti novo zemljo (saj je obstoječa precej neravna), ali je treba tastaro zemljo oziroma rastline (plevet, regrat,.. kaj populiti ven ali se lahko kar nova zemlja da čez). Koliko nove zemlje priporočate za nasulje.
Preberi več : Sejanje trave | Ogledi : 27840 | Odgovori : 4


Zelenica, drevje, cvetlične gredice

Imamo velik vrt, ki počasi dobiva svojo obliko. Zasajenih imamo veliko okrasnih dreves in grmovnic ter nekaj gredic s trajnicami. Spomladi načrtujemo sejanje trave. Ne vem kako bi naredili "mejo" med zelenico in zasaditvijo, da bi bilo najmanj težav ob košnji trave. Razmišljala se o kamnih, polnih zidakih, lesenih količkih ... Ali obstaja še kaj v ta namen ? Naj povem, da bi potrebovala velko dolžinskih metrov te obrobe.
Preberi več : Zelenica, drevje, cvetlične gredice | Ogledi : 4592 | Odgovori : 1


Zdrvavo

Sem redna obiskovalka tega foruma.Imam ribnik ki je velik (š:3;g:1,5;d:5 m) oziroma v njega gre okrog 5000 l vode. V njem imam posajene lokvanj, rogoz, in še različne rastline. Sedaj pa me zanima, ali je potrebno imeti čistilni filter (kak naj bo če je odg ja), opazila pa sem da je voda postala motna kljub temu da ima pumpa filter (kolikor je v njej majhen) in fontano.

kako naj se znebim motne vode, pa kako ...
Preberi več : Zdrvavo | Ogledi : 13466 | Odgovori : 21


kako "očistiti" zemljo

Živjo!

Dobili smo nekaj kubikov zemlje - zemlja iz potoka. Sedaj pa imamo problem, ker je ta zemlja polna semen - raznoraznih močvirskih trav, in se je vse zeeeeeeeelo razrastlo. Namen smo imeli to zemljo "razglihati", z namenom, da bi dvignili teren. Zanima me, kako bi se najučinkoviteje znebili tega plevela oz. teh trav.
Nekje sem slišala, da plevel zamori detelja? Je to res?

Kakršen koli preverjen način bo zelo dobrodošel

...
Preberi več : kako "očistiti" zemljo | Ogledi : 8806 | Odgovori : 12


rastline za zeleno streho

Za zeleno streho naj bi bila priporočljiva spodnja mešanica rastlin. Prosim za nasvet, pomoč, kje bi se dalo kupiti ta semena.

    Agrostis capillaris - lasasta šopulja
    Anthoxanthum odoratum - dišeča boljka
    Festuca ovina duriuscula
    Festuca ovina tenuifolia - tankolistna ovčja bilnica
    Festuca rubra commutata - šopasta rdeča bilnica
    Festuca rubra trichophlla
    Poa compressa - dvorezna latovka
    Poa pratensis - travniška latovka
    Achillea millefolium - navadni rman
    Allium schoenoprasum - planinski drobnjak
    Anthemis tinctoria - barvilna ...
Preberi več : rastline za zeleno streho | Ogledi : 42342 | Odgovori : 40


nova podoba vrta

preurediti želim sedanji vrt, pa bi bila vesela kakršnekoli informacije, kakšne rastline se sadijo v tem letnem času, ali lahko zdaj posadim čebulice od tulipanov, narcis,...spomladi bi rada imela malo lepši vrt...
pa me tudi zanima, katere rastlinice spomladi zgodaj cvetijo, pa niso tulipani (ker se pri njih listi kasneje posušijo, potem pa kvarijo izgled vrta...)
Preberi več : nova podoba vrta | Ogledi : 4068 | Odgovori : 1


TRAVA IN MAK

Lep pozdrav!

Pred 3 leti smo posejali travno mešanico za cvetoči travnik. Prvo leto je bil travnik res cvetoč, drugo leto tudi vendar že manj, letos pa sta s travnika popolnoma izginila mak in detelja. Mogoče kdo ve zakaj? Travnik z ničemer ne gojimo, prvič ga kosimo šele julija, tako da lahko semena dozorijo in padejo na tla.
Je mogoče make dosejati in kje se dobi seme? Kdaj je najbolj primeren čas za setev makov? ...
Preberi več : TRAVA IN MAK | Ogledi : 4120 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610