Danes je 29 apr 2024, 13:24

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Podarim

Lep pozdrav!

Zaradi selitve se moram odreči čudoviti monsteri.
Stara je 25 let, pri meni živi že kakšnih 7 ali 8.
Visoka je cca 180 cm, krošnjo ima v dveh delih in skupna površina, ki jo potrebuje je 1m x 2 m, torej 2 m2.
Žal nimam trenutno nobene fotografije.

Sem v Mariboru in ker se kar mudi, se obračam na vas, ki spoštujete rastline.
Ali bi jo želel kdo imeti? Ali kdo pozna koga, ...
Preberi več : Podarim | Ogledi : 12278 | Odgovori : 6


Bonsai ficus ginseng

Lep pozdrav.

Torej kupil sem omenjeni bonsai ficus ginseng, zanima me kako najbolje skrbeti zanj?
Slika Slika

Bral sem na forumu že:
-da ne mara prepiha
-zalivanje na 3 dni
-pozimi(oz. če je suh zrak) je potrebno špricati liste
-gnojiti po zimi na vsake cca 7-14 dni(ali kaj drugače, je dobro vsako gnojilo za zelene rastline?)

Kaj moram še vedeti, naj bi bil star 8-10 let...zaenkrat močno poganjajo zeleni listki, z vseh strani, je pa ...
Preberi več : Bonsai ficus ginseng | Ogledi : 47749 | Odgovori : 6


Nevestica pognala "sadež"??

Naša nevestica (stephanotis floribunda) je pognala neke vrtse sadež. Zanima me, če je to normalno? Raste lepo in tudi cveti praktično čez vso poletje, ta "avokado" pa je letos pognala prvič. Niti v nobeni knjigi o rastlinah nisem našla podobnega primera. Ve kdo kaj o tem? Naj ga pustim da raste dalje ali ga raje odstranim?

lp
Preberi več : Nevestica pognala "sadež"?? | Ogledi : 5710 | Odgovori : 2


dracaena marginata

živjo danes sem dobila tole lepo palmico dracaena marginato.prosim ce mi lahko malo kdo pove kaksen prostor ji paše koliko naj jo zalivam ker so mi rekli na 14dni.ali ji škodva direktno sonce?
hvala za nasvet.lp!
Preberi več : dracaena marginata | Ogledi : 5356 | Odgovori : 0


SANSEVIERIA

kolikor vem je teh sansevierij več vrst.....volkensii je zelo lepa.....ali jo lahko kupiš kje tu pri nas,ker je še nikjer nisem zasledila..... ?
ali mi lahko poveste kaj več o njih...? :?:
Preberi več : SANSEVIERIA | Ogledi : 3255 | Odgovori : 0


fikus ginseng

Živjo! danes sem prinesla domov fikus ginseng-bonisaj.prosim če mi kdo prosim razloži kako naj ga vzgajam ,zalivanje,svetloba,..čepravpostavila sem ga na okensko polico ker tam ima največ svetlobe...do zdaj sem imela ze 3 vrste fikusov a nobeden mi ni uspel...zato vas prosim če mi lahko kdo malo več pove o njem...:)upam da mi bo tale vspel...hvala za odgovor...:)lp!
Preberi več : fikus ginseng | Ogledi : 17479 | Odgovori : 10


Balkonske rože in njihova zasaditev

Vem,da je prerano ampak me vseno zanima če še kdo razen mene že razmišlja o balkonskih rožah.
Preberi več : Balkonske rože in njihova zasaditev | Ogledi : 90328 | Odgovori : 59


MEDINILA

ali mi lahko poveste kaj o tej rastlini......vem da ima zelo lepe cvete.....kaj dosti o njej pa ne vem...... :?: :?: :?:
Preberi več : MEDINILA | Ogledi : 2875 | Odgovori : 0


PALMA-OSKRBA!

Pozdravjeni imam bolj malo Palmo za katero mi je v cvetličarni rekla, da se zaliva 1x na mesec samo ne vem pa kako hitro gre v višino in če prenese direktno sonce no v kolikor ima kdo izkušnje kar se tiče Palem ga bi prosil za pomoč pri vzgoji Palme.

miklavz15
Preberi več : PALMA-OSKRBA! | Ogledi : 5168 | Odgovori : 1


ŠKODLJIVCI SOBNIH RASTLIN

zanima me če lahko kje kupiš sredstvo za zaščito sobnih rastlin ki jo lahko uporabljaš prej preden jo začnejo napadati škodljivci... :?: :?: :?:
Preberi več : ŠKODLJIVCI SOBNIH RASTLIN | Ogledi : 2968 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610