Danes je 15 maj 2024, 07:10

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

medinilla

Pozdravljeni!

Prosim za pomoc. Dobila sem zelo lepo medinillo, sedaj so ji pa zaceli odpadati listi.kaj delam narobe? Prosim za pomoc. Najlepsa hvala!

LP Pokrajculja!
Preberi več : medinilla | Ogledi : 1851 | Odgovori : 0


medinilla

Pozdravljeni!

Prosim za pomoc. Dobila sem zelo lepo medinillo, sedaj so ji pa zaceli odpadati listi.kaj delam narobe? Prosim za pomoc. Najlepsa hvala!

LP Pokrajculja!
Preberi več : medinilla | Ogledi : 1777 | Odgovori : 0


Avokado

Pozdravljeni ljubitelji avokada! Pred priblizno 4 tedni sem dala pesko avokada v vodo in sedaj je pognal koreninico priblizno 2 cm. Zanima me, ali lahko sedaj ze presadim v zemljo ali naj malo se pocakam,da bodo zrasle vecje korenine. Bojim se, da bi ga prekmalu vsadila v zemljo.
Hvala za odgovor!
Preberi več : Avokado | Ogledi : 3179 | Odgovori : 0


Dracaena sp. - razmnoževanje

Doma imamo eno neugledno podivjano Dracaeno. Zanima me kakšen je natančen postopek za razmnoževanje z odrezanimi poganjki, deli stebla,...

Prebral sem, da potrebuje substrat z mešanico humusa-šote-ilovice pa me zanima v kakšnem razmerju. Poleg tega bi rad vedel tudi kako je z zalivanjem te rastline in obdobjem počitka v kolikor ga ima.

Hvala!
Preberi več : Dracaena sp. - razmnoževanje | Ogledi : 5845 | Odgovori : 1


POSVET

Zanima me kaka rastlina bi zdržala v malo bolj temnem prostoru no v kolikor ima kdo iz tem izkušne mi naj pomaga?

miklavz15
Preberi več : POSVET | Ogledi : 1498 | Odgovori : 0


benjaminu odpadajo listi

pred 3meseci sem prinesla domov fikusa..ki ima na listih rjave lise in tisti listi so mu odpadli..sedaj mu se ostali ampak počasi,tako da brez listov se ni čisto...rastejo mu tudi novi a tisti se posusijo...zakaj kaj je narobe.prodajalka mi je rekla naj ga pustim pri miru ker ne bo izgubil vseh listov?mogoče zaradi premalo svetlobe?kolikokrat naj ga zalijem na teden?sedaj ga enkrat!
Preberi več : benjaminu odpadajo listi | Ogledi : 5837 | Odgovori : 1


Rumenenje listov Ficus binnendijkii "Alii"

Lep pozdrav!

Pred 3 meseci sem si kupila fikus binnendijkii (velik 1,4m), pred kratkim so mu začeli listi rumeniti in odpadati. Nekateri listi imajo rjave suhe lise in tudi ti odpadejo! Imam ga na svetlem prostoru, zračne vlage ima dovolj, zalivam ga 1x na teden (vbistvu odvisno kako se substrat posuši v lončku). Prepiha ni razen takrat ko zračim prostor..
Upam, da mi bo kdo vedel pomagati...

Hvala
Preberi več : Rumenenje listov Ficus binnendijkii "Alii" | Ogledi : 8980 | Odgovori : 10


KOLIKO MAN SVETLOBE ZDRŽI?

NO IMAM DOMA FIKUS BENJAMIN IN ZARADI ZDRAVJA IMAM GOSE BELE ZAVESE SEDAJ ME PA ZANIMA ALI LAHKO TUDI SO BOLJE V NOTRANJOSTI SOBE?


MIKLAVZ15
Preberi več : KOLIKO MAN SVETLOBE ZDRŽI? | Ogledi : 2415 | Odgovori : 0


BAMBUS V PISARNI

Rada bi kupila bambus, ki zraste v višino do cca 1,5m.
Moral bi biti takšen, da je lahko v notranjih prostorih (pisarni), posadila bi ga v korito. V bistvu, da je manjša in nižja izvedba teh, ki rastejo v naravi.
Prosim za vaše nasvete.

Lepo pozdravljeni!
Preberi več : BAMBUS V PISARNI | Ogledi : 5344 | Odgovori : 7


Strelicija

Dober dan
Mene pa zanima s čim zalivate strelicijo.Jaz sem jo dobil in ima že 5 nastavkov za cvet. hvala lp damjan
Preberi več : Strelicija | Ogledi : 2697 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610