Danes je 08 maj 2024, 21:06

Novice Novice od Vzpenjalke

Zemljevid od Vzpenjalke » Forum : Vzpenjalke

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Wisteria

Zanima me, če mi lahko kdo pove kako se wisterijo oblikuje, da izgleda kot drevo.Če mogoče, kdo ve za kakšen link kjer bi bilo to natančno opisano.

Želim oblikovati wisterio nekako takole kot na teh slikah:

http://www.naturehills.com/new/product/ ... 20Wisteria

Hvala
Preberi več : Wisteria | Ogledi : 5286 | Odgovori : 2


divji hmelj

Zanima me kje bi lahko kupila divji hmelj.
Preberi več : divji hmelj | Ogledi : 16506 | Odgovori : 5


vzpenjalka za fasado

Zanima me katera raztlina(plezalka) bi bila najbolj primerna za fasado, ki je večino časa v senci.Rad bi da bi bila rastlina čimbolj eksotičnih oz. živih barv.
Preberi več : vzpenjalka za fasado | Ogledi : 5764 | Odgovori : 4


Izbira primerne vzpenjalke

Pozdravljeni!

Rabim nasvet glede izbire primerne vzpenjalke. En del hiše v kateri stanujem podpira betonski steber. Rada bi ga okrasila z rastlinami. Lokacija je na prepihu in obsijano z jutranjim in popoldanskim soncem. Rada bi eno ali več različnih cvetočih vzpenjalk. Prosim za nasvet katero vrsto ali vrste naj posadim. Všeč mi je tudi bršljan. Ali bi bil tudi primeren za tako lokacijo in ali se z njim da kombinirati še katere druge rastline da ...
Preberi več : Izbira primerne vzpenjalke | Ogledi : 10801 | Odgovori : 8


PRAPROTI

V OKOLICI VIKENDA IMAMO VELIKO VISOKE PRAPROTI, TUDI TO 3 M, ZANIMA ME, KAKO JO IZTREBITI, KER SE ZELO NAGLO ŠIRI.
Preberi več : PRAPROTI | Ogledi : 3109 | Odgovori : 0


Kiwi Hayward

Nekaj mi ni jasno. Kupila sem kivi sorte Hayward na meristem podlagi, ki bi naj bil obojespolen...po netu pa piše da je to ženska rastlina. A so me zdaj nategnili in jaz njih nazaj, ker sem bolj poceni plačala...ali je res obojespolna rastlina? :roll: Hvala za odgovor. lp, Indigo
Preberi več : Kiwi Hayward | Ogledi : 4122 | Odgovori : 2


RADA BI DALA BRŠLJAN NA GROB - RABIM NASVET

TOREJ, RADA BI... piše v naslovu. Plezal naj bi po nekakšni kovani ograjici, cca 1 m visoki, mogoče 1,20. ideja je padla, da bi mi to naredili v kaki vrtnariji, da se potem že spleten na tej ograji odnese in montira na pokopališče. A bi to šlo in kje mislite bi mi to naredili? :oops:
Preberi več : RADA BI DALA BRŠLJAN NA GROB - RABIM NASVET | Ogledi : 3625 | Odgovori : 0


PLEZALKA

Plezalka je zelena sobna rastlina, ki zraste več kot 1m in pol. Ne smeš jo dati ven na sonce ali na kakšno drugo vreme, ker se lahko posuši in oveni. Ampak lahko pa je blizu okna in radiatorja. Če hočeš videti sliko pa moraš iti na forum notranje rastline potem zelene sobne rastline in naslov plezalka. To je vse.
Preberi več : PLEZALKA | Ogledi : 4207 | Odgovori : 0


"nadomestek" za solanum

Na zahodno stran hiše na Vrhniki, v rahlo zaščiteni legi, bi rada posadila nekaj vzpenjalkastega, kar bi raslo ob zidu. Najprej sem mislila materi (ki živi v Kopru) vzeti en kos pasijonke, pa so me "prestrašili", da mi na Vrhniki ne bo uspevala, ker ni prezimna. V drevesnici sem opazila solanum, ki sem ga pozneje videla še pri mamini sosedi v Kopru kot nekaj prečudovitega, kar sicer potrebuje oporo za rast ob zidu, ampak se ...
Preberi več : "nadomestek" za solanum | Ogledi : 4909 | Odgovori : 5


VZPENJALKE ZA BALKONE

LEP POZDRAV!
Mene zanima nekaj kakšno vzpenjalko lahko posadim v lonec ki bo na balkonu in da je lahko tudi pozimi zunaj?To vzpenjalko bi rada da preraste balkon in da je zimzelena!če kdo ve za takšno vz.naj mi prosim napiše kako se ji reče in kje se dobi! :!: Če pa jo kdo ima in mu ni odveč bi mi lahko prodal sadiko ali seme ...
Preberi več : VZPENJALKE ZA BALKONE | Ogledi : 10137 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610