VZPENJALKE ZA BALKONE

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

VZPENJALKE ZA BALKONE

OdgovorNapisal/-a sonyx » 06 avg 2004, 23:59

LEP POZDRAV!
Mene zanima nekaj kakšno vzpenjalko lahko posadim v lonec ki bo na balkonu in da je lahko tudi pozimi zunaj?To vzpenjalko bi rada da preraste balkon in da je zimzelena!če kdo ve za takšno vz.naj mi prosim napiše kako se ji reče in kje se dobi! :!: Če pa jo kdo ima in mu ni odveč bi mi lahko prodal sadiko ali seme :P :P
se zahvaljujem za odgovor in vas prav lepo pozdravljam :wink: :wink: :P :P
irxy
sonyx
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 avg 2004, 23:41

OdgovorNapisal/-a majica » 06 jan 2005, 16:58

Nobena rastlina ti ne bi preživela zimo zunaj v loncu, saj zemlja zmrzne in zaradi omejenega prostora preščipne korenine, tako da je nujno vsako rastlino prenesti na toplo. Nič nisi napisala ali živiš v bloku ali v privat hiši, je balkon na južni ali severni strani, oziroma , kako sončen je... vse to je odvisno od izbere rastline...

Sama bom to poletje na balkon dala velike posode, posejala Lepi slak, do stropa napeljala mrežo za gojenje kumaric, da se mi bo slak prosto razraščal. Predvsem mi bo koristilo pred vplivi žgočega sonca, saj je balkon obrnjen na jug, pa tudi pred pogledi sosedov... :twisted:
majica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 sep 2004, 07:38

OdgovorNapisal/-a anka » 07 jan 2005, 09:09

Hojla!
Poleg lepega slaka bom obvezno posejala lepo suzano (thumbergijo) na isti način kot Manca, oboje cveti do zmrzali.
Lepe pozdrave
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a CARMEN » 07 feb 2005, 12:52

Poskušaj se pozanimati o "nepravem" jasminu. To je zimzelena plezalka, listi so malo bolj usnjati, temno zeleni, bleščeči, spomladi cveti z belo-rumenimi cvetovi in nenormalno diši. Na primorskem preživi zimo brez težav. Če ga boš dala v vazo, naj bo velika (betonska), pozimi boš verjetno morala zemljo dobro zaščititi pred zmrzaljo. Morda ne bi bilo odveč, če bi zavila celo vazo.
CARMEN
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 06 nov 2003, 10:03


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov