Danes je 08 maj 2024, 22:04

Novice Novice od Vzpenjalke

Zemljevid od Vzpenjalke » Forum : Vzpenjalke

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

še enkrat kivi

Lepo pozdravljeni. Doma imam kivi, vendar ne vem, kako ugotoviti, katerega spola je. Naj povem še to, da cveti, vendar pa plodov ni. Prosim za kakšen nasvet.

Hvala in lp, Zajkla.
Preberi več : še enkrat kivi | Ogledi : 11099 | Odgovori : 7


WISTERIA

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga pri naslednjem problemu.
Rad bi razmnožil WISTERIO pa se mi še sanja ne kako.
Od prijatelja sem dobil semena (kot fižolj), sedaj pa me zanima kako naprej.
Jih moram posušiti?
Kdaj naj jih sadim in kam?
Preberi več : WISTERIA | Ogledi : 5202 | Odgovori : 3


LONICERA(KOVAČNIK)

Pozdravljeni, na enem delu vrta imam manjšo ograjo, katero bi zelo rad prekrli z kovačnikom, pa me zanima ali mi bi lahko kdo podaril kakšno sadiko le tega, saj ga v drevesnicah ni za dobit.

jan
Preberi več : LONICERA(KOVAČNIK) | Ogledi : 6486 | Odgovori : 2


vinika

nekje sem si odtrgala eno dolgo vejo vinike pa me zanima, ce bo v redu, da jo dam koreninit v vodo in jo potem posadim v lonec, jo prezimim notri, potem jo pa spomladi posadim na vrt? ali so se kaksne drugacne moznosti?
Preberi več : vinika | Ogledi : 4386 | Odgovori : 1


Iščem zimzeleno hitro rastoco vzpenjalko

lp sem novi na vašem forumu!

zanima me če obstaja kak vrsta bršljana ki nima teh strupenih plodov, doma so namreč mali otroci, rad bi pa zasadil cca 20m ograje. Lahko je tudi kaj drugega sam mora bit zimzeleno.

hvala vsem
Preberi več : Iščem zimzeleno hitro rastoco vzpenjalko | Ogledi : 4459 | Odgovori : 1


Kje kupiti kovačnik?

Prosila bi, če kdo ve za kakšno vrtnarijo v okolici Kranja ali Ljubljane, kjer bi lahko dobila kovačnike. Specifično iščem rumen kovačnik, ki menda obdrži stare liste do spomladi, ko jih izpodrinejo novi.

Hvala! :D
Preberi več : Kje kupiti kovačnik? | Ogledi : 4448 | Odgovori : 2


obrezovanje vrtnic med letom

Doma imamo precej velik "grm" plezajočih vrtnic - imajo drobne roza-rdeče cvetove in počasi gre cvetenje proti koncu.
zanima me, kako je z obrezovanjem novih vej, starih cvetov - kaj se sme porezati?!?
Preberi več : obrezovanje vrtnic med letom | Ogledi : 7659 | Odgovori : 3


Iščem Clematis - rumen, oranžen

Prosim za pomoč...
Doma smo malce "udarjeni" na rumeno in oranžno barvo, pa me zanima ali ima kdo rumen clematis. Zanima me, kakšne vrste je vse možno dobiti v Sloveniji, kajti na internetu jih je mali milijon. :?

Pa če ga kdo ima - ali bi nama odstopil poganjek? :oops:
Preberi več : Iščem Clematis - rumen, oranžen | Ogledi : 4703 | Odgovori : 2


solanum

še eno vprašanje čistega nepoznavalca: kako se neguje solanum? kakšno lego potrebuje? ali je trajnica? kako se mu reče po slovensko? s kom rad raste ali je bolje, da je *samski*? kako hitro raste? ali se oprijemlje betonskega zidu ali potrebuje kakšno oporo?
hvala za pomoč!
Preberi več : solanum | Ogledi : 4793 | Odgovori : 4


bršljan

pozdravljeni!
kot popolno nepoznavalko me zanima kako zazeleniti 3 metre visok betonski zid z bršljanom. ali ga kupim ali ga grem nabrat? kako ga potem posadim? ali ga moram kaj še koreninit ali ga kar posadim? razmišljam, da bi ga kombinirala z vitiko, če sem si prav zapomnila (ima podobne liste trti), ki baje ni zimzelena, medtem ko bršljan je. koliko vrst bršljana pa obstaja? ali ga je potrebno potem kaj obrezovat, da bi hitreje ...
Preberi več : bršljan | Ogledi : 13848 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610