solanum

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

solanum

OdgovorNapisal/-a sonce » 09 jun 2005, 14:16

še eno vprašanje čistega nepoznavalca: kako se neguje solanum? kakšno lego potrebuje? ali je trajnica? kako se mu reče po slovensko? s kom rad raste ali je bolje, da je *samski*? kako hitro raste? ali se oprijemlje betonskega zidu ali potrebuje kakšno oporo?
hvala za pomoč!
sonce
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 jun 2005, 10:20

OdgovorNapisal/-a CARMEN » 10 jun 2005, 07:36

Solanum ima rad sonce, vendar dobro uspeva tudi na manj sončnem mestu. Priporočam sajenje v veliko vazo, da ga lahko pozimi spravič, ker ne prenese mraza. Meni sta namreč že dva zmrznila, letos sem ga posadila v vazo na sončen balkon. Moj je modre barve.
CARMEN
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 06 nov 2003, 10:03

OdgovorNapisal/-a mare » 13 jun 2005, 01:01

Živjo.
Solanomu rečemo tudi krompirjevka. Vsaj v našem koncu.
Ne prezimi zunaj zato z njim v lep velik lonec in čez zimo noter. V kolikor imaš z modrimi cvetovi ne potrebuješ opore, a po opisu menim, da imaš z belimi cvetovi, ki je lahko pisanolistni ali zelenolistni. Ta potrebuje oporo na katero se bo oprijemal, žal na steno ne bo šlo.
Pozdrav
mare
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 10 jun 2005, 00:18
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a sonce » 15 jun 2005, 11:34

ja moj ima modre cvetove. je že posajen :roll: mi je pa svetoval tisti mož, ki mi ga je prodal, naj ga čez zimo porežem in pokrijem s kakšnimi smrekovimi vejami. za oporo bomo pa tudi poskrbeli in sicer z mrežo za ograjo, tisto plastificirano.
hvala!
sonce
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 jun 2005, 10:20

OdgovorNapisal/-a mare » 15 jun 2005, 14:00

Živjo.

Če misliva enako rastlino in se ta z modrimi cvetovi "oprijema" moram dobiti nekje eno. Ta z modrimi cvetovi, ki ga imam raste v grm ali na steblo, če ga tako oblikuješ. Belocvetna- zeleno in pisano listni se pa oprijemata na oporo. Čez zimo jih spravim not, saj ne vrjamem, da prezimi zunaj.

Bodite v cvetju.
mare
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 10 jun 2005, 00:18
Kraj: Maribor


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron