obrezovanje vrtnic med letom

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

obrezovanje vrtnic med letom

OdgovorNapisal/-a AndrejaP » 21 jul 2005, 11:56

Doma imamo precej velik "grm" plezajočih vrtnic - imajo drobne roza-rdeče cvetove in počasi gre cvetenje proti koncu.
zanima me, kako je z obrezovanjem novih vej, starih cvetov - kaj se sme porezati?!?
AndrejaP
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 jul 2005, 11:54

Re: obrezovanje vrtnic med letom

OdgovorNapisal/-a romanah » 21 jul 2005, 12:25

Lani sem skoraj uničila vrtnice z obrezovanjem, ker sem dobila nasvet od moje tašče, da naj močno porezem in seveda sem ubogala.
Vrtnice se ne obrezuje med letom samo posušene cvetove se
odstranjuje.jih zalivam redno skoraj vsak drugi dan in sedaj so še vedno boge zaradi lani in počaši dobivajo obliko.
V mesecu maju jih poreži kar je suhega , pred zimo jo pa zaščiti in
dadaj gnojilo.

No mojim vrtnicam to pase za druge pa ne vem.

Romana
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 29 jul 2005, 11:30

Jz obrezujem vrtnice čez leto le kar odcveti. Torej odcvetelo cvetje in sicer centimeter nad 3. listom - torej na odrezanem delu moraš imeti odcvetel cvet + še dva lista. Rezi naj bodo poševni. Pri vzpenjalki, ki ima po več cvetov v grozdu velja isto, le da odrežeš cel grozd.

Veliko bolj obrežem ponavadi vrtnice zgodaj spomladi, preden začnejo poganjati na novo. Ponavadi odrežem vse veje, ki se "kregajo" - rastejo ena čez drugo, ostale veje pa le skrajšam na željeno dolžino - vedno jih pa odrežem nad poganjkom.

Aja - sproti lahko režeš tudi "slepe" vejice - to so tiste, ki se zaključijo z listom in ne rastejo naprej... :wink:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a rok.k » 29 jul 2005, 13:15

jaz plezalkam in vsem ostalim vrtnicam porežem poleti le odcvetele cvetove in sicer odrežem vejico nad prvim listom pod cvetom,ki ima list sestavljen iz petih manjših listkov.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron