Danes je 28 apr 2024, 12:19

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Vrtnice

Pozdravljeni,

v trgovini sem kupila sadike vrtnic velike cca 20cm. Korenine imajo okrog zemljo, tako da se ne vidi, če so povoskane. V jamo oz luknjo bom dala uležan hlevski gnoj, pred tem pa jih par h namakala v vodi. Se kupi tudi kakšno gnojilo, kamor se te korenine pomočijo? Je že primeren čas, da jih posadim ali še počakam? Prosim za nasvete.

Hvala

vrtnarka mojca
Preberi več : Vrtnice | Ogledi : 6028 | Odgovori : 7


Kdaj je čas za obrezat vrtnice

Mene pa zanima, kdaj je čas,da se z vrtnic umakne zastirka(smrekove veje), kdaj jih obrezat,gnojit,.....??

Aja; vrtnice so na gredici v špalirju.


Hvala vsakomur za pomoč
Preberi več : Kdaj je čas za obrezat vrtnice | Ogledi : 11834 | Odgovori : 16


afriške lilije

Živijo
ali ima kdo kakšen potaknjenec katerekoli vrste t.i. afriških lilij oziroma lilij, ki spadajo v to skupino.
Preberi več : afriške lilije | Ogledi : 4307 | Odgovori : 2


OBREZOVANJE PANAŠPLJICE

Pozdavljeni, posajeno imam panešpljico nizke rasti(major). Z leti so mi spodnje veje ogolele, preko njih rastejo bogato razvejane nove. Prerdvidevam, da je potrebno zadevo nekako obrezati in morda tudi pognojiti. Teren je strm. Kako se lotiti zadeve.
Prosim za strokovno pomoč.
Preberi več : OBREZOVANJE PANAŠPLJICE | Ogledi : 2809 | Odgovori : 0


Za Alpigeno - Androsace helvetica

Na vaši spletni strani sem videla to rastlino (iAndrosace helvetica )n mi je strašno všeč. Ker imam namen urejati skalnjak, bi jo zelooo rada dobila. Žal je nisem še nikjer zasledila. Mi lahko svetujete kje jo dobim ? Hvala.

http://klavdija.moj-album.com/album/10838121/?os=10921107
Preberi več : Za Alpigeno - Androsace helvetica | Ogledi : 3056 | Odgovori : 2


orientalski telohi

Zunaj je zima.

Vendar so v lepi jeseni orientalski telohi že oblikovali cvetna stebla, ki se kažejo iz zemlje v obliki debelejših odganjkov. Gotovo ne samo pri nas, ampak tudi v hladnejših delih Slovenije.
Če jih je med tem pokril sneg ali zasulo listje, jim to samo koristi.

Ko bo odlezel sneg ali prenehal suh zimski mraz (na Primorskem), jim bomo porezali tiste liste, ki so preveč poškodovani, da bi bili še lepi. Tako bomo ...
Preberi več : orientalski telohi | Ogledi : 32752 | Odgovori : 29


Knjiga o trajnicah

Kje bi lahko kupila kakšno dobro knjigo o trajnicah?

Hvala za odgovore.
Preberi več : Knjiga o trajnicah | Ogledi : 11908 | Odgovori : 3


Šmarnica - Convallaria majalis

:D
Preberi več : Šmarnica - Convallaria majalis | Ogledi : 3339 | Odgovori : 1


Praproti

Lep pozdrav! Zanima me kakšne izkušnje imate z praprotmi, kako jih negujete, kakšne so njihove zahteve, katere tolerirajo največ svetlobe/najmanj, kam jih lahko posadimo, v glavnem vse uporabne podatke ter še kje imajo dobro izbiro!?
Hvala
Preberi več : Praproti | Ogledi : 7818 | Odgovori : 11


Lavandula Angustifolia

Lep pozdrav vsem na forumu.

Kupil sem dve vrečkici semen Sivke. Na "embalaži" piše, da jih je potrebno skaliti v mesecu novembru. No skoraj bo december ampak vseeno.

Kupil sem tudi par samorazgradljivih lončkov, ker mi je všeč način, da jih na spomlad kar zakopljem v zemljo.

Zanima me, če bi mi lahko kdo svetoval kako jih skaliti, da bom imel kar največji uspeh pri tem. Berem, da je sivko težko kaliti in je uspeh ...
Preberi več : Lavandula Angustifolia | Ogledi : 9335 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610