Vrtnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Vrtnice

OdgovorNapisal/-a megica » 13 mar 2008, 19:47

Pozdravljeni,

v trgovini sem kupila sadike vrtnic velike cca 20cm. Korenine imajo okrog zemljo, tako da se ne vidi, če so povoskane. V jamo oz luknjo bom dala uležan hlevski gnoj, pred tem pa jih par h namakala v vodi. Se kupi tudi kakšno gnojilo, kamor se te korenine pomočijo? Je že primeren čas, da jih posadim ali še počakam? Prosim za nasvete.

Hvala

vrtnarka mojca
Sreča na vrvici...
megica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 mar 2008, 19:40

OdgovorNapisal/-a rok.k » 13 mar 2008, 21:45

tudi če imajo korenine v zemlji lahko vidiš če so povoskane. Povoskan je le del nad zemljo, korenine niso nikoli, ker čle bi bile korenine povoskane, vrtnica nebi mogla sprejemati hranil iz zemlje. Glede gnojil, mislim, da bi bilo bolje, če jih za sedaj samo posadiš in pognojiš z gnojem, ki ga boš dala v zemljo, v sadilno jamo. Z umetnim gnojilom pa raje počakaj, da jih ne boš uničila, pregnojila.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 13 mar 2008, 22:51

Zdaj je primeren čas za sajenje vrtnic, ki še niso odgnale. Če pa imajo vrtnice že liste, raje malo počakaj, ker ti lahko še vedno pozebejo. Vsekakor pa jih imej do sajenja nekje zunaj, na zaščitenem mestu, da se privadijo na zunanje temperature. Čez kaka dva tedna pa kar že v zemljo z njimi :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 13 mar 2008, 22:54

Aja, kakor je rekel že Rok, ni treba dodajati nikakršnih dodatnih gnojil razen hlevskega gnoja. Ko pa začnejo bujno rasti, začni dognojevati...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a megica » 14 mar 2008, 09:59

Hvala za nasvete.

Stebla so zelena, listov še ni, imajo pa take male bubke, to bodo listi čez nekja časa. Torej jih dam ven, v zavetrje, v senco ali sonce?
Potem pa čez cca 10 dni posadim, ker dlje ne bom zdržala. Najraj bi jih kr dans posadila. :P

Lp
Sreča na vrvici...
megica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 mar 2008, 19:40

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 14 mar 2008, 11:53

Kot sem že napisala, jih lahko posadiš, če še nimajo listov. Torej jih zdaj posadi :D , lahko tudi danes :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a megica » 14 mar 2008, 20:12

Nasajeno. jujj kolk vesela ti da ena rožca
Na koreninah nič voska, so pa korenine zelo lepe. :lol:

Lani jeseni sm podtaknila stebla od vrtnic ter jih pokrila z kozarcem,sedaj imajo take mlade listke in danes sm našla gor Uši :twisted: Pobrala sm jih dol. Sicer lahko še kako drugače ukrepam, ker vsak dan jih ne morem pregledovat, ker so na vikendu.

Hvala
Sreča na vrvici...
megica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 mar 2008, 19:40

OdgovorNapisal/-a Jave » 29 apr 2008, 10:44

Vsake toliko, ko vidim, da se pojavijo uši,jih poškropim z vodo v kateri sem dva dni namakala koprive. Poleg tega zasadiš v bližino vrtnic lavando in jih bo gotovo manj. Večja kot je lavanda, manj uši imajo moje vrtnice.
Jave
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 04 sep 2006, 22:39


Vrni se na Trajnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov