Danes je 28 apr 2024, 02:38

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

nakup trajnic

Pozdravljeni,

postavila bi nekaj vprašanj glede nakupa trajnic.
Ali kdo pozna kako dobro vrtnarijo z veliko ponudbo trajnic na Gorenjskem?
Ali je kdo že kupoval v internetni trgovini vrtnarije Golob - Klančič? Imajo dobro ponudbo in sploh bi bilo zelo elegantno lepo naročiti rastline na dom. Vendar pa me skrbi, v kakšnem stanju bodo rastline po "potovanju". Dostava je sicer baje naslednji dan od odpreme.
Nekje sem prebrala, da je treba trajnice vedno kupovati v ...
Preberi več : nakup trajnic | Ogledi : 18987 | Odgovori : 29


trajnice

mene zanima razmnozevanje trajnic,spomladi cvetoce blazinaste trajnice ter opisati?prosim cimprej
Preberi več : trajnice | Ogledi : 4942 | Odgovori : 4


rada bi imela ograjco z bršljanom

za na grob. da bi to postavili tja že fino gosto prepleteno (osnova kakšna kovana reč, ali kaj trdnega, česar pa naj ne bi blo videt). Bi mi to kje naredili, koliko časa bi trajalo, kakroli mi lahko kdo pove, bom vesela. :roll:
Preberi več : rada bi imela ograjco z bršljanom | Ogledi : 2765 | Odgovori : 0


kaka beak/clianthus puniceus rosea/kako prezimiti rastlino

Semena sem prinesel iz Nove Zelandije.Rastlina je zrastla do višine 1m.
Zanima me, če jo je potrebno zaščititi pred zimo.
Lep pozdrav
Preberi več : kaka beak/clianthus puniceus rosea/kako prezimiti rastlino | Ogledi : 3100 | Odgovori : 0


Zemlja za ameriške borovnice

:?: Danes sem dobil v dar nekaj sadik ameriških borovnic. Ker je ze pozno jih moram hitro posaditi. Mi kdo lahko svetuje, kako bi sam napravil substrat, koliko zemlje moram odkopati (oz. koliko substrata potrebujem) in koliksna naj bo rtazdalja med sadikami.
Za kaksna kratka navodila o rezi in dognojevanju bi bil tudi hvaležen.

Hvala LP Matjaz :idea:
Preberi več : Zemlja za ameriške borovnice | Ogledi : 5283 | Odgovori : 1


mahovnice

Lep pozdrav!

Lotevam se urejevanja okolice. Vse lepo napreduje, vecina rastlinic in grmickov pridno raste. Imam pa na zelenici pred hiso postavljen elektro transformator. Nimam nekih problemov z njim razen ko je treba kositi. Transformator je namrec postavljen na betonski plosci in se okrog imajo postavljene neke betonske plosce za stat gor ali kaj... in letos sem ze uspesno unicila novo kosilnico, ko sem (seveda pomotoma :oops: ...
Preberi več : mahovnice | Ogledi : 2879 | Odgovori : 0


sejančki cipres za živo mejo

:arrow:
Preberi več : sejančki cipres za živo mejo | Ogledi : 13528 | Odgovori : 19


Alstromeria

Lep pozdrav vsem ,ki obiskujete ta forum. Tu in tam nas že greje sonček in dela v vrtu se začenjajo.
Prosila bi, če ima kdo na tem forumu Alstromerijo rdeče barve, če bi mi bil pripravljen dati del korenin, ker jo ne morem najti. Vse kar kupiš v prodaji, je na pol suho in sploh ni take barve kot piše. Doma imam roza barvo, vendar bi rada dobila še rdečo in rumeno, pa tudi drugačne ...
Preberi več : Alstromeria | Ogledi : 3749 | Odgovori : 0


semena

Zdravo!

Zelo bi bila vesela, če bi mi lahko kdo podaril semena, ki jih n4e potrebuje več. Sama si jih namreč zaradi finančne stiske teško kupim.

Najlepša hvala
Preberi več : semena | Ogledi : 12884 | Odgovori : 8


Pomlad

Ojla,

ena lepa fotka za ljubitelje pomladi!

Slika

Lep pozdrav,
Preberi več : Pomlad | Ogledi : 6502 | Odgovori : 9


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610