Danes je 14 maj 2024, 23:35

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

GOJI BERRY

Ali ima kdo Goji-berry (Lycium tibeticum) ali volčjo jagodo ( Lycium barbarum)?
Zanima me ali so plodovi dobrega okusa in kako zahtevna je rastlina.
Hvala in LP
Preberi več : GOJI BERRY | Ogledi : 66048 | Odgovori : 57


Jablana Fuji kiku8

Sadiko jablane Fuji kiku 8 imam že nekaj let, raste sicer malo počasneje a letos sem porezal že kar nekaj materiala za cepljenje.
LP
Preberi več : Jablana Fuji kiku8 | Ogledi : 7388 | Odgovori : 9


JAbolka PINK lady

Lahko se pohvalim, da sem imel sadiko sorte Pink lady, vendar mi ni prezimila. Ne vem ali je bila tako slaba ali je ta sorta res tako občutljiva na mraz. LP
Preberi več : JAbolka PINK lady | Ogledi : 5928 | Odgovori : 10


obrezovanje sadnega drevja

No vem da je tem že veliko toda danes imam tudi malo širšo vprašanje. Prosim če mi lahko poveste in opremite s slikami kako se obrezuje sadno drevje.
Pa še to ali mi lahko poveste na kakšen način imate zasajeno drevje( razmak , oblika sadovnjaka....)

In to katere vrste teh sadij priporočate in ali so spodaj naštete vsaj nekot kvalitetne in če pašejo skupaj ker nekaterim prodajalcem ni za zaupat kr jim gre sam za ...
Preberi več : obrezovanje sadnega drevja | Ogledi : 5725 | Odgovori : 2


Kakšna vrsta je to?

Kakšna vrsta je to?

Slika
Preberi več : Kakšna vrsta je to? | Ogledi : 5092 | Odgovori : 12


Sadovnjak - Pomlad 2009

Pomlad je tu, zanima me kaj počnete v vašem takšnem ali drugačnem sadovnjaku oz. njivi.

Jaz se ukvarjam s mladimi višnjami. Poleg tega "čistim" precej velik lešnik kateri me vsako leto razveseli.
Imam pa še nekaj dela okrog par hrušk in kaki.


Slika
Selitev višnje na drugi del njive

Slika
Čiščenje lešnika 1/3 :D
Preberi več : Sadovnjak - Pomlad 2009 | Ogledi : 4100 | Odgovori : 4


obrezovanje sadnega drevja

OBREZOVANJE SADNEGA DREVJA
Pozdravljeni! Potrebovala bi nasvet za obrezovanje, boljše rečeno: pomlajevanje mojih dreveščk. O obrezovanju mladih dreves piše veliko ampak za stare, na sploh o tem kako izpraviti stare napake, pa, seveda, nič kaj dost.
Torej: imam vinogradniško breskvico v domačem vrtu. Stara je saj 20 let. Spodnja ogrodna veja je dolga vsaj 1,5 metra in je ogolela. Poganja na vrhu ampak to moram odrezati, saj moti, ker je že predolga. Kako z tem ...
Preberi več : obrezovanje sadnega drevja | Ogledi : 10256 | Odgovori : 8


LIMONA

Pozdravljeni,
imam vprašanje in sicer glede limone. Imamo limono, stara je pribiližno 15 let. Čez zimo smo jo imeli v garaži, nismo je veliko zalivali. Pred kakim mesecem smo jo pognojili s specialnim gnojilom za citruse proizvajaca Agrolit. Zdaj pa je začela odmetavati liste. Kaj lahko storimo ?


Hvala, lep pozdrav.
Preberi več : LIMONA | Ogledi : 3170 | Odgovori : 1


Podtaknjenci ameriške borovnice

Pozdravljeni.
Zanima me, če je komu uspelo narediti podtaknjenec ameriške borovnice. Kako to narediti? Kateri datum je primeren za to?
Hvala in LP
Denis
Preberi več : Podtaknjenci ameriške borovnice | Ogledi : 10287 | Odgovori : 4


kaj narediti z mladimi limonami

no imam približno 15 limon v posameznem lončku velike so približno 15cm in so že zelo gosto zasajene rast je izredno počasna ali tvegam in jih presadim in ali pustim nujno rabim odgovore!!!



lp marko
Preberi več : kaj narediti z mladimi limonami | Ogledi : 3972 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610