Danes je 20 maj 2024, 21:01

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

kdo bi mi lahko cepil limono ?

lep pozdrav! :o

Doma imam iz pešk vzgojenih kar nekaj divjakov limone stare od 2-4 let. Rabil bi pomoč pri cepljenju saj so najstarejše dovolj stare in primerne za cepljenje. Sam nimam izkušenj s ceplenjem in iščem koga, ki bi to že kdaj počel. Če slučajno veste kje bi se to dalo zrihtat mi prosim sporočite...

:D lp ...
Preberi več : kdo bi mi lahko cepil limono ? | Ogledi : 5966 | Odgovori : 8


Uničevanje škodljivcev

Zdravo!

Ob nakupu posestva, ki je bilo mnogo let zapuščeno, smo pridobili tudi kopico sadnega drevja (hruške, jablane, češnje, slive). Drevesa so obilno cvetela, na njih je bila množica čebel, sedaj pa ugotavljamo, da je na njih tudi množica škodljivcev (male gosenice), ki pridno jedo listje. Ker smo se odločili, da na posestvu ne bomo uporabljali nobenih kemičnih pripomočkov in škropiv me zanima, ali je morda kakšna druga pot za odstranitev teh škodljivev (morda kakšna ...
Preberi več : Uničevanje škodljivcev | Ogledi : 2948 | Odgovori : 2


kapar na limoni

Pogledal sem po forumu in nisem našel konkretnega odgovora za uspešno odstranitev kaparja.Mi lahko kdo pove oz. tukaj napiše konkretno,kako se rešiti tega nadležnega zajedalca? Imam ga na limoni in ne vem,kako bi se ga rešeil? Kakšno škodo pravzaprav kapar naredi ? :oops:
Preberi več : kapar na limoni | Ogledi : 27154 | Odgovori : 18


obrezovanje limone?

Dobil sem 7 let staro limono in me zanima,ker prejšni lastniki niso bili zadovoljni z njo,kako naj jo sam uredim.Ker trenutno nimam fotoaparata sem v grobem narisal,kako zgleda.Najbolj me moti na nje to,ker na eno stran visi,pa tudi,ko sem jo presadil je nisem mogel bolje zravnati.Veliko vej je brez listov,sam vrsh pa popolnoma.Kako bi jo obrezal in uredil? Pa še nekaj me zanima,kako bi naredil kakšno vejo še v drugo stran;ali je možno,če bi v ...
Preberi več : obrezovanje limone? | Ogledi : 11190 | Odgovori : 5


avokado in limona (ostalo tropsko sadje)

Veliko sem na tem forumu prebral o vzgoji avokada in limone,vendar nisem našel odgovora na naslednja vprašanja.
1.Kako to narediti,da daš avokado na zabotrebec kalit (ali je možna kakšna slika)?
2.Ali je boljše avokado posaditi v zemljo?
3.Kako dobiti iz avokada seme,da ga ne poškoduješ?
4.Ali je potrebno avokado cepiti,da rodi plodove?
5.Imam limono staro 8 let,je cvetela a plodovov ni in ni.Zanima me kako se obrezuje limona?
6.Ali je potrebno limono cepiti,da rodi plodove? ...
Preberi več : avokado in limona (ostalo tropsko sadje) | Ogledi : 12535 | Odgovori : 9


oprašitev kivijev

Zanima me, ali lahko kivi sorte Jenny, ki je samooplodna, oprašuje tudi sorto Hayward ali pa je za to nujno potreben Tomuri.
Preberi več : oprašitev kivijev | Ogledi : 3247 | Odgovori : 0


Kaki

Sedaj na spomlad bi rada zasadila kaki. Zanima me, ali ima kateri izkušnje s to drevesnico. Je mogoče pomembna lega? Smo pa iz štajerskega konca :wink:
Preberi več : Kaki | Ogledi : 13250 | Odgovori : 12


Melona

Zanima me,če se lahko posadi melona tako kot limona s koščico? Kako je kaj z uspevanjem te rastline v Sloveniji? Ali ima kdo kakšne izkušnje,naj se mi prosim javi?!

P.S. Ali morajo biti koščice za sejanje suhe in kako je najbolje to posaditi? :oops:

Prosim za pomoč!
Preberi več : Melona | Ogledi : 11947 | Odgovori : 11


Obrezovanje jabolk

Pozdravljeni!

Končno smo postali lastniki posestva (cca 2 ha), ki pa je tako zapuščeno, da je joj. Jabolka in češnje niso bile obrezane vsaj že 15 let, tako, da veje rastejo kar povprek. Vprašanje je tudi, kako rodijo, če sploh. So pa to ogromna drevesa, porasla z belo omelo, ki smo je že kar nekaj odstranili.
Ker z možem nisva vešča obrezovanja me zanima, ali kdo pozna koga na štajerskem (okolica Maribora), ki se ukvarja ...
Preberi več : Obrezovanje jabolk | Ogledi : 26567 | Odgovori : 11


bio pomaranče

zanima me, če kdo ve, kje se da dobit pomaranče, pri katerih lahko uporabiš lupino, ker niso bile škropljene?
a ja, sem iz Ljubljane, da bi bilo kul, če bi bilo v ljubljani, ali okolici.
hvala
:D
Preberi več : bio pomaranče | Ogledi : 2823 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610