avokado in limona (ostalo tropsko sadje)

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

avokado in limona (ostalo tropsko sadje)

OdgovorNapisal/-a marev » 28 apr 2006, 09:02

Veliko sem na tem forumu prebral o vzgoji avokada in limone,vendar nisem našel odgovora na naslednja vprašanja.
1.Kako to narediti,da daš avokado na zabotrebec kalit (ali je možna kakšna slika)?
2.Ali je boljše avokado posaditi v zemljo?
3.Kako dobiti iz avokada seme,da ga ne poškoduješ?
4.Ali je potrebno avokado cepiti,da rodi plodove?
5.Imam limono staro 8 let,je cvetela a plodovov ni in ni.Zanima me kako se obrezuje limona?
6.Ali je potrebno limono cepiti,da rodi plodove?
7.Imam babnanovec in me zanima kako je z njegovo vzgojo? (zemlja,tem.,...)
8.Kdaj,s čim in koliko gojiti avokado in limono?

V upanju na odgovor,se vam iskreno zahvaljujem,zakaj vaša pomoč mi bo zelo koristila! Hvala! :oops:

Zanima me pa tudi,kako je z vzgojo naslednjega sadja: liči,granatno jabolko,kivano,kumkvat,karambola,kaki,limete,mangostan,papaja,pomelo in pinole? Kdaj je njihovo seme primerno za kaljenje? Ali je potrebno semena posušiti ali lahko sveže posadimo? :oops:
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a Flower Killer » 28 apr 2006, 11:22

Takole... ker zau nimam slike, kako bi naj to izgledalo
mas tuki rizbico... upam da razumljivo.
za avokado pa bi ti po svojih izkusnjah priporocal predvsem to, da avokado nikoli ne das v hladilnik, da pustis da sades postane popolnoma mehek ... torej neuziten, da zacne skoraj gnit...
tako bos lahko brez rezanja prisel do koscice, torej je ne bos poskodoval.
Avokado in plodovi. nekje sem zasledil da avokado potrebuje 25 let da obrodi prvic ...
Limono je potrebno cepit..
gnojim jaz mojih rastlinic ne...
jih presadim 1krat letno... pa lepo uspevajo in lepo obrodijo... razn avokado seveda :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Lp
Flower Killer
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 feb 2004, 14:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a marev » 28 apr 2006, 11:33

Hvala za sliko,ravno to sem hotel izvedeti! :D Tako bom naredil in upam,da mi uspe.Res iskrena hvala!

Kako je pa kaj z ostalim povpraševanjem?! :oops:
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a Flower Killer » 28 apr 2006, 11:42

je pa tolk vprasanj ...
1. mas slikco
2. po mojih izkusnjah se boljse obnese metoda z zobotrebci
3. za avokado pa bi ti po svojih izkusnjah priporocal predvsem to, da avokado nikoli ne das v hladilnik, da pustis da sades postane popolnoma mehek ... torej neuziten, da zacne skoraj gnit...
tako bos lahko brez rezanja prisel do koscice, torej je ne bos poskodoval.
4. Avokado in plodovi. nekje sem zasledil da avokado potrebuje 25 let da obrodi prvic ...
5. obrezovanje je pomembno za obliko torej tako kot ti je vsec... ko bo pa cepljena je pa potrebno bolj pazit
6. limono je potrebno ceipit ce hoces plodove
7. NIMAM POJMA :)
8. ne gnojim, 1 krat letno presadim ....
to je to :)
Lp
Lp
Flower Killer
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 feb 2004, 14:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 06 maj 2006, 12:52

Avokado rabi kar nekaj časa da vzkali... tako da ne obupat prehitro. Jaz sem ga enkrat tudi poskušala nakaliti, ampak je bla moja mama preveč živčna ker ni hitro vzkalil in ga je vrgla stran :( :shock:
Upam da ti bo uspelo... 8)
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a Tink » 01 jun 2006, 19:12

Pozdravljeni!

Kaj pa, ko avokado skali (še kar ne morem verjeti, da mi je uspelo!!! :D ) - ima približno 1 cm dolg poganjek - ali ga takoj posadim v zemljo (kakšno zemljo)???
Tink
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 jun 2006, 18:58

OdgovorNapisal/-a Tink » 01 jun 2006, 19:13

skali - mislim vzkali...
Lp
Tink
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 jun 2006, 18:58

OdgovorNapisal/-a Tink » 09 jun 2006, 20:45

...2 cm dolg poganjek...sadim ali še namakam v vodi???
Tink
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 jun 2006, 18:58

OdgovorNapisal/-a Flower Killer » 06 sep 2006, 22:50

kar v zemljo z njim :)
Lp
Flower Killer
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 feb 2004, 14:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fruto » 07 sep 2006, 15:23

se kar vem od ostalega sadja

liči - treba je posaditi cimbol sveza semena, najbolje takoj ko pojes sadez. hitreje je ce das pesko v vodo, in imas nekje na toplem. takoj ko pozene koreninico posadis v zemljo tako da je peska na vrhu zemlje (kot pri kokosovi palmi). imej na toplem in zemlja se ne sme prevec posusiti. sele cez nekaj casa pozene steblce in liste. raste pa zelo pocasi.

granatno jabolko - iz semena najprej odstranis rdece meso (najlazje to naredis kar z zobmi, samo pazi da ne poskodujes semena), najlazje je ce jih potem das kaliti na vato in jih potem posadis v zemljo.

kumkvat - z njim delas enako kot z limono, tudi cepiti ga je treba. lahko pa se razmnozi tudi s potaknjenci

kaki - ce v plodu najdes peske, jih moras najprej za nekaj casa dati v hladilnik, nevem pa koko je z nadalno vzgojo, ker meni ni hotel vzkliti.

limeta - nevem kako bi jo razmnozil s peskami, ker jih nikoli nimajo, se pa da s potaknjenci.

papaja - crnim peskam moras najprej odstraniti tisti sluzasti ovoj, potem pa posadis in das na toplo. dlje kot do 2h listov mi je se ni uspelo vzgojiti

pomelo - kot ostali citrusi

za ostalo pa nevem

lp
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21


Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost