obrezovanje limone?

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

obrezovanje limone?

OdgovorNapisal/-a marev » 29 apr 2006, 18:53

Dobil sem 7 let staro limono in me zanima,ker prejšni lastniki niso bili zadovoljni z njo,kako naj jo sam uredim.Ker trenutno nimam fotoaparata sem v grobem narisal,kako zgleda.Najbolj me moti na nje to,ker na eno stran visi,pa tudi,ko sem jo presadil je nisem mogel bolje zravnati.Veliko vej je brez listov,sam vrsh pa popolnoma.Kako bi jo obrezal in uredil? Pa še nekaj me zanima,kako bi naredil kakšno vejo še v drugo stran;ali je možno,če bi v njo zarezal nekako? Lepo prosim za pomoč!
Slika
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a marev » 03 maj 2006, 18:37

Tako sem jo obrezal,ker je bil vse naprej od obrezanega suh les.Sedaj pa me zanima,kako bi lahko naredil,da bi v drugo stran prisilil drevo,da požene nove veje? Lepo prosim za pomoč!
Slika
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a marev » 03 maj 2006, 22:06

Pa,nobeden na tem forumu ne ve,kako bi prisilil drevo,da bi pognalo novo vejo?! Ta je pa res dobra!A mi lahko prosim kdo pomaga?! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a muha » 04 maj 2006, 06:08

Ne vem kako je pri limoni, ampak benjamina, ki je bil podobno oskubljen, sem oživila tako, da sem ga dala čez poletje ven na prosto in oguljeni del obrnila tja, kjer je bilo najbolj svetlo, da so se novi poganjki na tisti strani najbolj okrepili. Limono bi torej obrnila z oguljenim delom proti soncu. Če nima nihče bolj pametnega nasveta.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 04 maj 2006, 08:12

Hm, včasih rastlino težko v kaj prisilimo :? Muhin nasvet bi lahko pomagal, vsekakor pa bi mu jaz malce prirezala vejo na kateri želiš vzpodbuduti novo rast- ne veliko, samo vrh.
Menim , da so tisti krogci, ki si jih narisal limone, mogoče bi bilo dobro plodove razredčiti , na ta način bi se morda rastlina prej usmerila v novo rast.

Upam, da bo kaj uspeha

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 04 maj 2006, 08:16

Sorry :oops: šele zdaj sem videla, da piše - zeleno so listi - torej ni limon.

Če si korajžen, jo lahko čisto v živo porežeš. Jaz sem ravnokar kupila en citrus, ki so ga v vrtnariji čisto oskubili - pravijo, da to naredijo vsako leto - odločitev je toja :D

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje


Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov