Danes je 27 apr 2024, 19:23

Novice Novice od Pomenki

Zemljevid od Pomenki » Forum : Pomenki

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Kako ukrotiti razraščajoče se grmovje

Pozdravljeni!
Vsake 2 leti strižem in rujem to grmovje ( domačini mu pravijo Voušje), pa nobenega učinka. Grmovja je ob poti vse več in več..:( Imate kakšne izkušnje s tem? Kako ga ugonobiti, da ne bo ono mene:? ? Bi lahko s čim pošprical,da posmodi? Bi še raslo potem? Menda obstaja ena stvar ki se jo namesti med korenine in jih uniči.... Ima kdo?
Slika

Slika

Slika
Preberi več : Kako ukrotiti razraščajoče se grmovje | Ogledi : 20579 | Odgovori : 16


Bombažovec cveti...kaj sedaj?

Enkrat spomladi sem v cvetličarni blizu šole vzel za hec eno seme bombažovca ker so imeli tak eno kupljeno posušeno sadiko z "plodovi"(bombažom) in jo vsajdil na začetku sploh nisem verjel da sploh kaj bo iz tega nato pa se je ven pokazala mala rastlinca ki jo imam v lončku premera 10 cm in globine ravno toliko, stem da je zemlje samo nekje do polovice. Rastlinica je velika kakih 30-40 cm, in mi je sedaj ...
Preberi več : Bombažovec cveti...kaj sedaj? | Ogledi : 5202 | Odgovori : 8


Na obisku pri Pepetu

Danes sem v najhujši vročini naredil obhod po vrtu s fotoaparatom. Najprej sem poslikal vrt:

Anagallis monelli
Slika

Yucca filamentosa začenja cveteti
Slika

Pod palmami je senca...
Slika

Asimina, dobil sem jo lani od Jana:
Slika

Momotaro:
Slika

Čebula, sejana sredi marca:
Slika

Paprika bo kmalu za filat:
Slika

Jalapeno ne sme manjkati v moškem vrtu:
Slika

Potem sem šel na teraso:
Slika

Plumbago ima že prve cvetke:
Slika

Tecoma stans (od Zupke) počasi zaključuje ...
Preberi več : Na obisku pri Pepetu | Ogledi : 13863 | Odgovori : 20


Spravilo semen

Letos bi rada spravila za naslednjo sezono čimveč semen raznih cvetnic in zelenjave. To delam že nekaj let bolj po občutku in nekatera semena mi kalijo dokaj dobro, nekatera pa komaj ali pa sploh ne. Kakšen vaš napotek v zvezi s spravilom dobro kaljivega semena bi bil dobrodošel. Predvsem me zanimajo semena v mesnatih plodovih (paradižnik, kumarice, buče, paprika,...). Kako zrel mora biti plod? Ali je semena potrebno tudi "oprati", ali samo sušiti? Na kakšnem ...
Preberi več : Spravilo semen | Ogledi : 17767 | Odgovori : 9


Zaprtje Botaničnega vrta v Ljubljani

Ne vem, kako to, ampak jaz sem šele danes izvedel za krizo v botaničnem vrtu. Sem mislil, da me bo kap. Mislim, da bi vsaka država morala imati zoo in botanični vrt. Ampak, da bi pa našega zaprli po 200 LETIH!!!!!!! je pa višek. Katastrofa. Moram reči, da sicer tam še nisem bil, imam pa že več mesecev željo iti in sem upal, da se bo v poletju to zgodilo. In danes sem izvedel, da ...
Preberi več : Zaprtje Botaničnega vrta v Ljubljani | Ogledi : 10047 | Odgovori : 20


Naravne barve

Hej!

Mogoče kdo ve za kakšno rastlino iz katere se lahko izdela naravno barvo za les? In kako se izdela.

Lp Luka
Preberi več : Naravne barve | Ogledi : 2527 | Odgovori : 0


... čestitka

Slika
Preberi več : ... čestitka | Ogledi : 4740 | Odgovori : 10


Alpigena ???

Zadnje čase bolj malo obiskujem ta forum, saj mi ne dela dobro. Zanima me kje je Alpigena ? Nikakor ne morem v stik z njo. :?
Preberi več : Alpigena ??? | Ogledi : 7838 | Odgovori : 18


Katere vam niso všeč?

Pozdravljeni!

Meni je prišlo na misel, da bi vas povprašal, katere rastline vam NISO všeč (mogoče celo grde?), ker je veliko govora v posameznih temah:˝...meni je ta tako všeč...˝, ˝...tudi jaz bi jo imel...˝..., redko kdaj pa prebereš, da določena rastlina nekomu ni všeč. Jaz osebno nobene rastline ne morem vreči stran in najbrž je tudi med vami več takih, vseeno pa obstajajo tudi take, ki bi jih veliko raje dali naprej kot druge.

Torej ...
Preberi več : Katere vam niso všeč? | Ogledi : 7518 | Odgovori : 16


Železo v prahu

Prosila bi za nasvet glede gnojenja miljon zvončkov z železom. Kupila sem Fe-kelate v prahu in sicer s 6% vsebnostjo železa. Navodila zraven ni bilo. Kako naj sedaj naredim raztopino ali pa mogoče kar posujem po zemlji??javascript:emoticon(':?')
Confused
Preberi več : Železo v prahu | Ogledi : 4469 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610