Danes je 28 apr 2024, 18:00

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

kako skrbeti zanjo?

V dar sem dobila tole palmico, ki mi je zelo všeč. Res si jo želim imeti še doooolgo zato vas prosim, če mi lahko kdo kaj več pove o njej in prevsem kako naj skrbim zanjo. Trenutno je v precej tesnem loncu, ali jo moram presaditi ali počakam na pomlad?
Najlepša hvala za morebiten odgovor!
Preberi več : kako skrbeti zanjo? | Ogledi : 4492 | Odgovori : 1


Sadika bananovca?

Najprej lep pozdrav vsem!
Že nekaj časa spremljam forum, vendar nikjer nisem zasledil kje bi lahko dobil sadiko navadnega bananovca v LJ ali okolici? :( Morda kdo ve? Mi je zelo všeč in bi ga rad posadil. Hvala za pomoč!
Preberi več : Sadika bananovca? | Ogledi : 5971 | Odgovori : 2


mladike bananovca

V dar sem dobila bananovec namenjen za v stanovanje,katerega steblo je visoko cca.15 cm in ima 8 listov. Zaenkrat rastlina zelo lepo raste. Ob steblu sta začela poganjati 2 nova poganjka. Kaj naj naredimz njima?Kdaj naj rastlino presadim? Najstarejši listi so ob robovih malo suhi,kaj to pomeni?
Preberi več : mladike bananovca | Ogledi : 5199 | Odgovori : 2


pomoč pri slonovi nogi

Zrdavo.
Letos spomladi sem pozabila odnesti nogo na presajanje in pognojenje, kot sem to naredila prejsnji dve leti odkar jo imam in je tako lepo naprej rasla in delala. Zdaj se ji to pozna, saj so ji listi upadli, postali bolj suhi. Teden nazaj sem jo odnesla v cvetlicarno, da jo malo pogledajo, pa mi je cvetlicar rekel, da se mu zdi ,da ima dovolj vlage, da res skoda , da je nisem prinesla spomldi ...
Preberi več : pomoč pri slonovi nogi | Ogledi : 4214 | Odgovori : 0


Rjave konice listov pri Slonovi nogi

Pozdravljeni!

Čez zimo je moja Slonova noga precej obubožala - očitno ji je bilo pretoplo, čeprav smo jo redno rosili. Konice večine listov so povsem rjave - ali jih lahko odrežem ali ne, kajti ko sem to storila prvič, se mi je zdelo, da so samo še bolj rjaveli?

Hvala za odgovor!
Katja :oops:
Preberi več : Rjave konice listov pri Slonovi nogi | Ogledi : 5445 | Odgovori : 1


Cykas me ne "šmirgla" !

Že dve leti imam pribl. 30 cm visok Cykas z enim vencem listov. Od takrat se ni niti malo spremenil. Imela sem ga v sobi, potem pozimi v garaži, potem poleti zunaj, celo presadila sem ga, zalivam redko, gnojim v sezoni, pa je še vedno tak, kot sem ga kupila. Zakaj mi ne požene novega venca listov ? Pa to ne morš verjet, da je lahko ena roža skoz in skoz popolnoma enaka, pa tudi ...
Preberi več : Cykas me ne "šmirgla" ! | Ogledi : 11916 | Odgovori : 12


Areca palma

Kupila sem tole 140 cm palmo v avstr. Baumaxu. Označena je bila kot Betel palme in kot Areca palme. Zanimajo me vaše izkušnje, kako jo negovati, predvsem glede zalivanja in svetlobe. In če ve kdo točen latinski izraz zanjo, ker vem samo to, da izhaja iz družine Areca palm, teh pa je veliko.

Hvala !

Mary
Preberi več : Areca palma | Ogledi : 9439 | Odgovori : 2


presajanje bananovca

Zivjo
par dni nazaj sem presadila bananovca. sredinsko steblo se mi je najprej sušilo, ko pa je začelo gniti sem morala presadili nove poganjke (6), ki so rastli čisto ob tem deblu, da se ne bi nalezli. - tooooooook so bli lepi - 30 cm - iiiiiiii :lol:
Večinoma sem jih rešila - korenine še niso zgnile, vendar ne vem, a sem ga polomila, ko sem izdatno ...
Preberi več : presajanje bananovca | Ogledi : 5367 | Odgovori : 0


novi poganjki bananovca

Zivjo,
prvič na temle forumu...mam bananovca, ki je velik cca.1m. Do zdaj je delal krasno, če izvzamem rjavenje listov na koncih - imam zelo vroče v stanovanju - 25 stopinj. Na moje veselje je pred slabim mesecem pognal 6 novih poganjkov tik ob steblu. V tem času so nekateri zrasli že 30 cm. So lepi in ne rjavijo. Osnovno veliko steblo pa odmira. Počasi rjavi, listi rumenijo in očitno propada.
Zanima me, ali ga lahko ...
Preberi več : novi poganjki bananovca | Ogledi : 5914 | Odgovori : 4


Avokado

Lep pozdrav!

Sem nova na tem forumu in imam eno vprašanje glede avokada.
S fantom sva namreč v trgovini kupila avokado, in ko sva ga pojedla, sem jaz(rada eksperimentiram in probavam), za šalo dala koščico v vodo. Po treh mesecih so mi iz koščice pognale drobne korenine. Kasneje sem ta avokado posadila v lonček v humosno zemljo. Zdaj imam avokado na radiatorju, ki je ves čas topel, ima dosti svetlobe in tudi zalivam redno. Iz ...
Preberi več : Avokado | Ogledi : 6334 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610