Cykas me ne "šmirgla" !

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Cykas me ne "šmirgla" !

OdgovorNapisal/-a mary » 20 apr 2006, 21:10

Že dve leti imam pribl. 30 cm visok Cykas z enim vencem listov. Od takrat se ni niti malo spremenil. Imela sem ga v sobi, potem pozimi v garaži, potem poleti zunaj, celo presadila sem ga, zalivam redko, gnojim v sezoni, pa je še vedno tak, kot sem ga kupila. Zakaj mi ne požene novega venca listov ? Pa to ne morš verjet, da je lahko ena roža skoz in skoz popolnoma enaka, pa tudi če probaš vse variante. A ima kdo kako finto ??? :twisted: :twisted: :twisted:

Mary
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28

OdgovorNapisal/-a blaž » 28 apr 2006, 18:12

Mary,Hm..baje da cikasi zlo počasi rastejo sam 2 leti nič to je mal čudno poskusi gnojit al kaj takega!
No jaz sem s nekga komposta pobral cikas ki je imel vse liste rumene in je bil poln kaparjev!
Liste sem odrezal in ga posadil v lonec imam pa ga na vrtu zdaj me pa zanima ali mislite da se bo spravil k sebi!
Lp
blaž
LP
Blaž
!!!KAR SEJEŠ TO ŽANJEŠ!!!
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a mary » 30 apr 2006, 15:19

Ampak, kot sem že rekla, moj cycas izgleda zdravo, gnojim v sezoni rasti, torej od pomladi do jeseni, pa vseeno nič :cry:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28

OdgovorNapisal/-a blaž » 19 maj 2006, 20:48

Res zgleda lep in zdrav ni kaj ! Malo sem prebrskal po forumu in zgleda da nisi edini ki te cycas ne šmirgla!!!
ČUDNO:::! :roll:
Lp
blaž
LP
Blaž
!!!KAR SEJEŠ TO ŽANJEŠ!!!
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a jan24 » 29 avg 2006, 18:38

Jaz imam tudi doma dva Cykasa, ki sta vsako leto do letos pognala po 5 listov vsak, a letos nič. Mogoče je razlog v temu, da jih letos nisem presadil. Sedaj sem jih presadil in upam, da bo kaj z njih. Kako je s tvojim Cykas (je pognal nove liste)?
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a mary » 07 sep 2006, 19:46

ja, moj Cyki je pred mesecem dni pognal nove liste. 6 okoli in 1 na sredini, ki se še ni razvil. Pa le ni plastičen, kot sem mislila. U luft sem skakala od veselja, ko sem na vrhu glavice opazila "črvčke", ki so rasli in rasli ... Saj vem, da bo kdo pomislil, da se hvalim, ampak na triletno matranje z njim :shock:

PS. Z mojim Cykijem nisem nič posebnega naredila. Postavila sem ga ob zid na zavetrno zahodno lego, zalila pa sem ga 1 x na teden z dodatkom gnojila za zelenje.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 07 sep 2006, 20:11

Čao,
res lepa palma. Tudi jaz si jo že dolgo želim, spomladi si jo bom pa res kupila.
Tudi meni se je že dostikrat zgodilo, da so rožice leto ali dve popolnoma iste. Recimo moj zamioculcas je skoraj dve leti popolnoma enak, pa nekateri kaktusi, fikus robusta so bil tudi do nedavnega povsem enak. Ampak res popolnoma enaki kot takrat, ko sem jih dobila. Po moje se pač tako dolgo navajajo na okolje, še posebej, če jih presadiš v rastni dobi in doživijo šok. Malo vztrajanja, pa ljubezni, pa bo. važno je, da ne začne rožica propadati, če je ista ni hudega. Je pa toliko večje veselje, ko končno opaziš, da požene nove listke...
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a defko » 09 jan 2007, 16:43

emm...Cycas revoluta ne spada med palme ampak med sagovce...ja cycas raste zelo počasi1 ali 2 lista na leto ČE požene...ja ti pa mary, kaj grozila si ubogi rastlini naj požene liste???? ker to se tako redkokdaj zgodi, da požene na enkrat cel venec listov, veš...vidiš, čakanje se je izplačalo :D

lp defko
defko
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 06 jan 2007, 22:32

OdgovorNapisal/-a mary » 10 jan 2007, 11:31

Mislim, halo :shock:

Jaz svojim, citiram: "ubogim rastlinam", ne grozim, ampak jih lepo prosim, se z njimi pogovarjam, jih vzpodbujam ter jih tudi pobožam
(ne, ni me sram). :wink:


LP, Mary
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28

OdgovorNapisal/-a jan24 » 29 apr 2007, 10:24

Sedaj je po dveh letih tudi meni ponovno pognal liste in to kar 12. Vrjetno še za prejšnje leto ko jih ni.

Lep pozdrav
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Samrela » 06 jun 2007, 17:20

Jaz sem ga dobila za rojstni dan in ko sem ga (v novembru) presadila so začeli listi rjaveti in tako je počasi vzel konec. Bila sem zelo žalostna. Potem sem videla, da nove zemlje sploh ni sprejel.... :cry: Kaj sem naredila narobe?
Samrela
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 okt 2006, 16:37

OdgovorNapisal/-a ayla » 28 jun 2007, 15:12

Tudi jaz sem se zaljubila v to palmo, ki jo je imela moja tašča. Njej je lepo odgnala dva nova lista medtem, ko je bila na dopustu (so ji zalivali sosedje :) ) Potem jo je kupila še meni. In z mojo se je dogajalo, da me ni "šmirglala" tako kot tvoja.

Ko mi je začelo zmanjkovati prostora v stanovanju, sem jo fliknila na zastekleni balkon, obrnjen na vzhod (direkt sonce skozi šipo nanjo vsako jutro do 11. ure). Še vedno nič od nje. Potem sem jo skoraj po sili razmer nehala zalivat in je nisem zalila sigurno dva meseca. Listi so porjaveli in se posušili. Ko sem ravno bila na tem, da jo preselim na Primorsko, ker sem hotela videti, ali si bo opomogla, je pognala cel venec novih listov - 4. Stare sem odrezala jo zalila in v dveh tednih je bila taka kot ko sem jo kupila. Po menjavi stanovanja sem jo še presadila in zdaj je približno 3 tedne od tega. In je taka kot nova.

Kaj pa vem, mogoče sem jo morala malo spravit v šok, da se je prebudila. Kaj se bo z njo sedaj dogajalo, ne vem. Sporočim :D
ayla
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 jun 2007, 15:07

OdgovorNapisal/-a pikica*13* » 09 jul 2007, 08:29

Samrela: Ko si cykas presajala si nejverjetneje odstranila preveč zemlje okoli gomolja in korenin! Cykas namreč živi v sožitju z modrimi algami, in če si pri presajanju nepazljiv in jih odstraniš počasi propade!

Jaz pa imam drug problem: imam dva cykasa in oba sta mi pognala nove liste, en dva, drugi pa štiri, ampak so listi dolgi kit ponedeljek, dvakrat daljši od starih, tiste majhne listke imajo pa zelo narazen, listi pa so tudi precej mehkejši kot stari! Kaj sem delala narobe??

Hvala!
pikica*13*
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 maj 2007, 13:45
Kraj: maribor


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost