Avokado

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Avokado

OdgovorNapisal/-a biser » 21 jan 2006, 21:19

Lep pozdrav!

Sem nova na tem forumu in imam eno vprašanje glede avokada.
S fantom sva namreč v trgovini kupila avokado, in ko sva ga pojedla, sem jaz(rada eksperimentiram in probavam), za šalo dala koščico v vodo. Po treh mesecih so mi iz koščice pognale drobne korenine. Kasneje sem ta avokado posadila v lonček v humosno zemljo. Zdaj imam avokado na radiatorju, ki je ves čas topel, ima dosti svetlobe in tudi zalivam redno. Iz koščice so mi sedaj pognala tri stebla(eno je še majhno), ki pa so iz dneva v dan večja. V enem dnevu mi zraste za približno en cm ali več. Na vrhu obeh večjih stebelj, so lepo zeleni kosmati lističi, ki ne kažejo nobenih bolezni ali kaj podobnega.
Zdaj me pa zanima ali je to normalno, da mi avokado tako hitro raste ali mi je podivjal, ker če bo šlo tako naprej bo treba skozi zgornje nadstropje narediti luknjo, da bodo imeli zgoraj listje,jaz pa bom spodaj samo imela korenine in steblo :lol:
Ali naj dva stebla odrežem in pustim samo eno ali naj pustim vsa tri stebla tako kot so sedaj? :?:

Naj bo to zaenkrat vse. Prosim za čimprejšne odgovore, da bom vedela kako naprej z mojo novo rastlinico!

Lepo pozdravljeni!

Nataša
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
biser
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 avg 2005, 16:36
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 21 jan 2006, 22:07

Poskusi ga dati nekam kjer ni tako toplo (nikakor na radiator) ker bo potem čisto zdivjal in ga boš potem lahko še samo... :cry:
Avokado je rastlina ki se nerada razveje tako da ponavadi ko ga posejemo zrase samo eno veliko steblo :shock: zato je najboljše da mu vršičke čim večkrat porežemo (ne prepogosto) in tako dosežemo da se vsaj malo razveja (če sploh se... :roll: )

Upam da sem vsaj malo pomagal...
Če pa kaj ni vredu pa me naj kdor koli samo popravi :oops:

P.S. Če so ti zrasla tri stebelca jih kar pusti :lol:

LP
M
Marsumioon
 

Avokado

OdgovorNapisal/-a tinko » 21 jan 2006, 23:14

Pred leti sem tudi sam veliko eksperimentiral s semeni avokada. Imaš izredno srečo, da so ti odgnali kar trije vrhovi. Naj rastejo. Bodi pozorna na listne uši, ki se rade naselijo na avokado. Veliko veselja z vzgojo. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Avokado
    Napisal/-a lea » 04 nov 2003, 13:23
    3 Odgovori
    11120 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Marsumioon Poglej zadnji prispevek
    19 avg 2005, 07:56
  • avokado
    Napisal/-a Titka » 11 avg 2004, 18:29
    0 Odgovori
    3493 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Titka Poglej zadnji prispevek
    11 avg 2004, 18:29
  • Avokado-vzkalitev
    Napisal/-a freak » 06 avg 2004, 21:07
    8 Odgovori
    9283 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a zmajevka Poglej zadnji prispevek
    22 avg 2005, 10:27

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost