Danes je 01 maj 2024, 06:54

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

papirus ima rjave liste

imam papirus, ki je že kar velik. zalivam ga pogosto, da skoraj plava v vodi. listi so pred kratkim postali rjavkasti in suhi.kaj delam narobe?? :roll:

tinka :D
Preberi več : papirus ima rjave liste | Ogledi : 4806 | Odgovori : 2


Kokos z Maldivov

Pozdrav! Prijatelji so bili pred časom na Maldivih, od koder so mi prinesli domov kokosov oreh. Zanima me, če je kdo tak oreh že poskušal sam vzgajati pri nas? Kako začeti, kakšno prst (mivko?), kako zalivati,... Kako dolgo naj bi trajalo, da skozi oreh pokukajo korenine? Hvala-vsaka informacija bo dobrodošla! Lep pozdrav!
Preberi več : Kokos z Maldivov | Ogledi : 3685 | Odgovori : 1


monstera deliciosa

Palma iz druzine monstera deliciosa se mi je po dodatku vrtne zemlje zacela na veliko susiti. Kljub hitri intervenciji in ponovnem presajanju se stanje ni izboljsalo. Mi lahko kdo prosim pomaga resiti ljubljeno rozo?
Zanima me tudi, ali je mozno ustvariti podtaknjence in kaksen je postopek? Se ze vnaprej zahvaljujem za odgovore.
Preberi več : monstera deliciosa | Ogledi : 18343 | Odgovori : 15


Adam in bananovec

V velikem lončenem loncu v stanovanju, na mestu kjer mu primanjkuje svetlobe imam posajenega 10 let starega adama. Ob njem so začeli poganjati trije mladi, ki že lepo razvijajo liste. Zaradi pomanjkanja svetlobe sem se velikega adama skupaj z enim od manjših odločil presaditi v nov lonec in postaviti čez poletje na balkon kjer svetlobe ne bo primanjkovalo, vendar bo izpostavljen kar močnemu soncu. Zanima me:
- ali lahko ob obeh adamih v lonec posadim ...
Preberi več : Adam in bananovec | Ogledi : 8828 | Odgovori : 1


Bananovec umira :(

Septembra sva dobila cca 130 velikega bananovca. Ves čas je bil v sobi, ko pa se je začela zima se mu je pa stanje počasi slabšalo, listi so se sušili. V tem forumu sva videla da ste bananovce pozimi dali v klet, zato sva ga odnesla na svetel prostor v kleti, kjer je temperatura cca 10stopinj (če je zunaj zelo mrzlo tudi kako stopinjo manj, toda nikoli blizu ničle!). Tam pa se mu je stanje ...
Preberi več : Bananovec umira :( | Ogledi : 9067 | Odgovori : 6


Yuka

Pred skoraj dvema mesecema sem kupila yuko. Imela je mnogo majhnih pogankov, sedaj pa so se nekateri posušili, nekateri pa so ostali dolgi približno 1 cm in ne rastejo več, vršički pa se sušijo. Prav tako so se konice ostalih listov začele rahlo sušiti. Ne vem, kaj delam narobe. Imam jo v bližini okno, zjutraj ima malo sonca.
Preberi več : Yuka | Ogledi : 3588 | Odgovori : 1


Kokosova palma se je posušila

A je kakšna možnost, da začne kokosova palma ponovno rasti? Oreh se namreč ni do konca posušil, korenine so še vlažne, le listi so se do konca posušili. :twisted:
Preberi več : Kokosova palma se je posušila | Ogledi : 6456 | Odgovori : 3


Avokado

Pozdravljeni!
Ceprav sem lahko v enem prejsnjih postov te skupine prebrala, da avokado ni palma, se vseeno oglasam tukaj, saj ne vem, kje drugje bi bilo najbolj primerno.
Zanima me namrec kaj vec o vzgoji avokada, kaksni pogoji mu najbolj ustrezajo, ga je potrebno kaj obrezovati, kdaj presajati ... Pred casom sem namrec "poskusno" :) posadila koscico (seme) avokada. Dolgo dolgo se ni nic dogajalo, potem pa ...
Preberi več : Avokado | Ogledi : 11121 | Odgovori : 3


Vzgoja palme iz semena

Pozdravljeni.

Pred nedavnim je mama prinesla domov neka semena in na moje presenečenje je povedala, da so to semena palme. Ker se mi jih zdi škoda stran vreč, me zanima, kdaj in kako se najboljše posejejo ta semena, da skalijo v palme. Ne vem, katera palma je. Lahko pa poslikam in objavim semena, če bo komu kaj pomagalo.

Hvala.
BoGo
Preberi več : Vzgoja palme iz semena | Ogledi : 53483 | Odgovori : 38


Bananovec

Zanima me vse v zvezi z oskrbo bananovih palm. Kakšen prostor, koliko svetlobe, zemlje, vlage potrebujejo? Zakaj se na listih pojavljajo temne lise? Rastlina je visoka cca 140cm.
Preberi več : Bananovec | Ogledi : 63049 | Odgovori : 33


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610