Danes je 19 maj 2024, 16:02

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Mirta

Zanima me , če ima kdo sadike mirte?
Preberi več : Mirta | Ogledi : 3541 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice


Jagode v topli gredi

Ali bodo jagode uspevale v topli gredi?
Topla greda je ves da na soncu.
Preberi več : Jagode v topli gredi | Ogledi : 4052 | Odgovori : 0 | Forum : Sadje


Kamilica - seme

Pozdrav vsem!

Tu sem kot nov uporabnik :-) vidim, da je forum zanimiv. No, danes sem v Jablani v Ljubljani kupil nekaj semen eko prave kamilice oziroma Matricaria Chamomilla od tiste znamke Amarant, vendar ni popolnega navodila, kako se to uporablja.

Zato pa potrebujem vašo pomoč in nasvet, kak je pravilni postopek od A do Ž, kar se da najboljše, tako da bo kamilica lepo zrasla in ...
Preberi več : Kamilica - seme | Ogledi : 10512 | Odgovori : 3 | Forum : Enoletnice


Okrasno kamenje

Pozdravljeni,
Rabim večjo količino okrasnih kamnov - podobnih, kot jih prodajajo v Bauhaus in so pakirani v vrečah. Ali veste, kje se jih da dobiti (razen na Savi- kar je prepovedano).
Hvala za odgovore
Preberi več : Okrasno kamenje | Ogledi : 10980 | Odgovori : 2 | Forum : Zunanji prostori


Ali že seliti kaktuse na prosto?

Pozdravljeni,

glede na to, da se je zunaj precej otoplilo in tudi ni več temperatur pod ničlo, me zanima ali že razmišljate oz. ali ste že preselili kaktuse na prosto? Mene precej mika. Sem malo pogledala 10 dnevno vremensko napoved in je precej obetajoča. Pa tudi sonček že tako lepo sije.

Mislite, da je še prehitro?

Lep pozdrav,
Anchi
Preberi več : Ali že seliti kaktuse na prosto? | Ogledi : 5584 | Odgovori : 13 | Forum : Kaktusi in sukulente


Pehtran

pred dvema letoma sem kupila seme pehtana in je po tretji setvi skalilo, a zraslo je "grmovje" brez arome. Potem sem zbrala neko domače seme, pa spet nimam sreče s kalitvijo.
Mi lahko svetujete kako naj ravnam, da dobim pehtranove sadike? koliko časa kali pehtran?
Hvala
Preberi več : Pehtran | Ogledi : 9185 | Odgovori : 0 | Forum : Začimbne rastline


Čmrlji: privabljanje in gojenje

Pozdrav

Katere rastline priporočate za privabljanje čmrljev in čebel? Ali kdo goji čmrlje?
Preberi več : Čmrlji: privabljanje in gojenje | Ogledi : 11050 | Odgovori : 2 | Forum : Enoletnice


ANANAS

Na spletu sem prebral, kje v ananasu lahko najdem semena. Zanima me, če bo ananasovec, ki bo zrasel iz semena in če bo obrodil, obrodil velike sadeže, kot jih kupimo v tergovini ali manjše in bolj divje.

Zanima me tudi, če ananas delimo na cepljeni in divji?
Preberi več : ANANAS | Ogledi : 10481 | Odgovori : 5 | Forum : Iglavci


Mamutovec Sequoiadendron giganteum

Pozdravljeni

Danes dobil pošiljko,120 semen Sequoiadendron giganteum in me zanima če je kdo na forumu že sadil sekvoje in kaj se mora narediti?

Je hladilnik res potreben, kakšna prst mora biti, koliko svetlobe mora sprejeti, količina vode in podobno.

Ima kdo kak podroben opis uspešnega sajenja?

Lp
Preberi več : Mamutovec Sequoiadendron giganteum | Ogledi : 8967 | Odgovori : 0 | Forum : Iglavci


Kokosov oreh - polovičke

Zdravo!

Rabila bi približno 10-15 komadov suhih kokosovih polovičk. Je morda kdo med vami, ki redno je kokos in ostanke vrže stran?? Ali pa morda kdo ve za kakšno trgovino, kjer le-te prodajajo?
Hvala za vse informacije!

Lp, t.
Preberi več : Kokosov oreh - polovičke | Ogledi : 13828 | Odgovori : 0 | Forum : Ostali okrasni material


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610