Kamilica - seme

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

Kamilica - seme

OdgovorNapisal/-a alesss » 24 mar 2010, 22:22

Pozdrav vsem!

Tu sem kot nov uporabnik :-) vidim, da je forum zanimiv. No, danes sem v Jablani v Ljubljani kupil nekaj semen eko prave kamilice oziroma Matricaria Chamomilla od tiste znamke Amarant, vendar ni popolnega navodila, kako se to uporablja.

Zato pa potrebujem vašo pomoč in nasvet, kak je pravilni postopek od A do Ž, kar se da najboljše, tako da bo kamilica lepo zrasla in da bo tudi zdrava za pitje čaja?

Hvala za morebiten odgovor!

Lep pozdrav,
Aleš
alesss
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 mar 2010, 22:07

OdgovorNapisal/-a alesss » 27 mar 2010, 13:45

Čudno, da tu ni nič odgovora :(
alesss
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 mar 2010, 22:07

OdgovorNapisal/-a SAVINJČANKA » 27 mar 2010, 18:37

Tudi jaz sem letos kupila seme kamilic. Sejati sem jih nameravala naravnost na gredo. Mislim, da nebi smelo biti problema, spomnim se namreč svoje babice, ki je na vrtu vsako leto imela polno kamilic, pa nikoli ni posebej skrbela zanje, pač se je samo zasejalo kar ni obrala prejšnje leto.
SAVINJČANKA
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 07 feb 2008, 10:22
Kraj: BRASLOVČE

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 28 mar 2010, 10:42

Kamilico je najbolje posejati direktno na gredo, vendar mora biti sejana v zelo rahlo zemljo in skoraj nič zagrnjena. Najboljši način je, da na gredo najprej potrosiš nekaj črnega kupljenega substrata (ta je rahel pa še hitreje se segreje zaradi temne barve), na to seme in vse skupaj malo pregrabiš in zaliješ. Kmalu bodo zunaj prve rastlinice, ki jih potem po potrebi razredčiš.
Nekaj semen pa vsekakor pusti za polet, ko jih seješ še enkrat, da do zime naredijo rozete, ki lepo prezimijo. Te rozete bodo drugo leto cvetele zelo zgodaj.
Upam, da sem kaj pomagala :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Enoletnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron