Danes je 27 apr 2024, 01:25

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

rdeči polž - znebiti se ga po naravni poti

kot sem prebral zadnje temu je že vse brutalno -tudi jaz sem zeko jezen saj so mi lani požrli preko 20 čilije in še ne vem kaj na vrtu
dobra rešitev je raca
v spodnjem prispevku sem opisal nekaj malega kako se rešiti teh rdečuhov

Indijska raca ali Anas platyrhynchos je tisti sesalec za polže kot sem že omenil. To ni domača žival, katero bi imeli v stanovanju, ampak se lahko zelo navežemo na njih. ...
Preberi več : rdeči polž - znebiti se ga po naravni poti | Ogledi : 7741 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava


prosim za nasvet

Pozdravljeni!

Sem nova na forumu, čeprav ga spremljam že kako leto. Pišem, ker imam problem, čez zimo sem namreč moje kaktuse prvič imela v prostoru, kjer je bila minimalna temperatura 1stopinja (brez zalivanja, na svetlem). Bojim, se da je temperatura pustila posledice, prilagam slike. Ali mogoče kdo ve če se jih še da rešiti. ker sta dva izmed večjih kaktusov moje zbirke in sem zelo slabe volje :( ...
Preberi več : prosim za nasvet | Ogledi : 3956 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Povešeni cvetovi Phaleonopsisa

Živjo,
sem nova na forumu in ob hitrem pregledu tem v rubriki orhideje nisem zasledila svoje težave, zato odpiram novo temo.

Na enem od Phaleonopsisov, ki je sicer zdrav in lepo uspeva, so se mi na enem od dveh cvetnih stebel začeli povešati cvetovi. Se ne sušijo in ne kaže, da bodo odpadli, le manjši so od cvetov na drugem cvetnem steblu in njihovi cvetni lističi visijo, namesto da bi bili pokončni. Cvetno steblo se ...
Preberi več : Povešeni cvetovi Phaleonopsisa | Ogledi : 3214 | Odgovori : 6 | Forum : Orhideje


hiša metuljev

hiša metuljev ali palmen haus Burggarten
še ena mojstrovina monarhije

Tretji lepotec avstrijske monarhije na Dunaju
Palmenhaus – Burggarten ali kot ga danes imenujejo hiša metuljev je še ena mojstrovina takratne arhitekture in znanja , kajti v njem se vidi pozna arhitekturna zgodovina, barok in mladi stil.
Leta 1822 so dali izgraditi rastlinjak na prostoru dvorskega vrta. Kot zidan del so uporabili, kar steno mestnega obzidja Dunaja, ostalo pa so izdelali iz kovinske konstrukcije s ...
Preberi več : hiša metuljev | Ogledi : 9251 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


pomoc pri izgradnji lastnega zimskega vrta

kot sem ze omenil na forumu o rastlinjakih, se bavim z projektivo in idelavo zimskih vrtov.Glede na to da nisem prisoten sa slovenskem trgu kar pomeni, da si nisem konkurenca. rade volje dam kaksen nasvet ali pa skupaj najdemo najcenejso varianto jih je kar in se da priti poceni skozi
za tiste kater pa srbi denar pa se naj malo sprehodijo po slpetu -ostali tudi lahko
zgodovina je pustila pecat
http://www.miniflat.com/ ...
Preberi več : pomoc pri izgradnji lastnega zimskega vrta | Ogledi : 68448 | Odgovori : 0 | Forum : Zimski vrtovi


kratka zgodovina rastlinjakov oz. zimskih vrtov

ker ze nekaj let prevajam knjigo o precudovitih zimskih vrtovih in ratlinjakih lahko prispevam ed del te zgodovine


Zimski vrt, veranda, Orangerie, Conservatory…noben izmed teh izrazov ni v zahodni Evropi točno definiran. V Veliki Britaniji pretežno govorijo Conservatory, če gre za prostor v katerem se človek in rastline dobro počutijo. Greenhouse je mišljeno bolj kot lopa, katera se uporablja za skladiščenje vrtnega orodja in vzgajanje rastlin. Angleži so skorajda izbrisali iz slovarja besedo ¨veranda¨ napram ...
Preberi več : kratka zgodovina rastlinjakov oz. zimskih vrtov | Ogledi : 9102 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


POLISCIA

ali gdo pozna to rastlinico.....kako jo zalivati itd.....
v naprej hvala za odgovor :?: :!: :cry:
Preberi več : POLISCIA | Ogledi : 2297 | Odgovori : 4 | Forum : Zelene sobne rastline


Tribarvni ščir

Tribarvni ščir -ali kdo pozna to rastlino
Preberi več : Tribarvni ščir | Ogledi : 10961 | Odgovori : 8 | Forum : Enoletnice


eden project- največji pokriti botaničen vrt na svetu

eden project kot so ga imenovali angleški arhitekti je največji - moderen- botaničen vrt na svetu. nahaje se v angleškem mestu Cornwall kateri ima
dobre klimatske pogoje glede neposrednega morja.

Ta moderna mojstrovina nima stare arhitekture je pa zase zelo zanimiva, saj je konstrukcija samonosilna v sistemu satovja
dolžina ca 240 m- širina 110 m in celih 55m višine
tudi to si je vredno ogledat
več na
www.edenproject.com
Preberi več : eden project- največji pokriti botaničen vrt na svetu | Ogledi : 9375 | Odgovori : 2 | Forum : Rastlinjaki


rastlinjak ali botaničen vrt- Palmenhaus res pravi spomenik

glede na to da smo na temo rastlinjakv nekaj rekli se pa ne da izogniti enemu najlepših botaničnih vrtov- rastlinjaku -hiše palm- Palmenhaus na Dunaju
da ne bi preveč " nakladal" je to zame ena najlepših mojstrovin arhitekture saj na 3000m2 površine - celih 113 m dolžine in 28 m višine vidiš to kar danes nismo v stanju narediti.
Kot informacijo je vtem vrtu 600 ton kovanega železa,120 ton litoželeznih elementov; 45.000 kosov dvoslojnega stekla ...
Preberi več : rastlinjak ali botaničen vrt- Palmenhaus res pravi spomenik | Ogledi : 8724 | Odgovori : 1 | Forum : Rastlinjaki


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron