OLEANDER - Odpadanje listov!!

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OLEANDER - Odpadanje listov!!

OdgovorNapisal/-a brigita40 » 18 nov 2009, 13:08

Maja sem nabavila oleandra,bujno lepa,cvetela sta mi skozi poletje in še kasnjeje.Sedaj sem jih pospravila v klet. V kleti imamo dovolj svetlobe ampak nimamo hladne,stopinj v kleti je 17. Na enem oleandru so listi že rumeni in odpadajo,tako da bo po moje čisto gol. Drugi pa je postavljen na stopnišču,je malo boljši,nima rumenih listov ampak tudi temu odpadajo listje. Ne vem ali je to normalno,da bodo vsi listi odpadli ali je kaj drugega? Prosim če mi lahko kaj svetujete.
Hvala.
bralka
brigita40
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 nov 2009, 12:55
Kraj: spodnji brnik

OdgovorNapisal/-a barbika » 18 nov 2009, 16:25

Poglej na hrbtno stran listov, če se ni pojavil ameriški kapar, ki rad napade to rastlino.
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04

OLEANDER -ODPADANJE LISTOV

OdgovorNapisal/-a brigita40 » 19 nov 2009, 15:32

Je to značilo za ameriškega kaparja da odpadajo listi? Listi so rumeni,rjavi, povešeni.
Kaj moram sedaj narediti?
Hvala za odgovore.
bralka
brigita40
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 nov 2009, 12:55
Kraj: spodnji brnik

Re: OLEANDER - Odpadanje listov!!

OdgovorNapisal/-a amor13 » 24 mar 2011, 11:51

Pozdravljeni!

Odgovor je popolnoma preprost. Klet je popolnoma v redu, kakor tudi stopinje, ki ste jih napisali. Problem je v zalivanju. Tudi jaz tega prej nisem vedela, vendar mi je stric, ki se ukvarja z urejanjem okolja povedal, da četudi si oleandre, palme in še kaj drugega pustiš samo pod nadstrešnico (tako kot jaz) in je zunaj minus in mrzlo, jih moraš prav tako zaliti, saj nam rastline dostikrat "umrejo" ne zaradi zmrzali, temveč zaradi
suše. Seveda ne smemo zalivati takrat ko je minus, temveč počakamo na malo toplejši dan in zalijemo čez dan ne pa proti večeru, ko že začne zmrzovati. In ja, od tega so rumeni listi in odpadajo. Oleandri pa imajo sploh radi da je zemlja bolj vlažna.

Lep pozdrav!

www.urejanje-okolja.info
amor13
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 feb 2011, 22:01


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron