AJDIN SETVENI KOLEDAR

Biodinamika kot učinkovit, raziskan ter inovativen pristop dela z zemljo in živalmi, ki sočasno omogoča tudi osebni razvoj in učenje pri naravi kot učiteljici.

Moderator: LHASA

OdgovorNapisal/-a trajnice » 26 feb 2009, 07:57

Nadina, vse tiste, ki se trudijo delati z rastlinami, spoštujem, ne glede na način, s katerim se tega lotevajo.
Predvsem je pomembno, da mnogi čutijo potrebo po sožitju z naravo in živimi bitji, ne samo človekom, ampak tudi rastlinami in živalmi. Ob tem se zavedam, da ima velik vpliv na zemljo in njeno naravo tudi vsemirje in njegova telesa. Če ne bi bilo vpliva sonca z njegovo toplotno in svetlobno energijo, življenja na zemlji ne bi bilo. In vpliv lune na zemljino težnost gotovo ni zanemarljiv (plima in oseka ...). In če vsaj malo k temu pripomore tudi ta forum in na njem sodelujoči, je samo dobro.

Jožica
www.trajnice.com
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

OdgovorNapisal/-a nadina » 26 feb 2009, 17:05

Takole - na sosednjem forumu (o rastlinah) sem našla Setveni koledar za l. 2009 založbe Ajde Vrzdenec (podatki so vzeti z dovoljenjem avtorice Setvenega priročnika Marije Thun).

Večina pravi, da uporablja tale setveni koledar...
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 26 feb 2009, 18:34

Nadina, kak link? :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a nadina » 26 feb 2009, 20:48

Ej, Ivčk, tule je link (na omenjenem forumu je podforum "Knjige, revije, TV oddaje") in v temi Setveni koledar 2009 je naveden tale link:

http://www.gorenjskiglas.si/e_files/pri ... ga_124.pdf
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 27 feb 2009, 18:01

Hvala ti, Nadina! Točno tega sem tudi sama upoštevala, ko sem sejala paradižnike (21.02), vsi so mi skalili v štirih dnevih, kaljivost je letos spet sto odstotna, ne glede na to, od kod so semena :D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a nadina » 02 mar 2009, 13:44

Oj, pa ti si pridna!
Jaz sem sejala paradižnike 1/3 šele 28.2. in danes bom naslednji 2/3 - mi pač ni zneslo!
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a ficko » 02 mar 2009, 14:39

Jaz sem se pa bal da ne bo prezgodaj pa sem (paradajze) sejal šele včeraj.
Rastline so zakon!
ficko
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 21 jun 2008, 17:47
Kraj: okolica Grosuplja

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 18 maj 2009, 21:57

če tole posejem - bo kaj zraslo ? Ali je že tako obdelano, da ne more ? Ne se smejat, pač ne vem :?

Slika
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 08 jun 2009, 22:18

iz kaše ni bilo nič, pa sem kupil še kilo pravega semena in tudi iz tega (še) ni nič :?

Slika
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 10 jun 2009, 19:13

pa bo nekaj... po dva zelena lista z rdečimi žilami in peclji

Slika
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

Re: AJDIN SETVENI KOLEDAR

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 21 mar 2011, 12:16

....... no vidim, da ta tema ni zaživela, na žalost tudi oz. predvsem zaradi pasivnosti moderatorja.... A nič zato, časi se spreminjajo :D

V biodinamiki je vedno primarni setveni koledar MARIJE THUN in nobeden drug, ki se pojavljajo na razlih lokacijah......

Mesečno je objavljen npr. tule:

http://www.rozeinvrt.si/setveni-koledar/


V bistvu vidimo, če tudi mnogo ljudi zamahuje z roko, ko se omeni biodinamični pristop, oz. slednjega sploh ne pozna, pa jih je prav tako mnogo, ki ta koledar, vsaj glede določenih rastlin pri setvi upoštevajo...... :D . Čeprav tako težko na prvi pogled razumljivo (in za današnji materialni svet, ki vse gradi na količini in zaslužku, nelogično) pa vendarle, so že mnogi priča pri vrtnarjenju po tej metodi obilnim, zdravim, s povečano vsebnostjo vitaminov polnih pridelkov, in to v popolni simbiozi z naravo, živalmi in tudi s škodljivci...... Čas uporabe kemičnih stvari je MINIL, upam, da se vsi vedno bolj tega zavedamo, drugače bo zadnji vlak odpeljal...... Bo pa ta lobi sedaj še toliko bolj pritiskal na te nič krive kmete v kolesju industrijskega kmetijstva......zato pa začnimo vsaj mi vrtičkarji razmišljati drugače in dajmo podporo tudi vsem malim tradicionalnim kmetom, kateri lahko prav tako lepo sodelujejo neposredno z ljudmi brez vrtička, ali z ljudmi ki si ne pridelajo dovolj pridelkov..... Oh sem že zašla............. :D .....o tem pa kdaj drugič.
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

Prejšnja

Vrni se na Biodinamika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost