Kanarski dateljevec

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kanarski dateljevec

OdgovorNapisal/-a ted » 08 nov 2005, 17:22

najprej se oproščam ker odpiram novo temo in polnim tablo, zanima pa me nekaj o kanarski dateljevi palmi (phoenix).

ne dolgo nazaj sem postal lastnik ene izmed njih, ker mi resnično lepa in me spominja na nore dneve poletja, pa sem brskal po raznih knjigah in podobno...pa potem najdu tale vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum :: Objavi novo temoforum.

Zanima me koliko vode potrebuje, praktično me po malem zanima, kaj use mora imeti da ji bo udobno,(vlaga, toplota, voda, svetloba, zračnost)

sedaj jo zalivam tedensko po 2 decilitra vode, velika je kakih 80 cm, pa ne vem če prav ravnam.spodnji listi so malo povešeni, bili pa so višje zato me skrbi, da ji nekaj ni ok....

vsakega nasveta bom vesel, d ajo rešim.... LP
ted
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 nov 2005, 17:15

Re: Kanarski dateljevec

OdgovorNapisal/-a phoenix roebelini » 11 nov 2005, 17:51

[ej.Ja,ce si pohajkoval po egiptu si lahko videl v kaksnih razmerah rastejo dateljni.a pa spodnji listi rumenijo pa se mi zdi normalno,ker raslina poganja nove liste ,spodnji pa odmirajo.zato pa majo deblo...vsaj zdi se mi tko..Moja 'pred hiso je stara 37 let pa se vedno v loncu st 50.cez poletje zalivam vsak drugi dan.Mislim da mi je hvalezna za zavetje v teh hribih.
phoenix roebelini
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 11 nov 2005, 16:39
Kraj: lasko

OdgovorNapisal/-a ted » 11 nov 2005, 18:49

no bil na tenerifi in že prej bil navdušen, zdaj pa še bolj zato tud pršla ena u sobo. sicer ne vem al ok da tam al ne....zdaj je ok ..listi pokonci zalil pol litra vode prej pa neki časa ne-se pozna.

kkao pa zadeva deluje zunaj, sem okolica ljubljane, pa ne vem če ravn ok pozim njej. na vrtu bi jo res imel, sam ne upam tvegati pozimi. bi jo uničlo? oz kako jo zaščitim ..liste in kako korenine...
no listi pa logično ja odmirajo in novi na vrhu, tako raste, in se ustvarja deblo ja.

LP
ted
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 nov 2005, 17:15

OdgovorNapisal/-a phoenix roebelini » 30 nov 2005, 14:45

Oj!Drugo leto jo posadim na vrt,pa ce bo zimo datelj prezivel ti povek kako je bilo. :D
phoenix roebelini
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 11 nov 2005, 16:39
Kraj: lasko

OdgovorNapisal/-a ted » 14 dec 2005, 21:56

ok velja... me zanima ja, sam upam d anisi s primorske, tam sigurno uspeva, to ni merilo meni hehe....sem spodnja gorenska, okolica kranja...tu so zadeve pozim bolj zakomplicirane hehe,,, lp
ted
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 nov 2005, 17:15

OdgovorNapisal/-a skrf » 31 mar 2007, 00:05

A je preživel?
Meni je en vzklil iz koščice ( sem posadila za hec), zdaj pa ne vem, če se ga splača met.
skrf
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 05 jul 2005, 23:29

Re: Kanarski dateljevec

OdgovorNapisal/-a Vanessa Ramallo » 21 mar 2011, 16:33

Jaz sem prinesla pred par leti iz Grčije dateljnovo seme in posejala kakih 20 semen. Skalilo jih je kakih 10, od tega imam danes, po 8 letih 4 ogromne palme.
http://www.podjetje7.si
http://www.zemljevid-podjetij.com
http://www.slopodjetja.si
Uporabniški avatar
Vanessa Ramallo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 mar 2011, 15:13


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov