Danes je 25 apr 2024, 03:02

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

električni polžji pastir

Pozdravljeni,
na vrtu že nekaj let občudujem rast lilij.
A kaj, ko se mi je vsako leto zgodilo, da je, tik preden so zacvetele, ponoči prišel nekdo z brzostrelko in brez milosti streljal nanje. Rabil sem nekaj časa, prebral knjigo ali dve, da sem ugotovil, kdo je strelec, saj je zelo skrbno pobiral tulce uporabljenih metkov. Po sledi zasušene sline sem nato le prišel do zaključkov, da nam lilije požirajo polži ali pa da ima ...
Preberi več : električni polžji pastir | Ogledi : 22064 | Odgovori : 4 | Forum : Sredstva za zaščito rastlin


UREJANJE VRTOV

Za vaš vrt uredimo:
Obrezovanje, odstranitev, nasaditev vseh vrst drevja in grmovnic ter živih mej, postavitev vrtnih ut, dovoz zemlje in sejanje trave ali polaganje travne ruše ter druga opravila na vrtu.
Smo uradno registrirano podjetje, dela izvedemo strokovno in kar je zelo važno - za seboj pospravimo.
Pokličite nas za ogled in dogovorili se bomo o terminu in ceni.
NATA International d.o.o.
www.nata-int.si
nata@nata-int.si ...
Preberi več : UREJANJE VRTOV | Ogledi : 9535 | Odgovori : 0 | Forum : Zunanji prostori


Ratlinjak-mogoče dostopen vsakemu žepu

Pozdravljeni
sem nov na forumu,- kaj me je prineslo sem?
Pred dvema letoma sem se preselil na deželo in sem videl,da je v naravi najlepše , pričel sem gojiti nekatere rastline, katere so dobile potrebo po rastlinjaku. In tako sem pričel pred pol leta razvijati in načrtovati rastlinjak kateri bi bil dostopen za vsak žep- kvaliteten, masiven, funkcionalen in ugoden.
Glede na to, da že 15 let izdelujem in projektiram zimske vrtove mislim, da mi ...
Preberi več : Ratlinjak-mogoče dostopen vsakemu žepu | Ogledi : 41998 | Odgovori : 17 | Forum : Rastlinjaki


Paprika 2010

Meni Šorokšari ni skalila nitki ena!!! Smrk, smrk! Pa sem si jo vsako leto sama vzgojila, ker mi je za polnjenje ta še vedno najboljša. Bom morala sadike kupit ali pa s kom zamenjati za moje paradižnike. Za novo setev je tako najbrž prepozno? Drugače pa mi je zelena oz. rdeča Asti-Qdrato kar dobro skalila, jo bom že čez kak teden pikirala - sejana je bila šele drugega marca.
Preberi več : Paprika 2010 | Ogledi : 16392 | Odgovori : 35 | Forum : Zelenjava


tečaj škropljenja

Ker sem lani kupil zemljišče, na katerem je več starejših dreves in trta, ki pa jih je priporočeno poškropiti letos mi je to delo naredil sosed, ki tečaj ima opravljen. Me pa zanima cena tečaja, obseg in pa seveda termin ko se ta tečaj lahko opravlja v okolici celja


Lp. M
Preberi več : tečaj škropljenja | Ogledi : 7291 | Odgovori : 3 | Forum : Drevesa - sadna


ALOJA - zdravilna

Že dlje časa iščem zdravilno alojo. Ali ima kdo sadiko za prodat ali mogoče ve kje se da kupiti?

Hvala
Preberi več : ALOJA - zdravilna | Ogledi : 9910 | Odgovori : 2 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


LIGUSTER

Pozdravljeni!

Jeseni sem posadila ligister, sadike velike 30-40 cm. Kdaj je primeren čas da ga polovico obrežem, da bo bolj gost, zdaj aprila ali kasneje?
Preberi več : LIGUSTER | Ogledi : 9539 | Odgovori : 1 | Forum : Zunanji bonsaji


Vkopanje travne ruše na vrtu

Prosila bi za mnenje iz prakse.

Baje je travna ruša zložena na kup, z zatravljenim delom navzdol, čez čas odličen humus.....

A ne glede na to, sem pomislila, da bi travno rušo, ki jo bomo pri razširitvi zelenjavnega vrta, najprej posneli vkopali na isti način, tj. z zatravljenim delom navzdol, pod obstoječo prekopano vrtno zemljo.... Na to sem pomislila predvsem zaradi tega, da obdržim enak nivo tal oz. vrtne zemlje, pa tudi zaradi pomanjkanja ustreznega ...
Preberi več : Vkopanje travne ruše na vrtu | Ogledi : 10084 | Odgovori : 6 | Forum : Zunanji prostori


Tillandsia argentea

Imam 2 roži tillandsia vendar nobena ne cveti. Prosim za kakšen nasvet.
Preberi več : Tillandsia argentea | Ogledi : 1947 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


Žametnice

Posadila sem semena žametnice,lepo so mi vzklila,sedaj pa se mi kar sušijo.Kaj naj naredim? Vsak dan jih poškropim z vodo,bi jih morda mogla zaliti od spodaj? Kako naj to naredim?

Hvala za odgovor,lep pozdrav
Preberi več : Žametnice | Ogledi : 9336 | Odgovori : 4 | Forum : Enoletnice


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron