Danes je 18 maj 2024, 12:27

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

prozorna snov na orhideji

zanima me zakaj moja orhideja phaleopisis(upam da je praw napisano ker sem na pamet napisala.) ima na steblu tako lepljivo prozorno snov?ali je normalno? še to me zanima kako naj ravnam v poletnem času z njo ker je popoldne izpostavljena soncu?moznost imam samo na okenski polici,drugje je pretemen prostor...pa še ta težava je da nimam možnosti zagrnitve okna. :x še kar me skrbi kako bo pšoleti ker ...
Preberi več : prozorna snov na orhideji | Ogledi : 2900 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


SANSEVIERIA

kolikor vem je teh sansevierij več vrst.....volkensii je zelo lepa.....ali jo lahko kupiš kje tu pri nas,ker je še nikjer nisem zasledila..... ?
ali mi lahko poveste kaj več o njih...? :?:
Preberi več : SANSEVIERIA | Ogledi : 3259 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


Kaj posaditi sedaj...

Pozdravljeni!

Pred 3 leti sem na Krku kupil cedro;prvo leto je prezimila v ogrevani garazi,potem sem jo presadil pred hiso in jo obcudoval v njeni lepoti ter cakal,da zraste do svoje velikosti.In spomladi sem ugotovil,da je posusena...in tako je danes bila izkopana in je koncala v peci...mi je pa zanjo zelo zal.
In sedaj je dilema kaj posaditi na mestu kjer je rasla cedra;sadnega drevja je dovolj;rad bi nekaj res lepega,kar zraste v nepreveliko drevo,cveti,se ...
Preberi več : Kaj posaditi sedaj... | Ogledi : 10776 | Odgovori : 5 | Forum : Drevesa - okrasna


iščem sledeče rastline

iščem sledeče rastline za ribnik,Rogolist,vodna kuga,Iglasta sita,Vodni mah,Navadna smrečica,Močvirska grebenika,Trpotčasti porečnik , Navadna kalužnica,šaš,Pahljačasta ostrica, Azolla spp. Navadna mešinka ,Žabji šejek ,Japonski blatnik, Vodna škarjica, Vodno klasje in razne irise obračam se na vas lahko tudi kupim prosim vsaj za kakšen nasvet kje jih dobit kajti v naravi jih ne najdem oziroma nevem kaj je kaj
Preberi več : iščem sledeče rastline | Ogledi : 9323 | Odgovori : 0 | Forum : Zunanji prostori


Sivka - seme

Skoraj pred dvema tednoma sem posadil seme sivke na ilovnati zemlji in šprical sem vodo vsak dan, vendar danes še vedno ni nič vzkalilo.
Zanima me, kako pravilno uporabljati seme sivke in da čez koliko časa vzkali?

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav,
Aleš
Preberi več : Sivka - seme | Ogledi : 18597 | Odgovori : 11 | Forum : Trajnice


JEŽI-naši prijatelji na vrtu

Slika

Lahko se zgodi, da bo vrsta ježa Erinaceus europaeus (evropski jež) izumrla že do leta 2020. Zato moramo proti temu nekaj storiti, da ohranimo ta čudovita bitja. Da bodo preživeli, potrebujejo vašo pomoč!

Nekaj dejstev o ježih:
-ježi so sesalci, razširjeni po celotni Evropi
-njihov hrbet je prekrit z bodicami, trebuh z dlako
-zrastejo od20-35 cm in tehtajo od 500g do 1500g (največ teže pridobijo jeseni, ko se pripravljajo na hibernacijo-''zimsko spanje'')
-živijo v ...
Preberi več : JEŽI-naši prijatelji na vrtu | Ogledi : 58144 | Odgovori : 23 | Forum : Zanimivo


Ročna kosilnica

Živjo,
ali kdo pri košnji uporablja ročno kosilnico. V mislih imam tisto na lastni pogon, izgleda kot nekakšen mlinček.
Kosil bi okoli vrta, površino okoli 40-50 m2, da mi trava in polži ne silijo na grede.

p.s. Če jo ima kdo doma viška, ponudbe na PM.
:)
Preberi več : Ročna kosilnica | Ogledi : 9552 | Odgovori : 0 | Forum : Orodje in oprema


puščavska hiša na Dunaju

Še ena mojstrovina arhitektov avstrijskega cesarstva.

Wüstenhaus ali puščavska hiša je obnovljen rastlinjak iz leta 1904, kateri se je prvotno imenoval Sonnenuhrhaus ali hiša s sončno uro .Ime so mu dali, ker je imel na južni fasadi sončno uro. Arhitekt te mojstrovine je bil dvorski arhitekt Alphons Costudis.
Sprva je bil namenjen prezimovanju avstralskih in južnoameriških eksotičnih rastlin.
V času bombandiranja Dunaja med drugo svetovno vojno, ko je bila hiša palm uničena je pa služil ...
Preberi več : puščavska hiša na Dunaju | Ogledi : 9313 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


Palme - 3 sadike 15 -20 cm, prodam za 10€

Palme, sadike visoke 15-20 cm prodam, cena za 3 sadike je 10,00 eur. Prevzem sadik je med 26. in 30. aprilom 2010 v Strunjanu. Prosim za predhodno najavo oziroma rezervacijo prek ZS ( zasebnega sporočila ), kjer boste s povratnim odgovorom dobili tudi gsm in naslov.
Preberi več : Palme - 3 sadike 15 -20 cm, prodam za 10€ | Ogledi : 9568 | Odgovori : 0 | Forum : Palme


najlepši vodni botanični vrtovi sveta

najlepši vodni botanični vrtovi sveta-
na eni spletni strani ; za nas malo poznano za nekatere več, vendar teh 336 vrtov iz 79 dežel siji je treba ogledat- komentar ni potreben
več na
http://www.watergardenersinternational. ... /main.html
Preberi več : najlepši vodni botanični vrtovi sveta | Ogledi : 9744 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610