kalinovje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

kalinovje

OdgovorNapisal/-a Lorelay » 17 sep 2010, 18:34

Upam, da mi kdo lahko pomaga, ker tale rastlina je malo manj kot čudežna za mojo taščo :P
Tašča že vrsto let uborablja "kalinovje" za zniževanje telesne temperature. Na netu sem vse živo preiskala in nisem našla kaj naj bi to sploh bilo...Tašča ga seveda pozna samo pod tem imenom. Problem je, da ga nikjer ni, da bi mi ga vsaj pokazala...Tako , da res niti pod razno ne vem :?
Če kdo ve o čem govorim so kaka druga imena , mogoče kaka fotka zeloooo zaželjena :wink:
Lorelay
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 sep 2007, 16:38
Kraj: Gorenjska

Re: kalinovje

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 09 nov 2010, 10:12

Kalinovje?
Pri nas raste grm kalina ali liguster. Moram pa povedati, da je strupena. Ne vem v kakšnih količinah, pa je babica uporabljala rastlino. Uporablja se kot živa meja. V mesecu juniju cveti in ima zelo dišeče bele cvetove. Če jih močno vdihavamo nas boli glava. V jeseni pa ima temno modre skoraj črne plodove.
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

Re: kalinovje

OdgovorNapisal/-a Lorelay » 20 nov 2010, 19:50

Ne žal ne bo to... Vseeno hvala za trud :P Naslednje leto grem s taščo in mogoče ga kje najdeva in potem vam povem za katero rastlino je šlo :wink:
Lorelay
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 sep 2007, 16:38
Kraj: Gorenjska

Re: kalinovje

OdgovorNapisal/-a sahera » 15 maj 2011, 13:57

Pravo ime za kalinovje je brogovita,ima rdeče plodove, pri kuhanju grozno smrdi, za mojega moža je tudi čudežna za zniževanje temperature, jaz pa prisegam na češminove jagoe. Poglej na netu pod brogovita, so pa tudi različne, raste pa po trvnikih i, posebej ob gmajni. LP
sahera
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 maj 2011, 11:09


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost