Danes je 03 maj 2024, 02:29

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Rahlo rumeni listi na peteršilju

V topli gredi imam posejan peteršilj, sadike sem kupil v zadrugi in so velike že nekje 20 cm, danes sem videl, da peteršilj rahlo rumeni, kaj je narobe.
Vsako leto ga tudi posejemo na prosto pa je tako lep zelen in velik.
Preberi več : Rahlo rumeni listi na peteršilju | Ogledi : 3488 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Šalotka, čebula....kumare

Moja šalotka je popolnoma porumenela - pa ne vem v čem je vzrok. Sadila sem jo že nekje sredi marca, izmenično s korenčkom, tako kot tudi čebulček, a je žal tudi čebula "zvita" ...... Prav žalostna sem, saj sem upoštevala vse te metode dobrih sosedov in sestave tal, tudi semena sem kupila eko od Amaranta... :(

Drugi problem se mi pojavlja pri kumaricah....lepo začnejo rasti, potem pa ...
Preberi več : Šalotka, čebula....kumare | Ogledi : 6183 | Odgovori : 12 | Forum : Zelenjava


Setev mačeh-nasvet

Pozdravljeni,

ker bi letos prvič probala vzgojiti mačehe ,bi vas prosila za nasvet.
Ali bi lahko seme posejala kar v lončke,da bi se izognila pikiranju?
Kdaj bi bil pravi čas,za setev?

Najlepša hvala za odgovor
Preberi več : Setev mačeh-nasvet | Ogledi : 17029 | Odgovori : 5 | Forum : Enoletnice


Zalivanje zelenjave z mrzlo vodo

Je res narobe, če se zaliva zalenjavo direkt iz cevi z mrzlo vodo do sedaj nismo imel teh težav pravijo pa, da je to šok za zelenjavo.
Preberi več : Zalivanje zelenjave z mrzlo vodo | Ogledi : 6000 | Odgovori : 14 | Forum : Zelenjava


bršljanu bledijo listi

imam navaden bršljan ki ima pisane listke.zanima me zakaj so mu začeli tako bledeti listi.prov belkasti ratujejo.zalivam ga enkrat tedensko oz.po potrebi!
Preberi več : bršljanu bledijo listi | Ogledi : 1769 | Odgovori : 0 | Forum : Orhideje


PRODAM ORHIDEJE in VANILIJO

Zdravo!

Ker me prostorna stiske daje imam naslednje orhideje za prodat:
1. Dendrobium kingianum semi alba 14€

2. Oncidium ornitorhyncum 10€

3. Paphiopedilum Maudiae Vinicolor 12€ zelo močna rastlina

4. Vanilla planifolia var variegata 12€

Vse razen Vanilije so cvetne velikosti in so zdrave. Za nadaljnje info sem na voljo preko ZS.
LP
Preberi več : PRODAM ORHIDEJE in VANILIJO | Ogledi : 3816 | Odgovori : 3 | Forum : Prodam


Balkonsko vrtičkanje

Lep pozdrav,
na tem forumu sem še čist frišna:) in po nekajtedenskem prebiranju vaših nasvetov sem se odločila in se oglasim še sama.
Živimo v bloku v 12 nadstropju lega je idealna za vrtičkanje, balkon je ogromen in po dolgem pregovarjanju sem posadila v 35x35 cm velike cvetlične lonce meterski fižol.V manjših imam vijolično papriko, rdečo baburo,rumeno dolgo,korito solate in hobok z arašidi.Seveda nisem pozabila na mini paradižnike in jagode.
...
Preberi več : Balkonsko vrtičkanje | Ogledi : 14981 | Odgovori : 7 | Forum : Zelenjava


Zeliščna mila

Ljubiteljsko se ukvarjam z izdelavo zeliščnih mil(trenutno imam koprivino,melisino ter sivkino).Mila uporabljamo doma nekaj pa jih razdelim prijateljem ter znancem.Ker so brez konzervansev ter drugih umetnih dodatkov ,je rok trajanja cca. 3 mesece.Ker jih imam nekaj v zalogi in mi jih je škoda ,da se pokvarijo,jih lahko vsi zainteresirani dobijo brezplačno(plačate le poštnino),seveda če mi pošljete vaš naslov preko ZS.Če želite,vam lahko na vač elektronski naslov pošljem bljižnico do mojega profila na Facebook-u,kjer sem o ...
Preberi več : Zeliščna mila | Ogledi : 9704 | Odgovori : 0 | Forum : Pomenki


nagelj

Pozdravljeni!
Imam težave z nakupom gorenjskin nageljnov, na Koroškem jih nisem našla nikjer, le na enem mestu jih imajo, vendar so mi rekli, da cvetijo pozno. Ena gospa mi je povedala svoje izkušnje z gorenskimi nagelji in je rekla, sa so ji cveteli vso leto. Tudi brala sem že veliko o tem, da uspevajo, tudi pri nizkih stopinjah do -7, -8.

Kje lahko dobim prave Gorenjske nagelje, ali pa katere drugi s tako lepimi cvetovi, ...
Preberi več : nagelj | Ogledi : 9544 | Odgovori : 2 | Forum : Enoletnice


Oljka ima blede liste

Lep pozdrav vsem! Videla sem, da lahko na tej strani najdem veliko nasvetov glede rastlin, takšnih ali drugačnih.
Zanima me naslednje....doma imam oljko, ki jo vzgajam kot posodovko. Pozimi je pod streho, a vseeno zunaj, spomladi jo prestavim ven na vrt. Letos pa ima moja oljka neke težave...in sicer...listi niso odpadli, ker ni bila v temperiranem prostoru, so pa bledi in obrnjeni v eno stran. Zgodaj spomladi ko je bila še pod streho in ko ...
Preberi več : Oljka ima blede liste | Ogledi : 9505 | Odgovori : 0 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron