Danes je 19 maj 2024, 01:19

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Ameriški jesen-Fraksinus americana

Prosim če mi kdo pove kje se nahaja kakšen ameriški jesen, da bi ga lažje našel.
Preberi več : Ameriški jesen-Fraksinus americana | Ogledi : 9555 | Odgovori : 2 | Forum : Drevesa - okrasna


Grenivka

Imam 3 grenivke stare približno 2 leti.Posadil sem košice in zdaj so že zelo velike.Čez poletje jih imam zunaj pozimi pa v sobi.Zdaj pa sem našel dva posušena lista in nekateri listi so zelo blede barve,zalivam jih vsak dan.Zanima me kaj je narobe s listi?Nobena grenivka nima uši je pa res da je zemlja proti večeru že zelo suha.
Preberi več : Grenivka | Ogledi : 11608 | Odgovori : 16 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


Odpadanje cvetov na paradižniku

Kaj je narobe, da mi odpadajo cvetovi pri samo 6 paradižnikih od 80. Vsi ostali lepo cvetijo, delajo plode, samo teh 6 sadik je problematičnih, zalivam jih na 2 dni takrat zalijem po 1-2litra vode, rastejo v rastlinjaku, ki je odprt iz obeh strani, imel sem že napade bolezni in ravno na teh 6 sadikah se najbolj razvila bolezen (črne pike po listih).

Kaj pa, če so krivi polži za odpadnje cvetov, letos smo jih ...
Preberi več : Odpadanje cvetov na paradižniku | Ogledi : 5720 | Odgovori : 2 | Forum : Zelenjava


Phalaris aquatica vs. Alopecurus pratensis (trave)

Hej! A mi lahk kdo pove kako ločiti med Phalaris aquatica in Alopecurus pratensis. Na slikah iz googla in wikipedije sta si med seboj zelo podobni. Ali sploh rasteta obe v Sloveniji?

http://en.wikipedia.org/wiki/Alopecurus_pratensis

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Alope ... nstaart_(1).jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Phalaris_aquatica

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... uatica.jpg
Preberi več : Phalaris aquatica vs. Alopecurus pratensis (trave) | Ogledi : 10869 | Odgovori : 0 | Forum : Dvoletnice


oranžne lise na listih hrušk

na mldih hruškah so se mi pojavile temno oranžne lise ali kdo ve kaj bi to bilo '
prosim za pomoč
hvala
Preberi več : oranžne lise na listih hrušk | Ogledi : 8649 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - okrasna


Katera rastline za vlažna tla

V moji okolici je lepa izletniška jama z Marijinim kipom,zdraven pa teče potoček.Kraj je poleti hladnejši ,pozimi pa toplejši(zaradi jame,ki je pa podzemna).Rada bi polepšala okolico in posadila kakšno pokončno rastlino(cvetočo ali pa da ima liste rdeče).Okolica je vsa zelena tako, da bi nekaj popestrilo okolje.Kaj naj posadim?
Preberi več : Katera rastline za vlažna tla | Ogledi : 9084 | Odgovori : 1 | Forum : Vodne rastline


Kaj je vrtnici?

Tole je bilo že lani, pa me zanima kaj jo je napadlo. Vrtnico sem dobila lani zgodaj spomladi kot lončnico (kot mini vrtnico) in zgodaj poleti sem jo presadila na vrt. Cvetovi so bili takšni kot so tudi letos.
Slika
Preberi več : Kaj je vrtnici? | Ogledi : 9688 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni zunanjih rastlin


Pomoč

Potrebujem pomoč, marveč, zanima me katera vrsta je tole drevo:
Slika

Vem da je kaj točnega s slike težko razbrati, a bi bil vesel vsakršne pomoči.
Preberi več : Pomoč | Ogledi : 9214 | Odgovori : 4 | Forum : Pomenki


Pa se je skrižal :o)

Evo en primerek križanca med gobanom in mavrahom :o) - hehe vse se da ;)

Slika
Slika
Preberi več : Pa se je skrižal :o) | Ogledi : 9052 | Odgovori : 0 | Forum : Identifikacija gob


Vaška lipa - kako zaščititi...

Pozdravleni!

V samem središču vasi stoji stoletna vaška lipa, ki pa je bila pred leti nespametno obrezana s strani enega sovaščana. Odprte "rane" drevesa niso tako velike vendar so postale luknje in idealen prostor za naselitev žuželk, vode...vse kar vodi k zmanjšanju vitalnosti ali celo propadu drevesa. Rad bi zaščitil drevo in me zanima če mogoče kdo ve kako bi to storil z najnižjimi stroški. Cepilna smola bi bila pri takem drevesu verjetno predraga? Slišal ...
Preberi več : Vaška lipa - kako zaščititi... | Ogledi : 9411 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - okrasna


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610