Balkonsko vrtičkanje

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Balkonsko vrtičkanje

OdgovorNapisal/-a balkonski vrtičkar » 16 maj 2010, 10:57

Lep pozdrav,
na tem forumu sem še čist frišna:) in po nekajtedenskem prebiranju vaših nasvetov sem se odločila in se oglasim še sama.
Živimo v bloku v 12 nadstropju lega je idealna za vrtičkanje, balkon je ogromen in po dolgem pregovarjanju sem posadila v 35x35 cm velike cvetlične lonce meterski fižol.V manjših imam vijolično papriko, rdečo baburo,rumeno dolgo,korito solate in hobok z arašidi.Seveda nisem pozabila na mini paradižnike in jagode.
:D
Za fižol bom napeljala vrvice na streho da bi bo poleg pridelka še fino v senci:)
Kaj menite, sem pretiravala za prvič?
balkonski vrtičkar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 14 mar 2010, 10:55
Kraj: Trbovlje

OdgovorNapisal/-a lovro » 17 maj 2010, 11:26

Fino.
Upam, da boš kaj poročala in poslikala.
Če si pretiravala, boš pa sproti opazila in s tem lažje načrtovala vrtičkanje za naslednje leto.

Vso srečo.
lovro
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 61
Slike: 1
Pridružen: 22 maj 2007, 22:49
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a rumba » 17 maj 2010, 13:00

Me veseli, da je še kakšen balkonski vrtičkar. :P
Jaz sem imela lani prvič svoj vrtiček na terasi v bloku. Imela sem razne vrste paradižnika (pa ne le mini sorte, pač pa tudi nedeterminirane), papriko, feferončke, grah, fižol, peteršilj, dve vrsti bazilike, luštrek, zeleno, koriander, drobnjak, rožmarin, jagode, kivi, ribez, sibirsko brovnico, letos pa sem dodala še mehiško kumaro. Namesto rož, mi teraso krasijo same dobrote. :P
Res je, tako kot pravi lovro, boš videla, kaj ti bo dobro rastlo in boš naslednje leto še bolj pogumna.

Želim ti lep pridelek.
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a balkonski vrtičkar » 19 maj 2010, 21:38

:D :D pol nisem edina, moj dragi je že bentil če bom cel blok zalagala.
Včeraj sem vse posodovke pognojila z bio gnojilom, taki mali briketki so in v stiku z vodo se razpustijo.Paradižnik mi že cveti,feferončki se tud že odpirajo...potegnilo me je, tako da sem zaprosila za gredico. 8)
balkonski vrtičkar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 14 mar 2010, 10:55
Kraj: Trbovlje

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 20 maj 2010, 10:12

Na balkonu se da pridelati krasna zelenjava v zavidnih količinah, če le imaš na voljo dovolj sonca in kvalitetno zemljo. Najbolj priporočena mešanica substrata za sajenje zelenjave v lonce je šota, vermikulit in preperel hlevski gnoj ali kompost v tretjinskem razmerju. Tak substrat je zračen, dobro zadržuje vodo in počasi sprošča hranila rastlinam...

Seveda se da v loncih gojiti skoraj vsa zelenjava, potrebno je le pozorno preštudirati potrebe vsake rastline. Bučka, denimo, rabi velik lonec in stalno zalivanje in dognojevanje. Podobno je tudi s paradižniki, govora je o navadnih visokih paradižnikih in ne miniaturnih, ki so manj zahtevni. Zato pogumno :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

moj balkon

OdgovorNapisal/-a zana » 15 jun 2010, 19:50

pozdravljeni balkonski vrtičkarji;)!
tudi na mojem balkonu se je poleg rožic našel prostor za paradižnik, kumarice, paprike, feferonone, čili, drobnjak, zeleno, peteršilj, baziliko, timijan, meliso, meto, kamilico...


nekaj slik:
kumara:
Slika
paprika:
Slika
jagode:
Slika
zana
zana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 jun 2009, 14:36
Kraj: Radlje ob Dravi

OdgovorNapisal/-a barbika » 16 jun 2010, 12:09

Lepo ti uspeva. Le tako naprej.
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04

Re: Balkonsko vrtičkanje

OdgovorNapisal/-a hidroponika.net » 18 maj 2013, 21:48

Kdo pa še potrebuje zemljo, ko imamo pa na voljo hidroponske sisteme....

Meni v tem hidroponskem sistemu raste solata, paradižnik,...

Fotka je v prilogi...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
hidroponika.net
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 feb 2013, 22:30


Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost