Danes je 17 maj 2024, 09:52

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Kivi je zelo čuden....

Lep pozdrav

Letos sem posadil dve sadiki kivija sorte Hayward. Začel je zelo lepo rasti, nato pa naenkrat stop. Listi so postali rumeni, začeli so se sušiti... Na internetu sem zasledil, da zemlji primanjkuje železa, čeprav zraven rastejo starejše sadike, ki pa rastejo bolj ali manj zadovoljno. Zato sem novi sadiki zalil s železnim pripravkom, ki sem ga kupil v Kaliji ter zraven še poškropil liste z istim pripravkom.
Listi so postali nekoliko temnejši, sušijo ...
Preberi več : Kivi je zelo čuden.... | Ogledi : 6986 | Odgovori : 5 | Forum : Drevesa - sadna


vzgoja

sadike paradi. imam prekrito,vsako zases kopreno v obliki zvonu pa me zanima ali jih je zdaj ko še ne cvetijo potrebno odkrivati
Preberi več : vzgoja | Ogledi : 2277 | Odgovori : 2 | Forum : Zelenjava


dracaena marginata

živjo danes sem dobila tole lepo palmico dracaena marginato.prosim ce mi lahko malo kdo pove kaksen prostor ji paše koliko naj jo zalivam ker so mi rekli na 14dni.ali ji škodva direktno sonce?
hvala za nasvet.lp!
Preberi več : dracaena marginata | Ogledi : 5359 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


Bolezen klic jablan

Zanima me, zakaj moje jablane vsako leto ko jih posadim in ko vzklijejo, lepo rastejo, poleti pa dobijo neko pepelasto plesen po listih. To jih začne zavirati pri rasti in ponavadi odmrejo. Če ne tisto leto,pa naslednje. So pa to klice jablane,ki ni bila cepljena in je eden izmed redkih primerov jablan,ki kljub temu rodijo, in to eno izmed sort...jona gold,mislim da. Kako preprečiti to bolezen?
Preberi več : Bolezen klic jablan | Ogledi : 3830 | Odgovori : 2 | Forum : Drevesa - sadna


Kapusova bela mušica

Na moje kapusnice - cvetačo, zelje, kolerabico, brokoli .... so naredile popolno invazijo bele mušice.... Kako naj jih (naravno) preženem oz. uničim ?
Preberi več : Kapusova bela mušica | Ogledi : 3087 | Odgovori : 3 | Forum : Zelenjava


Posaditev lovorikovca

Zdravo,

Nujno bi rabila vaš nasvet. Pred 10 dnevi smo posadili 100 sadik lovorikovca različnih velikosti za živo mejo. Prejšnji teden je bilo veliko deževja in so bila samo zgoraj malo ovela, ta teden pa se jim žal kaže slabša usoda -še bolj so uveli in spodaj je tudi kakšen list že porumenel. Sedaj jih hodiva 2krat na dan zalivat(zjutraj in zvečer). In vsak dan sproti drživa pesti, da bo bolje..... vendar ne kaže dobro. ...
Preberi več : Posaditev lovorikovca | Ogledi : 16926 | Odgovori : 4 | Forum : Grmovnice


Mandarina/bolezen/slike

Zdravo, torej, mam mandarino, ki sem jo vsadil iz pešk pred 10-15 leti..
Od tedaj, sem jo presadil samo enkrat, zemlja je kar navadna vrtna....črez zimo je v dnevni sobi,čez poletje pa odzun, na soncu....Večkrat je že bila poščipana, saj je zrasla do stropa....
Sedaj imam pa problem..z mandarino je nekaj narobe...verjetno je bolana..ne vem kaj je to, kaj je vzrok....liste imam rjave, vsepovsod ima črne pikice, včasih še bele....uši ni....liste sem ji že 2x ...
Preberi več : Mandarina/bolezen/slike | Ogledi : 9993 | Odgovori : 0 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


pozna kdo to rožo?

Živijo, v dar sem dobil to lepotico, pa nikjer ne najdem imena. Če ga kdo pozna, bi bil zelo vesel te informacije

http://www.slo-foto.net/galerija_slika-66838.html

Najlepša hvala!!!!
Preberi več : pozna kdo to rožo? | Ogledi : 10477 | Odgovori : 5 | Forum : Cvetoče sobne rastline


Kače

No sem kukala po tem forumu in nisem našla nič na to temo. Tudi, ko sem malo poguglala, ni bilo kaj dosti o kačah.
Danes se je pri nas pojavila kača dolga približno 40 cm. Ker se kač nenormalno bojim (že slepca, čeprav vem, da ti nič ne naredi) ali pozna kdo kakšno rešitev?

Predlogi, da jo primem in odnesem kam drugam odpade. Prav tako odpade ubijanje. Iščem normalno rešitev...
Se pa že v naprej ...
Preberi več : Kače | Ogledi : 8541 | Odgovori : 1 | Forum : Pomenki


Krompir - plesen

En del krompirja, ki sem ga sadila najprej, je napadla plesen (vsaj mislim), še preden je začel cveteti, tako, da je zelenje že povsem rumeno - kaj naj naredim, naj kar izkopljem krompir, kakršen koli je, da se ne bo preneslo še na drugo zelenjavo ?

Ali je rizično saditi za krompirjem v to zemljo lubenice ?
Preberi več : Krompir - plesen | Ogledi : 3604 | Odgovori : 3 | Forum : Zelenjava


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610