Posaditev lovorikovca

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Posaditev lovorikovca

OdgovorNapisal/-a nania » 09 jun 2010, 08:24

Zdravo,

Nujno bi rabila vaš nasvet. Pred 10 dnevi smo posadili 100 sadik lovorikovca različnih velikosti za živo mejo. Prejšnji teden je bilo veliko deževja in so bila samo zgoraj malo ovela, ta teden pa se jim žal kaže slabša usoda -še bolj so uveli in spodaj je tudi kakšen list že porumenel. Sedaj jih hodiva 2krat na dan zalivat(zjutraj in zvečer). In vsak dan sproti drživa pesti, da bo bolje..... vendar ne kaže dobro. Zanima me, če poznate kakšen trik kako bi lahko pomagali naši živi meji. Ob vsaditvi so bili listi zelo lepi. Zavedam se tudi, da letni čas ni bil najbolj primeren za saditev.
Najlepša hvala za čim več nasvetov.
nania
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 jun 2010, 08:15

OdgovorNapisal/-a bush81 » 09 jun 2010, 11:01

Predlagam, da nadaljuješ z zalivanjem 2x dnevno, druge rešitve ne vidim. Čas res ni primeren za zasaditev nobenih dreves/grmov!!!
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

Re: Posaditev lovorikovca

OdgovorNapisal/-a martink » 01 sep 2010, 19:17

Zanima me, koliko stopinj v minus lahko lovorikovec preživi? Bi ga bilo možno imeti na koroškem, kjer je včasih tudi -20 :)?

hvala in lp,
Martin
martink
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 maj 2010, 21:23
Kraj: Šmartno pri Slovenj Gradec

Re: Posaditev lovorikovca

OdgovorNapisal/-a barbika » 01 sep 2010, 20:48

Jaz sem tudi iz tvojega konca in mi lovorikovec zmrzne samo toliko, da je potem kakšna veja oz. listje rjavo. Cel grm mi pa še ni zmrznil.
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04

Re: Posaditev lovorikovca

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 13 sep 2010, 13:46

Je bolje, če ga prezimiš v kakšni garaži ali kaj podobnega, z mrazom se jaz ne bi igrala :wink:
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15


Vrni se na Grmovnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron